Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 18:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Geotagowanie, czyli tzw. "zostawianie śladu" gps? 
Autor Wiadomość

Post Geotagowanie, czyli tzw. "zostawianie śladu" gps?
Witam
Czy ktoś z was miał do czynienia z urządzeniem (modułem) GPS które umożliwia "ściąganie" w danym miejsce namiaru gps i potem można ten namiar dodać w kompie do zdjęcia np. za pomocą Picasa 3.6 (na razie jest chyba tylko wersja ang)?

Takie coś jest w tel. kom. Ericsson c705 (w Ericssonie nazywa się ten program - "Tropiciel").

Geotagowanie umożliwia zrobienie dokładnego pomiaru gps danego miejsca, w którym się w danej chwili znajdujemy i potem możemy na podstawie tego namiaru, wklepując ten namiar w Google Map, dokładnie określić na mapie to miejsce.
fajna funkcja..

Telefon mam, więc nie będę specjalnie kupować tego aparatu, ale chętnie bym nabył taki osobny moduł. Nigdzie jednak nie mogę zdobyć nazwy tego urządzenia. W niektórych sklepach foto sprzedawcy już słyszeli o tym i wiedzą o co chodzi, ale nie wiedzą czy i jak to się nazywa..
pozdro

piątek, 26 lutego 2010, 22:46

Post Re: Geotagowanie, czyli tzw. "zostawianie śladu" gps?
Witam.
Proponuję takie urządzenie jak @trip:
http://ds.mobileaction.com/@trip/docume ... ations.htm
ewentualnie:
http://www.a-trip.com/help/tutorial#atripmobile .
Działa bez zarzutu, koszt niewielki, a jest także opcja na telefon czy pda.

sobota, 27 lutego 2010, 23:32

Post Re: Geotagowanie, czyli tzw. "zostawianie śladu" gps?
Mam takie dwa urządzenia do Geotaningu.Jedno to Sony.Bardzo dobre i... ładne,a drugie to Pentagram z ciekawą opcją odbiornika GPS do telefonu lub nawigacji przez BT.Cała sztuczka jest sprytnie pomyślana.Urządzenie zapisuje trase i czas .Na tej podstawie łączy swoje dane z plikami zdjęciowymi.(czas na aparacie musi być identyczny z tym w GPS).Jestem z nich zadowolony jak korzystam,ale coraz rzadziej.Potem trzeba łączyć dane z nich ze zdjęciami na kompie itd.Ale wiem ze niektórzy wcale nie używają takiego sprzętu tylko trase zapisują w prostej nawigacji z Automapą.Geotaging to super sprawa na wycieczki,podróże.Ich dokładność wynosi nawet do 5 m.Nigdy już nie bedzie człowiek musiał sie zastanawiać "kiedy i gdzie zrobiłem tą fotke".Na Google Maps bedzie dokładna trasa i punkt z miniaturką danej fotografi .Fajne.Szkoda ze Canon nie stosuje tego w lustrankach,choć zapewne za 2 lata będzie to norma

sobota, 17 kwietnia 2010, 23:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]