Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 05:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Jak wybieraliście swój aparat ? 
Autor Wiadomość

Post Jak wybieraliście swój aparat ?
Dużo się pisze jaki ale userzy cyfrówek(lub Ci kilka "minut" przed zakupem) napiszcie co Was skłoniło do wyboru tego co macie ? Ha Fistaszki :)

czwartek, 2 grudnia 2004, 20:59

Swoją cyfrówkę kupowałem na potrzebę konkretnego "dżoba". Potrzebowałem z pewnych względów 3MP, chciałem przywoitej jakości i wydania jak najmniejszej sumy. Wypożyczyłem do testów kilka aparatów, które wydawały mi się przyzwoicie tanie - wcześniej miałem do czynienia raczej z droższym sprzętem. Wziąłem więc jakieś Pentagramy, Media-Techy, HP i się załamałem. Gotów wydać z bólem serca dwa razy więcej przekonałem się, że wcale nie muszę. Poszukałem w miarę promocyjnych cen i trafiłem na Canona A300 i Olympusa C-300. Ten drugi był zauważalnie droższy, ale w sklepie zrobili fenomenalną przecenę kart SM, więc różnica w cenie kompletu zmalała do 100zł. Wybrałem więc Olympusa.
Natomiast wybór lustrzanki to były długotrwałe testy - zarówno korpusów, jak i obiektywów. Zużyłem z 15 rolek slajdu i wybrałem najlepszy moim zdaniem zestaw za akceptowalną cenę - czyli Minoltę Dynax 505si Super + tele Tamrona.
Teraz za to mam gigadylemat :) Mam trzy warianty, nie wiem, który wybiorę: kupię D2H, kupię D7D, poczekam na D9D i go kupię, poczekam na D9D i kupię D2H :)

czwartek, 2 grudnia 2004, 21:42

ja potrzebowałem cyfraka raczej do czysto amatorskich zastosowań, ale wiadomo budżet skromny.... Brat ma Canona G2 i strasznie mi się podobały fotki z niego, więc przyzwyczajony do marki, poszukałem czegoś w obrębie tej rodziny. Na początku miał być A60... ewentualnie A70. Zastanawiałem się nad HP850 bo sliczne foty robi... ale wiadomo, nówki nie kupie poniżej 1K a używane to ryzyko... Po odwiedzeniu kilku stronek ze zdjęciami porównawczymi uznałem, że seria "A" Canona jest oki . Ma manual, dobre makro i jest popularna i zachwalana ...no i w końcu zdecydowałem się na A75 w sklepie. To tyle. Banał. Szkoda tylko że mój nowy, błyszczący i pachnący świeżością aparacik już od wyciągnięcia z pudełka był "walnięty".... ale teraz już jest po naprawie i ładnie zdjęcia łapie. Aczkolwiek gdybym znów miał kasę do wydania i stanął przed wyborem, wziąlbym chyba używanego G2. ..albo olka c-4000.

czwartek, 2 grudnia 2004, 22:00
Ja od 2 dni jestem posiadaczem canona A75 :D Wybór byl trudny bo przymierzalem sie do Minolty A1 (na allegro za ok 2200), ale wzgledy finansowe zrobily swoje. Generalnie ustalilem sobie co potrzebuje jako amator- min 3 mpx, możliwośc manualnych ustawien zeby sie uczyc, rozsadna cena do 800 PLN. Po przejzeniu ofert na placu boju zostal Olympus C720 (uzywany) i canon od A70-A75. Poczytalem troche i z opini ludzi na necie wynikalo ze model olympusa C720 to porażka tej firmy (to nie moja opinia nie testowalem tego aparatu), trafila sie na allegro okazja nowy canon A75 z karta 256, futerałem i zestawem czyszczącym za 840 to kupilem i jestem zadowolony. W sumie to dobry ruch bo na poczatku i tak nie byłbym w stanie wykorzystac mozliwosci takiego aparatu jak minolta A1 ( trzeba mierzyć siły na zamiary :wink: )

czwartek, 2 grudnia 2004, 22:20

Gdy Ja szukałem aparatu, określiłem sobie kwotę jaką chce na niego poświęcić. Włączyłem pierwszy sklep w necie z dużym wyborem aparatów, dostosowałem się do ceny i po kolei czytałem o każdym z nich. Selekcjonowałem, dopasowywałem do moich oczekiwań i na końcu porównywałem po fiszce technicznej, testach(przydatność funkcji do moich potrzeb). Później zacząłem szukać po różnych forach opinii na temat sprzętu, który upatrzyłem. Głupiałem jak nie jeden i pewnie tysiące ich będzie po mnie, wierciłem na wyszukiwarkach, zasięgałem opinii od kogo mogłem. W końcu grono sprzętu mi się zawęziło, pomocne okazały się bardziej lub mniej "wylewne" opinie od użytkowników danego modelu, przy czym nie bazowałem na nich do końca (nie wyobrażam sobie, że ktoś kupił aparat bo mu powiedziano - on jest dobry, chciej go, weź). Służyły mi one wyłącznie jako drogowskazy do dalszego szukania i myślenia nad tym, czy funkcje jego dadzą mi frajde obsługi i czy to co chce fotografować spełni moje oczekiwania!

