Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 21:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Pomocy potrzebny Laptop ... pytanie jaki? 
Autor Wiadomość

Post Pomocy potrzebny Laptop ... pytanie jaki?
Witam. Rozglądam się za zakupem komputera przenośnego. W tej dziedzinie jestem zupełnie zielony i nie zabardzo wiem czego szukać. Patrzyłem na allegro i wypatrzyłem coś takiego Hp ,Acer,Acer lub Acer . Chciałbym aby mi służył w terenie - głównie aplikacje biurowe w lunuksie (musi być pełen legal - a niestery panom z microsoftu podziękuje - ceny kosmiczne) - faktury, magazyn itd... W samochodzie bym zamontował sobie drukarke żeby na miejscu u klienta np. wydrukować fakture. A i fajnie by było mnieć dostęp do sieci przez sieć gsm (jestm w orange) ciekawe czy mają jakieś możliwe pakiety. Może ktoś z was jest w temacie laptopów i mi coś poleci? Pisze tu na forum w hydeparku - gdyż codziennie tu zaglądam i jakoś takoś się przyzwyczaiłem do waszych avantarków :D Z góry dzięki i pozdro[

niedziela, 5 marca 2006, 17:34
Moderator

Tak się składa, że ostatnio w pracy kupiliśmy taki model Acera, jak ten ostatni... Bardzo fajny sprzęcik.

A odnośnie Microsfotu to za 300 zł netto masz Win XP HOME. Chyba nie jest źle.

niedziela, 5 marca 2006, 17:57

Nie nakłaniam do korzystanie akurat z firmy Karen, ale na jej forum użytkownicy czasem potrafią nieźle doradzić. Trzeba tylko zdefiniować główne przeznaczenie notka i planowany budżet. Wadą jest jedynie to, że proponują spośród komputerów dostępnych w Karen, ale wiele z maszyn tam oferowanych można kupic także gdzie indziej.

Ogólnie rzecz biorąc można notki podzielić na dwie grupy: tańsze i droższe. Modele tańsze często oferują lepsze parametry za mniejsze pieniądze, ale czasem kosztem np. gorszej matrycy, większej awaryjności sprżetu, tylko rocznej gwarancji. Nie jest to jednak regułą. Tańsze marki to np. California Acces (sam mam notka tej marki od ponad rokju i nie narzekam), Acer, Fujitsu-Siemens (choć nie wszystkie modele). Drugą grupę stanowią notki uznanych producentów (właściwie to składaczy, bo "bebechy" obie grupy komputerów mają te same) takich jak IBM, Toshiba, Dell, Fujitsu-Siemens (ale modele z tych droższych, więc topowe). Ogólną tendencją jest coraz lepsza jakość notków z pierwszej grupy i coraz niższe ceny tych bardziej renomowanych... :)

niedziela, 5 marca 2006, 20:37

Ja posiadam HP, akurat identyczny z wymienionym i jedynie co moge powiedziec to to ze jest SUPER :)

niedziela, 5 marca 2006, 23:15

http://www.vobis.pl

niedziela, 5 marca 2006, 23:57
Jak dla mnie acer to szit i w zyciu bym go sobie nie kupil. Sprzedalem ich troche i w sumie najwieksza bolaczka sa slaba matryca, wyjatkowo slabe osiagi biorac pod uwage parametry techniczne i smiesznie krotki czas pracy na baterii (centrino w przypadku acera to chyba wielka abstrakcja jesli chodzi o oszczednosc baterii). Jak na komputer do uzywania w terenie acer to wielkie nieporozumienie. Z tych "niedrogich" juz lepszy jest Fujitsu-Siemens a najlepiej Asus.

wtorek, 7 marca 2006, 10:18

A Toshiba L20 albo California Access W720 ? Włąśnie odnośnie acera gadałem z kolem co pracuje w komputerowym i mi tez odradził go na rzecz asusa.

wtorek, 7 marca 2006, 10:30
Toshiba to juz nie ta sama toshiba co kiedys. O notebookach California Access sie nie wypowiadam bo zdania nie mam. Jednakze z tych ktore znam najbardziej polecam Asusa (w klasie tanszej) lub IBMa w (klasie drozszej).

wtorek, 7 marca 2006, 10:36

Jako że studiuje informatyke to wypowiem sie w tej materii.
Rozumiem ze ma to byc laptop do zdjęć.
Pierwsza sprawa: Skup sie wyłącznie na platformach mobilnych: centrino bądz turion i pochodne. Turiony AMD są drogie wiec zostaje ci Centrino.
Toshiba L20: mały touchpad, nie podobają mi sie matryce Toshiby, słaby kont patrzenia i dziwnie ciemnawy. Przy fotkach ma to znaczenie.

