Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 11:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Rozmowy z Administracją 
Autor Wiadomość

Post Rozmowy z Administracją
Przydałby się jakiś stały wątek do kontaktów z administracją serwisu jako całość bez podziału na stronę i forum. Trudno jest (i bardzo nieelegancko w stosunku do innych użytkowników/właścicieli zdjęć/autorów pisanie uwag dotyczących serwisu w komentarzach pod zdjęciami.
Przykładem może być problem braku możliwości "odptaszkowania" powiadamiania o nowych komentarzach. Również samo powiadamianie jest skonstruowane dosyć dziwnie. Powiadamiaj o odpowiedziach - a otrzymuję wszystko zamiast odpowiedzi tylko na mój post. Notabene otrzymuję link a nie tekst odpowiedzi, to tak trochę wygląda na sztuczne podbijanie sobie przez serwis oglądalności.

Druga kwestia to ograniczenie wielkości pliku do 1 MB (chyba tak) co definitywnie niszczy zdjęcie kompresją i zamiast obejrzeć przyzwoite zdjęcie w przyzwoitej rozdzielczości otrzymujemy artefakty postprodukcyjne. Myślę, że ograniczenie do 5 MB pozwoliłoby na nieco lepszą jakość.

Trzeci i ostatni (mam nadzieję) punkt to pytanie do "programistów: ŚwiataObrazu czy maja w planach stworzenie aplikacji swiatobrazu.apk na Androida umożliwiającego szeroko rozumiany kontakt z serwisem, zarówno techniczny jak i fotograficzny.

poniedziałek, 27 maja 2013, 15:51

Post Re: Rozmowy z Administracją
shade napisał(a):
Przydałby się jakiś stały wątek do kontaktów z administracją serwisu jako całość bez podziału na stronę i forum...

Właśnie go założyłeś. :wink:

Sposoby kontaktu z administracją:
PW do kolegi @saaper (sprawy techniczne).
lub redakcja - redakcja@swiatobrazu.pl

poniedziałek, 27 maja 2013, 16:54

jasne, i powtarzalność problemów zwiekszona o 100%
co mi po mailu skoro problem może zostac rozwiązany tu i teraz i grono również może z tego skorzystac.

poniedziałek, 27 maja 2013, 17:07

@Shade,

postanowiłam, że zanim Redakcja wypowie się na tematy, które poruszyłeś, ja ustosunkuję się do Twoich postulatów. Od razu zaznaczam, że jestem tylko Użytkownikiem SO, a ponieważ brałam czynny udział w debacie na temat wprowadzenia ulepszeń w Galerii, czuję się mogę skrótowo naświetlić Ci sytuację.

Od pewnego czasu, kontakt każdego Użytkownika SO z Redakcją/Administracją, jest możliwy poprzez Forum Galerii SwiatObrazu.pl:
http://www.swiatobrazu.pl/forumgaleria

Pod tym linkiem, każdy może poruszać sprawy, które są dla niego ważne.
Do Forum można dostać się również bezpośrednio z Galerii Głównej i galerii Użytkowników. Przycisk "Forum Galerii SwiatObrazu.pl" znajduje się pod Zdjęciem Miesiąca (trzeci w kolejności, po "Najpopularniejsze kategorie" i "Konkursy").
Forum to zostało utworzone na prośbę Użytkowników Galerii SO i zaczęło funkcjonować wraz z wprowadzeniem w Galerii zmian. Od października 2012, każdy Użytkownik SO, mógł włączyć się do ogólnej dyskusji na temat usprawnienia działania Galerii SO. Punktem wyjścia do dyskusji, było pogarszająca się prędkość otwierania się stron SO, a w szczególności ładowania się fotografii. I tutaj dochodzę do poruszonej przez Ciebie, drugiej kwestii.

Zmniejszenie wielkości plików z 3 MB do 1 MB, było najszybszym i najprostszym rozwiązaniem. Trzeba było wówczas wybrać mniejsze zło. Stary serwer miał coraz większe problemy, aby obsłużyć coraz większą ilość nowych fotografii. Liczba nowych Użytkowników, zwiększała się z tygodnia na tydzień i co gorsze, niektórzy zaczęli traktować Galerię SO, jako swój dysk zapasowy. Sam wiesz, jak to mogło odbijać się na wydolności serwera.
Dlatego lepiej było zmniejszyć limit wielkości zdjęć, aby nie czekać w nieskończoność, aż otworzy się wybrana fotografia. Nawet bowiem najgenialniejsza fotografia, która otwiera się przez kilka minut, może spowodować pewien rodzaj frustracji „otwieracza”;)
O innych uzgodnieniach między Redakcją a Użytkownikami, możesz przeczytać pod linkiem:
http://www.swiatobrazu.pl/fotografie/ga ... dkz6jgnvn8. Wcześniejsza część dyskusji została, po uprzednim skopiowaniu usunięta, ponieważ zaczęła odbiegać od zasadniczego tematu.

Przy okazji jestem bardzo ciekawa Twoich prac. O ile bowiem, często natykam się na Twoje komentarze, nie było mi jeszcze dane obejrzeć Twojej twórczości. Jestem świadoma, że aby profesjonalnie komentować fotografie, nie trzeba być świetnym fotografem. Wiem też, że w Galerii SO, niekoniecznie można oczekiwać fachowych porad. Jednak dzięki pozytywnej krytyce, każdy kto chce, może szlifować swoje umiejętności. Czego i Tobie życzę:)
Pozostaję z szacunkiem

PS. Do odptaszkowywania powiadamiania o nowych komentarzach służy przycisk, który znajduje się pod każdą fotografią: „Usuń powiadomienia e-mail”(czerwonymi literami).
Uff
Pozdrawiam

poniedziałek, 27 maja 2013, 17:38

Wstęp wprowadzający :D
Dzięki za odpowiedź i informacje. Niestety nie na wszystkie pytania uzyskałem odpowiedź ale i tak bardzo dużo. Przeczytałem (z trudnością, gdyż biały tekst na szarym, raz jasnym raz ciemnym tle jest męczący) całe forum galerii i od razu nasuwa się pytanie: po co mnożyć byty skoro można tu dołożyć dział GALERIA? I drugie: widocznie forum galerii jest mało ważne skoro link do niego umieszczony jest gdzieś wewnątrz a nie na stronie głównej gdzie miejsca obok "forumów" foto i video jest dosyć? Ale to jest do przełknięcia, jakim mnie wzięłaś - takim mnie masz :D

Odnośnie wielkości plików 1MB / 3MB może więcej, może mniej to zmieniono serwer (wydaje mi się, że na szybszy) a przestrzeń dyskowa POWINNA być przewidziana jak największa już podczas planowania takiego serwisu. (W innym serwisie mam ograniczenie pojedyńczego pliku zdjęciowego do 30 MB a po konsultacji z adminem - może być nawet trzykrotnie większy i pozycje te wcale nie otwierają się kilka, kilkanaście minut. Ludzie sami z siebie operują wielkościami ok. 10 MB w jpeg-u z uwagi li tylko na powolność łączy co poniektórych dostawców - to tylko tak na marginesie).
Dodatkowo ograniczenie to służy wg. mnie preferowaniu zdjęć z urządzeń mobilnych co do których mam niezbyt pochlebną opinię dotyczącą komentarzy o "super" zdjęciu wykonanym jakimś ***phonem z plastikowym obiektywem wielkości główki od zapałki. Żenujące.

Co do mojej "tfuroczości" to masz rację. Żołnierz nie musi być producentem broni czy też czytelnik - pisarzem. Na publikację moich kiepskich :D zdjęć poczekam aż dokładniej poznam ŚO i doczekam pozytywniejszych zmian a chwilowo pozostanę przy (być może) mało konstruktywnej krytyce. Jeszcze nikt mi "wiąchy" nie posłał a zdążyłem to zauważyć w kilkunastu innych komentarzach.

Czy taki guzik do odptaszkowania znajduje się też pod artykułami. Pytanie spowodowane obawą przed zaznaczeniem czegokolwiek by znowu nie być skazanym na mailowy spam.

regards
PS. ufff uff :D

poniedziałek, 27 maja 2013, 19:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]