I w końcu przychodzi ten moment, gdzie człowiek wie co chce kupić! Ma lub organizuje pieniądze i .... Pojawiają się kolejne modele, kolejne śruby, kolejne innowacje, półki cenowe rosną po zenit aż po odrobinie zastanowienia postawić trzeba sobie pytanie - czy na pewno potrzebuje modelu X, nowszego następcy i droższego o Y PLN ? Czy chce go kupić bo to będzie "prestiż" wśród znajomych, na forum się pochwale że mam ale jego opcje są dla mnie nie zrozumiałe ale na pewno będą dobre i mi potrzebne, bo to najnowszy model! I właśnie takie rozterki targały mną przy wyborze mojej upatrzonej hybrydy. Trzeba trzeźwo spojrzeć na całość i pamiętać, że marketingowcy mają dla nas cały worek zasadzek i niespodzianek, rynek elektroniczny to jedna wielka, zawrotnie wirująca karuzela a za następne kilka "dni" znajdzie się coś zawsze "lepszego"! Dla mniej przytomnych ;) napisze przykład, że jak zaczynałem szukać hybrydy, to Fuji S7000 kosztował jakieś 3tyś, teraz można wyszarpnąć okazyjnie nawet już za 2tyś +/- kilka(naście) dyszek.

Już niebawem będę posiadaczem A2 :) Szukam teraz rozsądnej ceny, chociaż próg wyznaczyłem na 2750 max z 12 miesięczna gwarancją. Jesli coś wiecie o tym aparacie tanio poza allegro to smiało piszcie :) (ew. na priv)

piątek, 3 grudnia 2004, 00:12
właśnie przeszedłem te etapy o których piszesz BeHQ, zaczeło się od nikona 8700, potem było jakieś milion modeli w mojej głowie, a skończyło się na D70, bądź 10D, sam nie wiem skąd ale w ulubionych przybyło mi z jakieś ponad 60 stron internetowych o foto...i ciagle przybywają,
BeHQ napisał(a):
Głupiałem jak nie jeden i pewnie tysiące ich będzie po mnie
, z pewnością jestem jednym z tych po tobie, nie mówie nawet co będzie jak się wezmę za szukanie obiektywów...ehhh zwariowałem pomocy

zdaję sobie sprawę z tego, że kupię aparat który będzie dużo za dobry jak na takiego super amatora jak ja, ale wiem też, że jak już go gupię to będe pstrykał dzień i noc... aż w końcu opanuję to cacko , i będe dalej pstrykał ale już powiedzmy bardziej "świadomie".

piątek, 3 grudnia 2004, 00:47

i będe dalej pstrykał ale już powiedzmy bardziej "świadomie".

panta rei... jak to mawiają. Ja wystopowałem bo nigdy bym nic nie kupił. Non stop bym dokładał kase i dokładał aż w końcu jak na moje potrzeby chorym było by wydawanie majątku na aparat, chociaż jakbym miał więcej monet to czemu nie.
Co do pstrykania to się troche boję, że nie będę mieć czasu już prawie na nic. Ale czemu nie:) Oby, ta zwłaszcza pierwsza fala szybko po mnie spłynęła :)

piątek, 3 grudnia 2004, 01:03

Aparat kupiłem po ok. 3 miesiącach intensywnych poszukiwań, a że w naszym pięknym kraju posiadanie w miarę porządnego sprzętu to luksus, więc chciałem za kasę jaką dysponowałem kupić jak najlepszy aparat (to oczywiste). Musiał robić dobre zdjęcia, mieć dobrą jakość wykonania i dobre, szeroko rozumiane wsparcie techniczne. Strony poświęcone fotografii, aparatom, fora internetowe, dużo dużo szukania i analizowania informacji i wyłoniły się Minolta A1, sony f-717, oly 5060, canon G6. W końcu gdy stwierdziłem, że nie będę przecież ślęczał z mikroskopem przy każdym zdjęciu :shock: , wybrałem ten, który przypadł mi do gustu od razu - A1 (już prawie nie kompakt, a jeszcze nie lustrzanka :lol: ). Niestety zmuszony do obniżenia swoich ambicji (kasa :( ), kupiłem w końcu G5 ( myślę że nie najgorzej ), z którego jestem baaardzo zadowolony :D

piątek, 3 grudnia 2004, 01:05

Chciałem kupic cyfrówke więc zacząłem sie za jakąś rozgladąć po sklepach, po internecie, wsród znajomych.
Czytałem o aparatach na forach, czytałem specyfikacje ma stronach producentów, w gazetach. Rozpytywałem też znajomych. Wiedziałem, że aparat potrzebuję do zdjęć amatorskich ale... czytając coraz więcej o fotografii coraz bardziej nabrałem chęci na robienie zdjęć jakiś lepszych niż przysłowiowych "u cioci na imieninach". Może odezwała się we mnie dusza amatora filmowca (mam kamerę i parę lat temu - za czasów studenckich jakieś tam etiudy ze znajomymi się kręciło).
Dlatego zacząłem szukać jakiegos UZ z dobrym manualem. Gdy zacząłem dokładniej penetrowac rynek takich aparatów wpadły mi w oko aparaty serii Z. Spodobał mi sie ich wygląd - taki rasowy aparat a nie cegła.
Zastanawiałem się nad Z3 - była to nowość wtedy. Niestety względy finansowe nie pozwoliły mi na zakup trójki. Następna była Z2 ale...wziąłem Z1 - po wyczytaniu opinii na forum oraz po rozmowach ze znajomymi - doswiadczonymi cyfomaniakami. Zareklamowali mi ten aparat. Kilku z nich go ma dzieki czemu pokazali mi jego możliwości. Jeden ze znajomych ma Canona G5. Cudo ale drogie :)
Myslałem nad Z10 ale stwierdziłem, że to nie jest to. Owszem tania ale niestety okrojona wersja Z1. Znajomi tez nią nie byli zachwyceni.
Teraz go mam i staram się rozgryźć. Czekam na wiosnę i ruszam w plener:)

Minolta Z1 + parę "dupereli"

piątek, 3 grudnia 2004, 01:08

Na początku chciałem mieć aparat cyfrowy z dobrymi opcjami za niewielkie pieniądze
Uznałem że zamiast kupować za 800 najtańszy model znanej firmy lepiej kupię najdroższy model nieznanej firmy.
I kupiłem YAKUMO37
Po 3 miesiącach uznałem że to nie to i sprzedałem. I jednak wybrałem tańszy model MINOLTY
Zastanawiałem się nad Z3 ale brakło pieniędzy
Wybrałem Z1
Powody:
Dobry ZOOM
Dobra marka
Wystarczająca matryca
Najważniejsze - Jest wielu co wymieniają swój sprzęt na Minoltę, a nie znam takich co wymienili Minolte na coś innego.

piątek, 3 grudnia 2004, 09:59

Jak czytam że ktoś szukał aparatu miesiącami to jesztemw szkoku bo ja wybierałem aparat ok 1 tyg.
Do kupna cyfrówki zmusiła mnie awaria tradycyjnego pstrykacza a jakiś aparat by się przydał.
Bawiłem się dużo Canonem S50 ale ten aparat odpadał bo kosztował wtedy ok 3.000 a ja nie chciałem wydać więcej jak 2,000 bo nie było potrzeby.
No i po czytaniu gazet i w internecie padło na Canona A80 który wtedy świeżo pojawił się na rynku.
Z wyboru byłem zadowolony bardzo - pobawiłem się nim 6 m-cy i kupiłem G5 - co będzie następne sam nie wiem - na dzisiaj gdybym miał kase to chyba 20d

piątek, 3 grudnia 2004, 10:28

czytając coraz więcej o fotografii coraz bardziej nabrałem chęci na robienie zdjęć jakiś lepszych niż przysłowiowych "u cioci na imieninach". Może odezwała się we mnie dusza amatora filmowca

znajome ambicje :) hehe w praniu się okaże :)
Małek napisał(a):
Najważniejsze - Jest wielu co wymieniają swój sprzęt na Minoltę, a nie znam takich co wymienili Minolte na coś innego.

ZŁOTA MYŚL !! Ja włascwiwie też nie czytałem aby ktoś z minolty rezygnował, chyba że z zakupy ze względów finansowych :) Jednak marka.
Jak narazie żaden user nikona klasy cenowej do przełknięcia się nie odezwał. Czyżby Canon i Minolta królowały ?? ;)
A gdzie reszta, mamy sonego, oly itd.

piątek, 3 grudnia 2004, 19:08
no to jest pierwszy soniak. korzystajac z okazji, ze jestem w rajchu ;) postanowilem, ze kupuje. poszukiwania trwaly okolo 2 tagodnie (nie umiem dokladnie ocenic, poza tym zgadzam sie z @m). oszacowalem ile kasy moze odplynac z kieszeni studenta na aparat, przegladnalem internet, popatrzylem w sklepach i wybralem ;d

piątek, 3 grudnia 2004, 19:29

piątek, 3 grudnia 2004, 20:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]