Asusy mają słae warunki gwarancji, przy tanszych modelach gwarancja jest podzielona na dwie czesci. Jedna sie tyczy matrycy (3 miesiące sic!) a na reszte rok. Za dopłatą poszerzenie gwarancji. Jeśli acer to tylko któryś model ferrari, jako jedyna seria jest mocno dopracowana.

Ja polecam asusy, solidne wykonanie i nawet niezła wydajność.
Ja mam FujitsuSiemensa (P4 centrino 1,7Ghz)- Kosztował 3000 i dla mnie jest rewelacyjny - 4.5 h na beterii to juz wyczyn.

Odradzam kupowanie w dużych marketach, lepiej znaleść mały sklep komputerowy przez allegro, produkt ten sam a cena niższa.

Jeszcze podaj zakres ceny to moge ci podac przykłady dobrych nootebooków.

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 11:03 am ]
mała pomyłka: slabe warunki gwarancji ma Acer a nie Asus.

wtorek, 7 marca 2006, 12:01

Rozumiem ze ma to byc laptop do zdjęć.

nie do zdjęć lecz do pracy- to co bym od notka oczekiwał to:
1)cena do mniej-więcej 3500 PLN
2)legal oprogramowanie
a) Windows XP Home Edition +SP2 (ok 350PLN) + zamiast Offica np. Works (ok 100PLN) = 450zł - albo zamiast tego wszystkiego Linux+open office
b)do poczty będzie darmowy Thunderbird
c)przeglądarka darmowa FireFox
d)jakiś anty-vir ok. 100PLN
e)jakiś program biurowy do faktur, paragonów, magazynu itp... (ok. 100PLN)
d)wifi i mile widziane by było
Fajnie by było aby lapek miał wyjście na TV - żeby sobie obejrzeć od czasu do czasu jakiś film na dużym ekranie :)
giercowanie, wypalanie dvd, poprawianie zdjęć w PS :lol: zostawiam stacjonarnemu PC-towi

wtorek, 7 marca 2006, 12:41

open office jest za free i tez pod windowsem . a jak dla mnie to najlepszy pakiet biurowy. w prawie wszystkich notkach jest wyjscie s-video

wtorek, 7 marca 2006, 14:15

Jeśli laptop do pracy to celeron wystarczy w zupełności:
http://allegro.pl/item89926667__hp_nx61 ... zawa_.html
Tu masz laptopa idealny do pracy. Do gier raczej sie nie nadaje ponieważ ma układ graficzny intela i ram jest dzielony. Ale ma bardzo dobrą i ostrą matryce.
Skoro do pracy to mogą być problemy z aplikacjami do fakturowania pod linuxa wiec ja bym stawiał na XP home + Open Office. Works jest, powiedzmy, beznadziejny.

Cena laptopa do gier zaczyna sie od 4.500zł

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 1:44 pm ]
http://allegro.pl/item89813552_sklep_ac ... _gw24.html

Tu cos szybszego. Co prawda nie lubie Acerów ale ta konfiguracja jest nawet nawet. Napewno nie bedzie tak trzymał na baterii jak HP.

wtorek, 7 marca 2006, 14:31

szkoda że ten Hp nie ma wyjścia na tv :cry:

wtorek, 7 marca 2006, 18:20
Moderator

Program antywirusowy płatny? Oszlałeś? Wejdź na stronę http://www.avast.com i sobie zainstaluj. Bardzo dobry soft, przewyższa nawet momentami komercyjne, a do tego nie dość że free, to jeszcze mało zasobów zajmuje. Różnica w działaniu kompa z Avastem a Nortonem to niebo a ziemia. I skuteczniejszy nawet.

wtorek, 7 marca 2006, 18:30

Wywar, Ej przeciez ma VGA. Do tego podlączysz bez problemu kazdy monitor CRT i jak, jak masz w miare nowy, telewizor tez. A pozatym są przejściówki na allegro.

[ Dodano: Wto Mar 07, 2006 5:56 pm ]
____>>>>>
http://allegro.pl/item90568514_vga_to_r ... _rgb_.html

wtorek, 7 marca 2006, 18:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona