Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 10:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 oświetlenie namiotu bezcieniowego 200 na 200cm 
Autor Wiadomość

Post oświetlenie namiotu bezcieniowego 200 na 200cm
Proszę o poradę w kwestii oświetlenia namiotu bezcieniowego 200/200/200cm, obiektami zdjęciowym są opony do samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych o średnicy nawet do 170cm, wynikowo zdjęcia mają przedstawiać oponę ustawioną lekkim skosem do osi obiektywu, głebia ostrości na całej długości cięciwy opony,aparat to lustrzanka CANON (550D lub 1100D) tło ma pozostac absolutnie białe, opony są używane więc nie chodzi o studyjną fotografię produktową a wierne oddanie faktycznego stanu technicznego opony. Ze względu na duża ilośc opon (kilkadziesiąt sztuk dziennie do obfotografowania) zależy mi na ustawieniu parametrów zdjęć i oświetlenia fleszowego tak aby jak najbardziej zautomatyzować proces zdjęciowy i wręcz wyeliminować obróbkę/retusz później.Zdjęcia będą wykorzystywane na stronie sklepu internetowego. Wykonywałem już raz takie zdjęcia z użyciem światła ciągłego i było z tym sporo problemu. Potrzebuję wskazówki dotyczące mocy oraz softboksów/parasolek jakich najlepiej użyć w tym schemacie oświetleniowym. W miejscu gdzie będą robione zdjęcia mam zagwarantowane odejście od namiotu bezcieniowego na stronach oraz od frontu, nieco mniej od tyłu namiotu. Handlowiec w hurtowni fotograficznej sugerował mi lampy o mocy 500ws oraz oktagonalne softboxy skierowane lekko znad namiotu na stronach tak aby "liznęły" także górną ściankę namiotu. Czy ktoś ma w takich schematach oświetleniowych/fotografi produktowej doświadczenie?

Z góry dziękuję za pomoc:)

środa, 25 kwietnia 2012, 17:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]