Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 21:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jak uzyskać taki efekt... 
Autor Wiadomość

Post Jak uzyskać taki efekt...
Jako że jest to mój pierwszy post tutaj, witam wszystkich. I od razu proszę o pomoc. Widziałem taki pokaz : przesuwające się poziomo zdjęcia połączone płynnie ze sobą. Inaczej mówiąc, wygladało to tak, jakby ktoś posklejał ze sobą zdjęcia w bardzo długą taśmę i je przesuwał. Ten pokaz został nagrany na zakończenie płyty DVD ze ślubu. W jakim programie zostało to zrobione? Proszę o pomoc...:-(

środa, 10 czerwca 2009, 17:39

Post Re: Jak uzyskać taki efekt...
jarkom1 napisał(a):
.......W jakim programie zostało to zrobione? Proszę o pomoc...:-(
Jest to możliwe chyba w każdym programie do obróbki filmów, np: Pinnacle Studio, Adobe Premiere itd.

poniedziałek, 15 czerwca 2009, 21:04

Post Re: Jak uzyskać taki efekt...
Według mnie, aby uzyskać taki efekt w zupełności wystarczy bezpłatny program do obróbki zdęć Photoscape.
Otwieramy Photoscape, z menu głównego wybieramy zakładkę AniGif. Po prawej stronie wybieramy "Dodaj" -> "Dodaj zdjęcie" i otwieramy folder ze zdjęciami i przytrzymując klawisz CTRL zaznaczamy zdjęcia, które chcemy połączyć i klik. OK.
Następnie kilk. "Zmień efekt" i jeśli zdjęcia mają się przesuwać w prawą stronę w poziomie to wybieramy "Move left the current frame to transit ..." (jest też opcja zmieniania się zdjęć np. w pionie, w stronę lewą , prawą i inne). Możemy również ustawić szybkość przesuwania/zmiany zdjęć poprzez klik. ikony "Zmień czas"; albo ustawić kolor tła. Gdy mamy wszytko ustawione klikamy "Zapisz" i mamy gotowy pokaz zdjęć.
/Należy pamiętać, aby zdjęcia, z których chcemy zrobić pokaz miały taką samą długość boków, bo jeśli nie to wówczas zdjęcia nie będą się ze sobą stykały/.
Myślę, że to najprostszy sposób na uzyskanie takiego efektu.

sobota, 27 czerwca 2009, 12:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]