Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 19:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 adwent 
Autor Wiadomość

Post adwent
czolem. nie wiem czy mi nieusuniecie tego watku, bo jest wogole niezwiazany z fotografia, ale postanowilem sprobowac, bo w opisie tego podforum pisze "niezwizane z tematyką forum".

wiec akcja jest taka. pewna dyskoteka (club), przez pol roku nie miala zadnej konkretnej imprezy, a jak zaczal sie adwent to wlepili 3 imprezy z powaznymi goscmi (czyli drogimi). i teraz, z racji ze okolica raczej pobozna, a kosciol zakazuje w adwencie wlasnie tego typu imprez, nie poszla na pierwsza impreze (dopiero jedna byla). oczywiscie w 100% popieram, adwent winien byc adwentem. i dzialacze klubu oburzyli sie, i na swoim forum w internecie zaczela sie dyskusja. prawie caly personel zangarzowal sie w te rozmowe, doslownie wyzywajac ludzi od zacofanych, od glupkow, nawet zarzuty wobec radia maryja poszly i wobez prezydenta (kaczysniekiego). wmawiaja ludziom ze kosciol zniosl adwent 2 lata temu. w koncu jeden user napisal ze najwiekrze dyskoteki w polsce (energy2000 i epsilon) sa zamkniete w adwent, a tu taka wiejsca potancowka na wsi nieodpusci tylko szaleje. oczywiscie tez ja wykleli, ale jakos bez wiekszego odezwu. wkopncu ja, jako prawowity katolik zabralem glos w dyskusji. napisalem im, ze niewiem skad oni wzieli takie informacje ze adwent jest zniesiony, jak ktos kto niechodzi do kosciola moze takie rzeczy wygadawyac. normalnie mowie wam, zniszczyli mnie. wykleli, zbluzgali, i jeszcze pozniej rozmawialem z dj, ktory jest rezydentem, chcialem wyjasnic jak moga publicznie takie rzeczy mowic, i jeszce usuwac posty w ktorych ktos sie sprzeciwia. oczywiscie stwierdzil ze jestem dziecinny, ze niemoge sie odnalezc w rzeczywistosci dzisiejszej.

i teraz pytanie: czy kosciol faktycznie zniosl adwent czy nie? skad oni takie cos wzieli. jezeli naprawde niemieli racji i takie rzeczy pisali to pojde i zalutuje w pysk temy dj a pozniej jeszce jednemu cwaniaczkowi ktory mi fikal, niezostawie tak tej sprawy. co za psy z nich :(

niedziela, 11 grudnia 2005, 17:07
Chyba nie...
Na siłe cię ciągną na te dyskotrzaski że się tak oburzasz? Musisz tam pójść?
Jeśli chcesz przestrzegać zaleceń kościoła rzymskiego to sobie przestrzegaj,ale nie zmuszaj do tego innych.

templar napisał(a):
wkopncu ja, jako prawowity katolik

templar napisał(a):
to pojde i zalutuje w pysk temy dj a pozniej jeszce jednemu cwaniaczkowi ktory mi fikal

templar napisał(a):
co za psy z nich

zaiste,prawdziwy katolik z ciebie...

niedziela, 11 grudnia 2005, 17:28

hmmm. wydaje mi sie ze tez kiedyś slyszałem o tym ze zakaz zabaw w czasie adwentu został zniesiony. Czy to prawda - nie wiem

niedziela, 11 grudnia 2005, 18:10

Nie rozumiem problemu - chcesz to idziesz , nie to siusiu, paciorek i spać - to jakiś kłopot ?

Cytuj:
naprawde niemieli racji i takie rzeczy pisali to pojde i zalutuje w pysk temy dj a pozniej jeszce jednemu cwaniaczkowi ktory mi fikal, niezostawie tak tej sprawy. co za psy z nich

A może przestań uczyć innych jak mają żyć ? To czy oni beda się bawić czy nie to ICH sprawa, nie twoja, ani okolicznych dewotek - oni mają prawo się bawić i to bawic dobrze a tobie nic do tego.

Żałosne!

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

niedziela, 11 grudnia 2005, 19:50

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. nie o to chodzi, niech robia co chca. ja posrawilem wyrazne pytanie: czy jest adwent zniesiony. a nie taki padalec przyjdzie i wmawia ludziom ze adwent jest zniesiony, jak to jest wierutna bzdura. mi nie chodzi o to ze niechce zeby komus odradzac disco w adwent, tylko nawiasem wtracilem ze niepowinno sie, zeby zaznaczyc na jakim tle jest cala sprawa, i dlaczego takie bzdury gadaja. rozumiecie? bo gadaja ze adwentu nie ma bo kosciol zabrania takich zabaw w adwent. no to wyjasnilem o co chodzi. no a teraz wlasnie to pytanie, czy jest ten adwent czy nie? jestem przekonany ze jest, w koncu co niedziele rano na 6 sa roraty :D

BTW: interesujace jest to, ze jakby jakis mulzumanin w swoim kraju zlamal takie prawo religijne, jak u nas ten adwent to by go zabili itd, i to bylaby normalka nikt by nic nie mowil. a u nas odpowiedz jest prosta: nie wiesz co to jest tolerancja? :(

niedziela, 11 grudnia 2005, 19:55
Moderator

A może przestań uczyć innych jak mają żyć ? To czy oni beda się bawić czy nie to ICH sprawa, nie twoja, ani okolicznych dewotek - oni mają prawo się bawić i to bawic dobrze a tobie nic do tego.

Żałosne!

Kolega po prostu zwrócił uwagę ludziom, którzy się źle zachowywali i pyta nas o zdanie. A zachowanie tamtych jest dla mnie niewybaczalne z prostego względu, że się czepiają, oskarżają i wyzywają zwykłych ludzi. Widać, że to wieśniacy w każdym calu po prostu i na nic ich nie stać. Niech zrobią imprezę w takim razie w swoich oborach dla świń, to na pewno będzie bardziej tłoczno i będą na swoim poziomie.

A templar widzę także jakoś emocjonalnie podchodzi... jak na katolika.

niedziela, 11 grudnia 2005, 20:54
Kolega po prostu zwrócił uwagę ludziom, którzy się źle zachowywali

Tzn.co robili?

Vendeur napisał(a):
A zachowanie tamtych jest dla mnie niewybaczalne z prostego względu, że się czepiają, oskarżają i wyzywają zwykłych ludzi.

Taa...to jak to co mówisz ma się do tego co mówisz dalej:
Vendeur napisał(a):
Widać, że to wieśniacy w każdym calu po prostu i na nic ich nie stać. Niech zrobią imprezę w takim razie w swoich oborach dla świń, to na pewno będzie bardziej tłoczno i będą na swoim poziomie.

Żałosne Vendeur,oj żałosne...

niedziela, 11 grudnia 2005, 21:08

wlasnie nie, vendeur zrozumial o co mi chodzi. pytam was, jak to jest z tym adwentem. nie kryje ze jestem praktykujacym katolikiem, i tak sie sklada ze ja nikomu nie mowie jak ma robic, a spoleczenstwo samo wybralo co woli, bo jednak malo kto przyszedl na te impreze, i nie chodzi o tolerancje itd, tylko o to do jakich oni sie rzeczy posuwaja, wmawiajac ludziom ze kosciol zlikwidowal adwent, i to jeszcze z paranoiczna dokladnością: 2 lata temu. a druga sprawa jaka mnie irytuje, ze to jest faktycznie mala wies, i takimi sposobami walcza o pieniadze, a te naprawde duze kluby (jak wymienialem wyzej) poprostu w adwent nie graja.

niedziela, 11 grudnia 2005, 22:12
Moderator

Vendeur napisał:

Kolega po prostu zwrócił uwagę ludziom, którzy się źle zachowywali

Tzn.co robili?

Przeczytaj jeszcze raz pierwszą wypowiedź, to może zrozumiesz.

niedziela, 11 grudnia 2005, 23:55

templar - ja też zrozumiałem pytanie - adwent jest lecz nie ma zakazu uczestniczenia w imprezach - jak to powiedział ostatnio jeden ksiądz jest to okres RADOSNEGO oczekiwania i ja się z tym zgadzam - każdy sam znajduje sposób na przygotowanie się do Bożego Narodzenia - sam nie jestem zwolennikiem dyskotek i to nie tylko w adwencie, ale żeby od czci i wiary odsądzać tych co tam chodzą?? Również jestem zbulwersowany drugą częścią twojej wypowiedzi bo nazywasz sięprawdziwym katolikiem a stosujesz takie same metody jak twoi niewierzący oponenci - zadaj sobie pytanie czym się od ich różnisz?? bo ja wolałbym spotkać zbira wiedząc czego się mogę po nim spodziewać niż takiego "katolika" który udając świętego stosuje te same metody co ten zbir.

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 00:07

no to teraz juz sam nie wiem jak z tym adwentem jest, moze masz racje mario1275, hmmmm, a moze to stanowisko ktore przedstawiles jest poprostu wygodniejsze, tak jest latwiej i tak sobie mozna to tlumaczyc. sam nie wiem. a co do dalszej czesci: jak dla mnie, bardzo poruszyla mnie tresc wypowiedzi oraz styl i ton w jakim do mnie mowil ten czlowiek. wiec to sa nerwy, kazdy jest czlowiekiem, byc moze mnie ponioslo podczas pisania postu (napewno w rozmowie mnie nieponioslo). a teraz ciekawsze info: wczoraj byla kolejna imprezka (na ktorej niebylem i dlatego dzisiaj sie dowiedzialem od ludzi) i okazalo sie ze dalej bardzo malo ludzi przyszlo. bardzo ktotka rozmowa z dj na gg (tylko) ze smutkiem stwierdzil ze na tej impreze club niezanotowal zyskow, ledwie na zero wyszli - bo zaprosili znanych wykonawcow (alchemisci czy jakos tam) i kasa z biletkow ledwo pokryla koszt ich zaproszenia.

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 02:31

ja, jako prawowity katolik

templar napisał(a):
to pojde i zalutuje w pysk temy dj a pozniej jeszce jednemu cwaniaczkowi ktory mi fikal, niezostawie tak tej sprawy. co za psy z nich

kolega od giertycha czy z młodzieży wszechpolskiej?

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 08:09

templar na temat adwentu ostatnio wypowiadał się abp. Gocłowski w wiadomościach dodatkowo w kościołach też o tym była mowa, nie chodzę do kościoła co tydzień ale raczej staram się być na bierząco - nie rozumiem do końca o co robisz hałas jeśli ktoś w kwesti wiary jako autorytet traktuje organizatora dyskoteki to jego sprawa, po za tym wiara to nie przymus każdy ma swoje sumienie i sam będzie za nie odpowiadał, pamiętaj: "kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień"

wyluzuj troszkę templar bo taką postawą nikogo nie przekonasz, a faktycznie trąci to wszechpolakami

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 14:42

mario1275 naprawde prosze przeczytaj co pisalem w poprzednich postach, przeciez pisze wam ze nienawracam nikogo, chcialem tylko na 100% byc pewien, bo niemoge sie zgodzic ze sposobami jakimi prubuja zdobyc klientow. ja nikogo niemusze nawracac, oni sami wybrali i nieposzli na te ich dyskoteki. ale za to ze zwrocilem uwage na forum clubu ze jednak adwent jest zostalem zbluzgany. NIE CHCE CIE NAWROCIC, badz spokojny

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 16:22

nienawracam niemoge prubuja niemusze

Człowieku - tu zamiast klepać formułki w kościele do szkoły się wybierz kiedyś!

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 16:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona