Teraz jest środa, 19 września 2018, 11:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Instalacja ACR 6.1 oraz histogram w photoshopie 
Autor Wiadomość

Post Instalacja ACR 6.1 oraz histogram w photoshopie
Witam.
Mam dwa pytania. Właśnie ściągnąłem udostępnioną nową wersję Adobe Camera Raw 6.1. I tu mam problem bo nie wiem jak mam to zainstalować.
Po rozpakowaniu są foldery (META-INF, payloads, AdobePatchInstaller) i po kliknięciu na AdobePatchInstaller wyskakuje komunikat "Adobe Application Manager". Zainstalowałem ten dodatek ale bez efektu (znowu wyskakuje ten komunikat). Jak sobie z tym poradzić.
Pytanie drugie. Dopiero uczę się photoshopa ale często jest tak,że histogram danej fotki jest poprawny i można by wnioskować, że zdjęcie zostało dobrze naświetlone a w photoshopie obraz jest za jasny. Czy jest to normalne czy raczej złego ustawienia monitora (lcd).
Janusz

poniedziałek, 7 czerwca 2010, 21:41

Post Re: Instalacja ACR 6.1 oraz histogram w photoshopie
Pytanie, co okreslasz mianem "dobry histogram"? Nie ma czegoś takiego jak dobry czy zly histogram. Jeżeli masz bardzo poprawne zdjęcie powiedzmy białej kartki, to większość pikseli będzie zgromadzona w jasnościach i szarościach, i histogram nie będzie obejmował całego zakresu.

Żeby się szybko przekonać, czy twoj monitor źle wyświetla kolory, polecam wejść na stronę z dobrymi zdjęciami i zobaczyć, czy też są za jasne. (np. http://www.990px.pl ) Test prymitywny ale powinien wystarczyć.

środa, 18 sierpnia 2010, 09:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]