Teraz jest sobota, 26 maja 2018, 02:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 finepix s9600 
Autor Wiadomość

Post finepix s9600
Stłukłam wyświetlacz w apracie s9600. Z serwisu z warszawy czekam na odpowiedź czy wymieniają i jakie koszta... ale znalazłam do kupienia uszkodzony s9500, i chciałam się dowiedzieć czy dałoby radę przełożyć wyświetlacz od niego? proszę o pomoc

środa, 1 października 2008, 16:58

Post Re: finepix s9600
Jeśli w uszkodzonym Fuju sprawny jest LCD, to można myśleć o wymianie. Ważne jest to jak jest mocowany LCD do korpusu, jeśli w sposób rozłączny (śrubki, zatrzaski) to sie pewnie wymieni, jeśli w sposób nierozłaczny (klej) to może być problem.

Kolejny problem to sposób montowania takiej płaskiej taśmy łaczącej LCD z płytą elektroniki, tu też bywają dziwne rodzaje złącz, i bez specjalistycznego sprzętu (np. lutownica do smd) niewiele można zrobić.

Na pewno sprawę należy powierzyć fachowcowi - problem - gdzie takowego znaleść - największe prawdopodobieństwo jest w serwisie.

PS
Jeśli już ktoś coś takiego robił i jest świadom ile pracy w to trzeba włożyć, to poda Ci stosowną do tego cenę.
Jeśli ktoś tego nigdy nie robił, to może narobić więcej szkody niż pożytku.
Niestety czasami naprawa jest nieopłacalna, bo przewyższa koszty zakupu nowego aparatu.
Jakbyś miała coś z Olympusa, to namawiałbym Ciebie do oddania aparatu do serwisu, bo Olympus ma naprawdę fantastyczny serwis (wiem, bo sprawdzałem na własnej skórze :D ).

czwartek, 2 października 2008, 08:46

rzeczywiscie nie oplaca sie wymiana, koszta wyniosly by mnie ponad 500zl (gdyby sprowadzili mi nowy). wiec pozostaje mi radzic sobie z wizjerem i zbierac na jakies nowe cudo ;)

czwartek, 2 października 2008, 16:08

Miałam podobny problem, aparat niechcący spadł na ziemię i zbił się wyświetlacz. Stwierdziłam, że nie ma sensu naprawiać, tym bardziej że miałam zamiar kupić nowy - lepszy - sprzęt.
Tak więc Fuji 9600 został drugim aparatem - w razie czego :wink: A wyświetlacz był właściwie potrzebny tylko do zdjęć robionych ze statywu - przyrodnicze, krajobrazowe - tego typu.
pozdrawiam ;)

piątek, 29 stycznia 2010, 16:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]