Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 05:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 MOD po wakacjach. 
Autor Wiadomość
Moderator

Post MOD po wakacjach.
Cześć i czołem.

Kilka wtajemniczonych osób (dokładniej 3) wiedziało o moim wyjeździe na, niestety krótki, urlop (nie mogłem na dłużej, bo byście całe Forum roznieśli...;) ), mimo iż teoretycznie byłem cały czas zalogowany (chyba). W każdym razie wróciłem.

Wybrałem się do Skalnego Miasta w Czechach. Obozowałem w dość fajnym campingu w domku (40 zł za dobę dla 4 osób - dostęp do kuchni, i inne wygody). Wycieczka ciekawa, całość szlaków (przynajmniej te warte obejrzenia) można spokojnie zwiedzić w 3 dni.

Foto.

Zabrałem ze sobą laptopa, aby móc bez ograniczeń robić zdjęcia. W ten sposób robiłem zawsze w trybie seryjnym, od 4, do 8 klatek na każde ujęcie i później wybierałem najlepsze. Zapełniłem w ten sposób 4 razy kartę pamięci, czyli powiedzmy 1GB danych. Jako, że mam nowy obiektyw do fotek makro (odwrotne mocowanie), to wybrałem się na sesję do lasu. Zdjęcia wyszły słabo, bo łudziłem się, że bez statywu uda mi się coś dobrego wyprodukować. Myliłem się jednak. Nawet moja wprawna ręka nie dała rady, takiemu powiększeniu. W sumie czasami było nieźle, tylko ostrość nie tam gdzie powinna.

Po powrocie z sesji makro spotkały mnie 2 niespodzianki. Dobra i zła. W pierwszą nie uwierzycie... A mianowicie, zorientowałem się, że czas na wymianę akumulatorków. W środku miałem Sanyo 2100 mAh. Wśród zdjęć plenerowych, znalazło się kilka (około 10 z lampą błyskową). Noi teraz najlepsze. Była to moja pierwsza zmiana akumulatorków od 3 dni. Co w efekcie przekłada się na wynik DOKŁADNIE 970 fotek na jednym komplecie. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Może tego nie komentujcie, bo zaraz mnie o coś posądzicie. Napiszę jedynie, że do dziś jestem w szoku i w to nie wierzę. Ale o wcześniejszej wymianie aku nic mi nie wiadomo. No chyba, że zrobiłem to przez sen...

I teraz druga "przygoda". W trakcie przegrywania zdjęć na komputer, pociągnąłem za kabel i aparacik poleciał z łóżka (około 50 cm) na podłogę i się przeturlał. Oczywiście połączenie z kompem zerwane, a Z1 się wyłączyła. Z optymizmem podniosłem ją i z wiarą w cuda nacisnąłem przycisk "Power"... Nie działa. Wymiana aku na nowe nic nie pomogła. Zamieniłem na stare i znowu nic ;). No tak trochę się ponaciskałeł, pomodliłem i już byłem prawie załamany, gdy Kochane Maleństwo zaskoczyło i pięknie zaczęło działać jak nowe. Po upadku na aparacie nie ma żadnych śladów (to dla tych, którzy piszą różne bzdury o kiepskim wykonaniu Z1).

O dziwo aparat po upadku zaczął działać jakby nieco lepiej. AF zdecydowanie szybciej sobie radzi i lepiej łapie ostrość w zaciemnionych miejscach. Mam też tak jakby mniej aberracji - chyba od upadku jakieś soczewki się przesunęły, albo coś tam zmieniło swoją strukturę, w wyniku czego takie efekty. Jednak bardzo mnie to cieszy.

Ogólnie wyjazd poza względami osobistymi udał się nienajgorzej i polecam wszystkim wizytę w tamtym rejonie.

Niedługo pokażę jakieś zdjęcia. Tymczasem do zobaczenia na FORUM.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

sobota, 21 sierpnia 2004, 21:47

Post Re: MOD po wakacjach.
Vendeur napisał(a):
Cześć i czołem.

Łokciem i kolanem też :wink:

Vendeur napisał(a):
Kilka wtajemniczonych osób (dokładniej 3) wiedziało o moim wyjeździe

Jak mogłeś mi nie powiedzieć? :wink:

Vendeur napisał(a):
pociągnąłem za kabel i aparacik poleciał z łóżka (około 50 cm) na podłogę i się przeturlał.

Modliłem się o ten dzień :wink:

Vendeur napisał(a):
Ogólnie wyjazd poza względami osobistymi udał się nienajgorzej

I to, Vendeur, jest ta cześć, której jesteśmy najbardziej ciekawi :wink:

A tak na poważnie to witaj !

Pozdrawiam...

sobota, 21 sierpnia 2004, 22:04
Vendeur napisał(a):
Wybrałem się do Skalnego Miasta w Czechach. Obozowałem w dość fajnym campingu w domku (40 zł za dobę dla 4 osób - dostęp do kuchni, i inne wygody).

Zrobisz cos dla mnie... podaj mi na maila szczegoly tego campingu (o ile pamietasz...) alpaga19@o2.pl PM nie wysylam, bo od dawna nie pamietam hasla (w tym rowniez na maila na ktore jest zalozone) a nie chce mi sie smiecic zakladajac nowe konto. Jak to przeczytasz (i wyslesz dane ;p ) to usun notke, po co ma smiecic.

Pozdroffka

sobota, 21 sierpnia 2004, 22:30
Moderator

http://www.gwarkigorskie.republika.pl/a ... e/inne.htm

sobota, 21 sierpnia 2004, 22:37

Gratuluję wakacji - jednak nie mogę się powstrzymać: jesteś pewien, że po drodze nie było jakiejś fajniejszej imprezki z lekkim upodleniem i słabo zapamiętaną a nawet zupełnie nieświadomą wymiana aku? Bo niedlugo Z1 zaczną same prąd wytwarzać...

No i upadek Z1 należałoby powtórzyć, skoro przynosi tak nieoczekiwane korzyści; w końcu chyba każdego ucieszy lepszy AF i brak aberracji. Pozostaje kwestia ochotników, którzy powtórzyliby to ciekawe doświadczenie.

Niewątpliwie Kochane Maleństwo ma osobowość - działa, kiedy chce...

Witaj w domu! ;)

niedziela, 22 sierpnia 2004, 04:02
Moderator

Korzyści z upadku aparatu, to był oczywiście żart ;).

Cytuj:
Niewątpliwie Kochane Maleństwo ma osobowość - działa, kiedy chce...

No nieprawda. Działa cały czas, tylko miało mały wstrząs mózgu. Też bym się po takim zdarzeniu na chwilę wyłączył.

Cytuj:
Gratuluję wakacji - jednak nie mogę się powstrzymać: jesteś pewien, że po drodze nie było jakiejś fajniejszej imprezki z lekkim upodleniem i słabo zapamiętaną a nawet zupełnie nieświadomą wymiana aku? Bo niedlugo Z1 zaczną same prąd wytwarzać...

Naprawdę nie wiem, jak to skomentować. Gdy je wymieniałem, to byłem tego pewien (nawet dziś jeszcze trochę), ale rozumiem, że jesto to niesamowity wynik i sam trochę powątpiewam. Jednak żadnego rozsądnego wytłumaczenia nie potrafię znaleźć, bo po prostu najzwyczajniej w świecie nie zmieniałem wcześniej aku i tyle...

niedziela, 22 sierpnia 2004, 11:22

A może tam jest takie potworne pole elektro-magnetyczne :wink:

niedziela, 22 sierpnia 2004, 11:25

niedziela, 22 sierpnia 2004, 13:59

Vendeur napisał(a):

Ty [ciach!!!], mnie też nie powiedziałeś ;)

Vendeur napisał(a):
Napiszę jedynie, że do dziś jestem w szoku i w to nie wierzę. Ale o wcześniejszej wymianie aku nic mi nie wiadomo. No chyba, że zrobiłem to przez sen...

Siedzisz do 4w nocy na forum. Nie ździwiłbym się gdybyś wymienił je koło 5am... przez sen :D

Vendeur napisał(a):
O dziwo aparat po upadku zaczął działać jakby nieco lepiej. AF zdecydowanie szybciej sobie radzi i lepiej łapie ostrość w zaciemnionych miejscach. Mam też tak jakby mniej aberracji

BUUAAAHHAHHHAAA Turlam się po ziemi BUAAAHHAAAHAA Wstaję BUAAAHHAAAHHAA Otrzepuję ubranie BUUAAAHHHHHAAAAAha.

VENDEUR ZHAKOWAŁEŚ Z1 :!: MOŻE KTOŚ SPRÓBUJE TEGO Z 300D :!: MOŻE JAKIEŚ NOWE FUNKCEJ SIĘ ODBLOKUJĄ :d:d:d

niedziela, 22 sierpnia 2004, 14:24

Witamy po powrocie.
p.s.2
Vendeur, wstawiłem wreszcie jakieś foty z A1. Ciekaw jestem Twojej opinji.

niedziela, 22 sierpnia 2004, 14:28

Post re
Witam z powrotem (wiedziałem, że mi nie powiesz) :wink:.

970? Na pewno? Bo ja tak jak bonnum mam wątpliwości, czy nie zmieniłeś aku przez sen.

Lepiej? Może tak Ci się wydaje, bo w ogóle działa.

niedziela, 22 sierpnia 2004, 15:37
Vendeur napisał(a):

a ja o wszystkim wiedziałem :D

Co do 970 zdjęć - to jakieś przegięcie - nie wierze w to - 500 to jeszcze ale 970 to zdecydowanie za dużo.

niedziela, 22 sierpnia 2004, 15:41
Moderator

Wiedziałem, że mi nie uwierzycie. Ale taka jest prawda. Ostatnia moja fotka w domu, to ta super makro z muchą - nr. 5311. A ostatnia przed zmianą aku, to już numer 6270 (pewnie nieco wyższy, ale wykasowałem kilka, bo to była sesja makro).

Hmm. Wniosek pozostaje jeden. Że Z1 nie jest prądożerna, że razem z aku Sanyo rewelacyjnie współpracuje i że w Skalnym mieście akumulatorki się mniej wyczerpują... :shock:

niedziela, 22 sierpnia 2004, 16:32
Moderator

Obrazek

A to ciekawostka, jak można sobie poradzić z noclegiem ;).

Obrazek

Zdjęcie campingu wykonane z pędzącego vlak'a (pociągu).

Obrazek

niedziela, 22 sierpnia 2004, 18:00

Post re
ten fordzik to Twój???

Niezły ten sposób na nocleg, tylko nie ma kibelka...

niedziela, 22 sierpnia 2004, 20:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona