Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 08:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Akcja charytatywna Canon - "po drugiej stronie obiektyw 
Autor Wiadomość

Post Akcja charytatywna Canon - "po drugiej stronie obiektyw
Zobaczcie sobie, jaki "talent" mają nasze rodzime "gwiazdy" ( nienawidzę tego określenia ): http://www.obiektyw.canon.pl/

I oni to będą sprzedawać za pieniądze... :shock:

Idea jest szczytna, ale kuźwa... :wink:

Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 21:54 przez Silent Planet, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 10:24

Nie no kilka fotek może jest fajnych - ale większość to "gnioty" :lol:

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 10:44

Faktycznie, poza niektórymi, to gnioty nie z tej ziemii... :lol:

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 10:48

Kuba Powiatowy jak zwykle bardzo ambitnie pojechal... :twisted: :twisted: :twisted:

Natomiast ladne zdjecie Pani Blaszczyk z tym konikiem ;) :wink:

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 10:53

Natomiast ladne zdjecie Pani Blaszczyk z tym konikiem ;)

A to nie jest osiol??? Zreszta jak dla mnie takie mocno srednie, chociaz moze sama poza tego osla jest ciekawa.

Mi sie 99% tych zdjec nie podoba, z czego ponad polowa nie nadaje sie zupelnie do niczego, sa jakies takie ni jakies, strzelone od niechcenia, nie ostre i wogole. Jak mowie tylko kilka ma cos w sobie - nie koniecznie bedac zapewne dobrymi technicznie ale np. kompozycja czy cos bywa ciekawa.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 10:56

muHa napisał(a):
Natomiast ladne zdjecie Pani Blaszczyk z tym konikiem ;)

A to nie jest osiol??? Zreszta jak dla mnie takie mocno srednie, chociaz moze sama poza tego osla jest ciekawa.

Mi sie 99% tych zdjec nie podoba, z czego ponad polowa nie nadaje sie zupelnie do niczego, sa jakies takie ni jakies, strzelone od niechcenia, nie ostre i wogole. Jak mowie tylko kilka ma cos w sobie - nie koniecznie bedac zapewne dobrymi technicznie ale np. kompozycja czy cos bywa ciekawa.

Ale powiem Ci tak, wiekszosci to widac sie nawet aparatu w reke nie chcialo brac. Wiec jezeli ktos wlozyl w to minimum checi to juz jest ok.

Typowa akcja dla lansu, nic dodac nie ujac, nie wiem po co to canonowi bylo i tak za te wszystkie "zdjecia" nie zbiora wiecej niz 1000zl
Lepiej Canon mogl przeznaczyc na ten cel jakis swoj drozszy model aparatu.
Przeciez kazda z tych "gwiazd" musiala byc wyposazona w aparat Canona wraz z osprzetem, czy to nie jest strata pieniedzy!? WIelka akcja!!!

A co do zdjecia P. Blaszczyk to rzeczywiscie jest to osiol. Przelecialem te zdjecia dosc szybko, a to zdjecia jako ze z poczatku utkwilo mi w pamieci (jako kon hee)

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 11:04

Ja bym taka akcje zorganizowal deczko inaczej. Dalbym aparaty ludziom znajacym sie na temacie - zwodowym oraz jakims mocniej zaawansowanym fotografom. Zdjecia byly by fajne - drozej by poszly, Canon moglby sie przy okazji chwalic jakie dobre robi aparaty. Oczywiscie wieksze zainteresowanie jest jezeli sa to zdjecia osob mocno medialnych co nie oznacza ze w ten sposob mozna zebrac wieksze fundusze. Bo tak to to wyglada tak nijak, jak znam ludzi to canon pojedzie sobie po opini troszke w oczak mniej obeznanych z tematem. Kitowe zdjecie wykonane przez "idola" jakiejs osoby bedzie swiadczylo ze miala do dupy sprzet, ktory to dostarczyl canon - napewno nie wszyscy to tak odbiora ale takich osob tez bedzie sporo.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 11:11

Ciekawi mnie wlasnie jakim sprzetem focili.
Bo przeciez odbitki 50x70 t "letksza" duze sa. Nie wiem ale z 8MPix?

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 11:18

Ja robilem kiedys 58x89 albo 64x90 (musialbym zrobic pomiar bo juz nie pamietam dokladnie) - tylko ze to bylo w drukarni robione a nie w fotolabie, bylo jakas troszeczke innych wymiarow bo minimalnie trzeba bylo dociac (format plakatu kinowego mniej wiecej wyszedl) z 5MP (z olka 5050) i wyglada dosc znosnie, wiszace na scianie za antyfrfleksyjna szyba (ktora pod katem jest z lekka matowa) wyglada bardzo ladnie.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 11:23

i tak za te wszystkie "zdjecia" nie zbiora wiecej niz 1000zl

No nie wiem... zobacz sobie "zasady aukcji", tam masz ceny fotek z pierwszej aukcji. Najdroższe poszło za 220 PLN, to Jandy - przynajmniej ileś pracy włożyła.
A co do reszty to serce się kraje... :cry:

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 11:25

A co do reszty to serce się kraje... :cry:

Niby tak - ale należy pamiętać, że Ci ludzie się nie bawią w foto (chyba) a ja widziałem zdjęcia takiej samej jakości od ludzi co chcieli zeby ich oceniać - były gorsze fotki na tym forum i na plfoto :lol:

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 11:39

No tak ale robia wiecej szumu niz to warte. Niech zbiora te 2,3 tys.zl to i tak mniej niz Canon rzucil by sie na np. 300D. Artysci widac za bardzo usatysfakcjonawni nie sa, Canon tez na tym marki sobie nie wyrabia. A to wszystko w imie szczytnych celow (tak wogole to PCK, wiec tez jakis lipny cel, no lepsze slowo blizej nie okreslony).

Jest akcja dla akcji.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 11:40

Artysci widac za bardzo usatysfakcjonawni nie sa, Canon tez na tym marki sobie nie wyrabia.

Wydaje mi się, że artystów nikt siłą nie zmuszał do robienia fotki - choś może na odczepne się zgodzili- kto wie.
Jeżeli zdjęcia będą ładne kolorystycznie, ostre a zrobione przez zwykłe "pstry" to też informacja dla ludzi, że Canon ma aparaty banalne w obsłudze i robiące bardzo ładne zdjęcia - to, że na tym forum jest obsesja na punkcie "martwych pixeli" czy też "aberracji chromatycznej" to na wystawie zwykły człowiek widzi jedynie ładne kolory które przyciągaja wzrok - i to może go zachęcić do kupna Canona.
Należy tez pamiętać, że jest to wystawa znanych ludzi więc tak samo jak kiczowate pisanki, rysunki i inne kiczowate prace dobrze się sprzedają tak samo te zdjęcia moga się cieszyć powodzeniem - nawet dla autografu.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 11:59

muHa napisał(a):
Artysci widac za bardzo usatysfakcjonawni nie sa, Canon tez na tym marki sobie nie wyrabia.

to, że na tym forum jest obsesja na punkcie "martwych pixeli" czy też "aberracji chromatycznej" to na wystawie zwykły człowiek widzi jedynie ładne kolory które przyciągaja wzrok - i to może go zachęcić do kupna Canona.

No i o to chodzi, zeby zdjecia podobaly sie "zwyklym" ludziom, musza byc estetyczne no i miec jakies przeslanie.

Wczoraj wywolalem jedno zdjecie. Dopiero na odbitce zauwazylem ze sa dosc spore aberacji w jednym miejscu. Pokazuje mamie to zdjecie (oczywiscie ja juz bylem nie zle podlamany), mowie takie ladne zdjecie poszlo sie jeb... a zaraz mi matka zrobila wyklad, ze zdjecia maja podobac sie ludziom, ze tylko jakis swir zwraca na takie rzeczy uwage, a ona i tak tego nie widzi itp. itd. no i jak jest z ta fotografia.?

Bo robienie zdjec dla waskiego grona napalencow/specjalistow/profesjonalistow byle bylo idealne techniczne tez nie zbyt fair?!?

ps.
A i mam zakaz poprawiania zdjec w PS ;) heeeee
Ile ja sie musze natlumaczyc ze w ciemnie zdjecia tez sa poddawane obrobce i ze to nic zlego.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 12:08

Post re
hehe, to se muha problemów narobiłeś :D

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 13:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona