Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 02:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Aparat na pokladzie samolotu ? 
Autor Wiadomość
Post Aparat na pokladzie samolotu ?
Witam,

W zwiazku z dodatkowymi srodkami bezpieczenstwa na pokladzie samolotu, sa pewne restrykcje co do bagazu podrecznego.

Wiadomo, restrykcje te sie roznia od linii lotniczych jak i do jakiego kraju lecimy.

Czy ktos ostatnio gdzies lecial i napotkal problem aby na poklad zabrac ze soba torbe lub plecak ze sprzetem fotograficznym? Nie mowie o kompaktach, lecz o lustrzankach + teleobiektyw 300mm lub zwykly.

Dzieki za info.
Tomek

niedziela, 11 lutego 2007, 02:02
Moderator

Ja miałem ze sobą kompakt i robiłem nawet nim zdjęcia w samolocie. Nie wiem, czy ktoś widział, ale nie chowałem się.

Generalnie aparat NIE JEST przedmiotem zabronionym.

niedziela, 11 lutego 2007, 02:41

Co prawda moga sie przyczepic do tych wszystkich gadgetow, filtry, ladowarka, i inne wynalazki.

Dzieki za odp.

Tomek

niedziela, 11 lutego 2007, 12:12
Moderator

Chcesz nim focić w samolocie albo w przerwie między przesiadkami, czy po prostu wolisz mieć przy sobie w obawie przed uszkodzeniem?

niedziela, 11 lutego 2007, 16:55
1. miec przy sobie (tak samo jak i laptopa)
2. robic fotki podczas lotu

niedziela, 11 lutego 2007, 17:30

Ja tez wlasnie lece w maju do barcelony i także obawiałem się tego, czy mi pozwolą wziąć na pokład aparat. Zawsze czlowiek sie lepiej i bezpieczniej czuje gdy ma to pod reka

niedziela, 11 lutego 2007, 18:26
Moderator

Laptopy można, to i czemu nie aparaty. Laptopy trzeba wyciągać z plecaków podczas skanowania, nie wiem jak z takim poważnym sprzętem, bo luster nie miałem.

niedziela, 11 lutego 2007, 19:00
a czytalem ze laptopy moga byc skanowane.

niedziela, 11 lutego 2007, 19:06

Ja we wtorek leciałem i miałem ze sobą 30d - aparat musiałem wyciągać z torbi i połozyć w koszyku do prześwietlenia - dodatkowo oglądali. Słyszałem, że mogą chcieć by przy nich wykonać zdjęcie - ale mi nie kazali.
Aparat miałem wiec na pokładzie a zostawiłem sobie go pod siedzeniem i nie było kłopotów.

niedziela, 11 lutego 2007, 20:36
Moderator

Oczywiście, że trzeba wyciągnąć, bo nigdy nie wiadomo, czy to atrapa, a w środku nie ma bomby, czy schowanych nożów... Najciekawsze jest to, że ja lecąc z Berlina do Helsinek a potem z Helsinek do Bangkoku za każdym razem miałem w plecaku podręcznym dość pokaźny nóż sprężynowy. Nie wiem jak oni to przepuścili, a przecież to nie byle jaka trasa, bo transkontynentalna... Znowu lecąc z Phnum Pehn (stolica Kambodży) do Bangkoku od razu zauważyli nóż i przewieźli mi go w specjalnej kopercie, którą odebrałem przy wejściu na lotnisko. A ten lot znów trwał około godziny.

Ogólnie też wiadomo, że NIE WOLNO mieć przy sobie zapalniczek... A jednak znalazłem sposób, na 3 - krotne oszukanie ich => Kambodża - Tajlandia, Tajlandia - Moskwa i Moskwa - Berlin. Za każdym razem miałem przy sobie :)

poniedziałek, 12 lutego 2007, 00:49

Oczywiście, że trzeba wyciągnąć, bo nigdy nie wiadomo, czy to atrapa, a w środku nie ma bomby, czy schowanych nożów... Najciekawsze jest to, że ja lecąc z Berlina do Helsinek a potem z Helsinek do Bangkoku za każdym razem miałem w plecaku podręcznym dość pokaźny nóż sprężynowy. Nie wiem jak oni to przepuścili, a przecież to nie byle jaka trasa, bo transkontynentalna... Znowu lecąc z Phnum Pehn (stolica Kambodży) do Bangkoku od razu zauważyli nóż i przewieźli mi go w specjalnej kopercie, którą odebrałem przy wejściu na lotnisko. A ten lot znów trwał około godziny.

Ogólnie też wiadomo, że NIE WOLNO mieć przy sobie zapalniczek... A jednak znalazłem sposób, na 3 - krotne oszukanie ich => Kambodża - Tajlandia, Tajlandia - Moskwa i Moskwa - Berlin. Za każdym razem miałem przy sobie :)

Zapewne byli szkoleni na podstawie filmu: Czy leci z nami pilot? Tak, że nóż sprężynowy to małe piwo.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 01:00

wogóle irytacja na maxa z odprawą teraz - wyciąganie paska ze spodni, wszystkiego z kieszeni, nawet buty ściagałem - masakra - babki szpilki ściągały i na bosaka przechodziły bramke... dla mnie to już chore... dużo opóźnień jest przez to w lotach :|

[ Dodano: Pon Lut 12, 2007 1:13 am ]
a że musiałem leciec na regionalnych liniach to szyby w samolocie były tak zajechane że nawet głupotą by było zdjęcia robić :mrgreen:

poniedziałek, 12 lutego 2007, 01:12
Moderator

Ściąganie butów spotkało mnie tylko w Moskwie - bez sensu. No i pasek... też raz musiałem ściągnąć, a akurat miałem spodnie za duże o jakieś 10 cm w pasie, więc zaczęły lecieć w dół...

poniedziałek, 12 lutego 2007, 01:54
2 tygodnie do wylotu, i planuje w plecaku na aparat miec tylko sam aparat i 2 obiektywy.
reszta akcesorii do bagazu glownego (jeszcze sie okaze ze bede musial zostawic na lotnisku.

ktos bral statyw?
tak mysle ze moze mi sie przydac. i teraz, na bagaz glowny by mi sie moze zmiescilo, a ewentualnie jak by to wygladalo na podreczny. statyw ma nawet swoj pokrowiec, moze nie bedzie sie na pokladzie rzucac w oczy.

dzieki za porady
Tomek

środa, 25 kwietnia 2007, 21:47

Obawiam się, że jeśli bedziesz miał statyw w bagazu podręcznym to podczas kontroli każą ci go wyrzucić tzn. nie pozwolą ci go wnieść do samolotu. Lepiej zapakować go do badażu "głównwgo"

Pamiętaj, że bagaż podręczny ma określony wymiar (55x45x20cm o ile pamiętam) i wagę (6 kg o ile dobrze pamiętam) - co prawda nie spotkałem się z mierzeniem i ważeniem ale ....

W regulaminie np. LOTu jest napisane że poza bagażem podręcznym możesz ze sobą mieć aparat fotograficzny (tak jak kobieta torebkę).

Ostatnio miałem bagaż podręczny i torbę z lustrem, obiektywem i lampą, nigdzie się nie przyczepiali o tą dodatkową torbę z aparatem. Na pokładzie robiłem fotki.

czwartek, 26 kwietnia 2007, 00:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona