Teraz jest sobota, 22 września 2018, 18:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Fuji S9600 poradzić czy dam rade 
Autor Wiadomość

Post Fuji S9600 poradzić czy dam rade
Witam wszystkich forumowiczów.
Zaczne od tego że jestem totalnym laikiem, nawet nie amatorem fotografi, ale chciałbym robić dobre, ładne zdjęcia rodzinne plenerowe i domowe. Czytam od odtatniego czasu wiele informacji na temat aparatów. Powiem krótko czym się sugerowałem. Przedewszystkim musiał mieć ręczne, manualne nastawianie zoomu (chcę sobie sam ustawiać odległość ręcznie pokręcając obiektywem) i to było główne kryterium. Potem oczywiście zoom, i nie będe ściemniał o reszcie nie miałem pojęcia, Fuji S9600 poprostu mi się spodobał wizualnie. Poczytałem i to dużo na jego temat i wiem że jest to super aparat fotograficzny, nawet osoby zajmujace sie fotografowaniem poważnie są z niego zadowoleni. Same plusy a przynajmniej zdecydowana większość. Więc wiem że jest on super pod każdym wzgledem dla takiego kogoś jak ja też. Lecz mam pewne obawy czy dam rade go obsługiwać, zoom, jakis dodatkowy pierścień chyba czułość, i inne ustawienia. Chce się trochę nim pobawić bo fotografia zaczyna mnie interesować , a raczej nazwałbym to lubieniem robienia zdjęc. Problem moge mieć z meni, jest po angielsku, a u mnie troche krucho z tym językiem, jak chdziłem do szkoły to rosyjskiego się uczyłem, wolałbym meni w języku rosyjskim hahahah. I mam problem czy dam sobie rade, robić szybko ładne zdjęcia oczywiście używając ręcznego ustawienia, wiem że posiada też automatyczne ustawienia, ale chce zrobić kroczek dalej i dlatego wybrałem taki aparat. Wcześniej byłem posiadaczem apartu HP 945 służył mi kilka lat, aż się wysłużył (aparat małpka więc dałem rade). Wiem że wielu mnie skrytykuje i powie czega ja tu szukam wśród profesjonalistów, ale kto pyta ten nie bładzi prosiłbym poprostu o opinie czy "prości" ludzie jak ja dadzą sobie z nim rade.

poniedziałek, 14 lipca 2008, 10:16

Post Re: Fuji S9600 poradzić czy dam rade
Aparat dla amatora się nada,
co do angielskiego menu to przecież będziesz miał instrukcję obsługi po polsku to sobie dasz radę.

I tak największym problemem będzie dla Ciebie (tak przypuszczam) terminologia fotograficzna, kup sobie jakieś książki o fotografii i będzie dobrze.

poniedziałek, 14 lipca 2008, 15:42

Post Re: Fuji S9600 poradzić czy dam rade
Odpowiem ci w taki sposob:
Moja historia jest dluga, na samym poczatku byl zenit, potem minolta Z2, postem fuji s5500, na samym koncu osiadlem na lustrze cyfrowym minolta dynax 5d, mialem w planach objektywy itd, ale jak to zwykle w zyciu bywa, urodzily sie dzieci.
Na kilku wyjazdach mialem lustro ze soba (bo na kilku wyjazdach bylem :) ). Super sie foci, szybki focus ale ma swoje minusy, ten caly "bajzel" ktory trzeba ze soba nosic to doprowadzalo mnie do szalu, az sie nie ccialo tego aparatu taszczyc. Teraz zdecydowalem sie na fuji s9600 dlaczego? Ktos zapyta kurcze mial lustro i zamienil na comapact?! - to nie moze byc.
Ano jednak moze, dlaczego ten sprzet ano dlatego ze najbardziej w obsludze przypomina lustro, wszelkie przelaczniki sa w tych samych miejscach. Ktos krzyknie manualny fokus jest inny oczywiscie jest musi byc bo to nie lustro - a w lustrze no tak pobawilem sie tym MF pierwsze kilka dni potem okazalo sie ze automat robi to szybciej czy lepiej nie wiem ale szkoda bylo czasu by ostrzyc recznie. Ekranik odchylany to jest duzy plus tego sprzetu, makro do ktorego w lustrze trzeba miec nastepny objektyw - tu masz ten sam i nie najgorszy. Najwiekszym plusem tego sprzetu jest oczywiscie to ze jest wszystko w jednym , bierzesz go do torby io juz nic wiecej ci nie potrzebne. Szumy wieksze no tak szumy sa ale w lustrze tez byly, czy wieksze moze i tak, napewno inne, ale szum to szum trzeba go zaakceptowac.
Konkluzja
Wybrales aparat z ktorym jesli sobie poradzisz przesiadka na lustro bedzie tylko formalnascia jesli nastapi :)

wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]