Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 02:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Fotografia z niebem w tle 
Autor Wiadomość

Post Fotografia z niebem w tle
Witam, mam pytanko zwiazne z obrobka jak i wykonaniem zdjec w ktorych bedzie wioczne niebo, ale nie takie przepalone tylko ladne blekitne. Czy ktos moze mi poradzic jak nalezy wykonywac takie zjecie oraz jak je obrabiac by w tle bylo ladne blekitne niebo. Glownie zajmuje sie fotografia reportazowa i slubna i nie powiem ze nie jest to moja pieta achilesowa. Prosze o pomoc z gory dziekuje.

poniedziałek, 20 września 2010, 13:51

Post Re: Fotografia z niebem w tle
1. Ustaw obiekt tak abyś ty miał słońce za plecami.
2. Jeśli słońce jest za obiektem, to obiekt musisz doświetlić lampą lub blendą.

środa, 22 września 2010, 10:11

Chociaż umiem zrobić to na dziesiątki sposobów posłużę się linkiem, który świetnie przedstawi jedną z metod:
http://www.youtube.com/watch?v=EgDuzv8n ... playnext=2

środa, 22 września 2010, 16:34

Montażysta Darek A. napisał(a):
Chociaż umiem zrobić to na dziesiątki sposobów posłużę się linkiem, który świetnie przedstawi jedną z metod:
http://www.youtube.com/watch?v=EgDuzv8n ... playnext=2
Ochyda ... i co to ma wspólnego z fotografią?

czwartek, 23 września 2010, 09:32

jacek2004 napisał(a):
Ochyda ...

... pewnie, że tak, zwłaszcza ochyda pisana przez Ce Ha :oops:
podałem jedną z wielu metod, nie znaczy to wcale, że jedyną;
Nie sztuką jest stosowanie filtrów połówkowych, równoważących itp, więc
teraz może kolejna, która jest jednocześnie metodą i poradą:
Wykonujemy zdjęcie nie bacząc na niebo, koncentrujemy ustawienia na wszystkim, co nieba nie dotyczy, następnie robimy drugie zaraz po nim koncentrując ładne ustawienia na samym niebie, z otrzymanych dwóch plików przy edycji po sprawnym połączeniu miękką maską tworzymy ładne przejście z jednej fotki w drugą łącząc "lepsze niebo, z lepszym dołem".
- czy to też ohyda?

środa, 29 września 2010, 18:58

Montażysta Darek A. napisał(a):
Wykonujemy zdjęcie nie bacząc na niebo, koncentrujemy ustawienia na wszystkim, co nieba nie dotyczy, następnie robimy drugie zaraz po nim koncentrując ładne ustawienia na samym niebie, z otrzymanych dwóch plików przy edycji po sprawnym połączeniu miękką maską tworzymy ładne przejście z jednej fotki w drugą łącząc "lepsze niebo, z lepszym dołem".
- czy to też ohyda?
Wszystko dobrze jeśli to "lepsze" niebo będzie, bo jak niebo jest blaszane to nic z tego nie wyjdzie.

Poza tym temat wątku brzmi: "Fotografia z niebem w tle", natomiast Ty piszesz raczej o sposobach na "Grafikę z niebem w tle" lub "Fotomontaż z niebem w tle" (co by bardzo pasowało do Twojego nicka).

Prawdziwa fotografia to właśnie odpowiednio "ustawiony" pstryk, wykonany o odpowiedniej porze w odpowiednich warunkach pogodowych. Niestety dla dobrej fotografii trzeba się trochę pomęczyć, a nie iść na łatwiznę z PhotoShopem.

czwartek, 30 września 2010, 08:59

Ustawienie to raz, ale jak zależy nam konkretnie na tym, żeby wyeksponować błękitne niebo, to myślę, że warto pomyśleć o tym jaki obiekt umieści się na pierwszym planie, a konkretnie jak przy pomocy tego co mamy, tak łopatologicznie można uzyskać efekt głębokiego koloru. Wyraziste kolory podkreślają odcienie tego typu, więc można np. kogoś ubrać w zieleń, bądź ciepły zółty i wtedy kolor w tle na pewno stanie się bardziej wyrazisty. Wszystko oczywiście da się potem podrasować na kompie. Na pewno ni9e zaszkodzi popróbować i popstrykać kilku zdjęć.

wtorek, 15 lutego 2011, 16:53

Cytuj:
Glownie zajmuje sie fotografia reportazowa i slubna i nie powiem ze nie jest to moja pieta achilesowa.

Nie rozumiem - Twoim słabym punktem jest fotografia ślubna czy wykonywanie plenerów z udziałem niebieskiego nieba? Jeśli jesteś fotografem ślubnym i masz zlecenia na sesje plenerowe, to lepiej zainwestować w filtr polaryzacyjny lub/i połówkowy - wtedy odpada zmartwienie o nasycenie błękitu nieba.

czwartek, 10 marca 2011, 15:44

Może mnie nie powinieneś słuchać bo jestem totalnym amatorem ale ja ustawiam przesłonę na 8 albo i więcej, zależnie od pory dnia i doświetlam lampą osobę na zdjęciu. Wtedy wychodzi mi ładnie oświetlony model/modelka a w tle niebieskie niebo z białymi chmurkami :) na koniec w camera raw możesz poprawić tło(selektywnie przyciemnić kolor niebieski) ale to tylko wtedy gdy tło wyjdzie za jasne.

Nie wiem czy nie jest dla Ciebie za wcześnie na fotografię ślubną...

No ale ja tam nie oceniam.. mnie "profesjonalni fotografowie" ślubni pouczają że niebieskie tło z doświetlonym modelem można zrobić tylko w photoshopie:)

wtorek, 9 sierpnia 2011, 15:22

Proponuję również rozważyć zamocowanie filtra połówkowego. Nie zawsze jest możliwość ustawiania się ze słońcem z tyłu

reklama opole

środa, 31 sierpnia 2011, 20:23

co do tych sesji ślubnych... filtr na obiektywie, do tego blendy jak słońce w tle, opcjonalnie pare lamp i softboxów. Trzeba pamietać, że jak ma sie wystarczającą wiedzę, umiejętności i sprzęt to z południa można zrobić środek nocy a ze słońca delikatny księżyc.

środa, 31 sierpnia 2011, 21:05

pomocny może byc wlasnie filtr polowkowy szary, który poprawi kolor nieba i sprawi, że nie będzie ono blade, lecz ładne chmurzyste i niebieskie, przy 0 obróbce graficznej (no chyba, że jeszcze dodatkowo będziesz chciał nad nim posiedzieć).

wtorek, 22 listopada 2011, 14:50

Witam i pozdrawiam. Jestem tu nowy. Moje spostrzeżenia w sferze, niebieskie i ładne niebo są takie, że samo niebieskie niebo nie nadaje się za bardzo do fotografowania, gdyż fotki z takim tłem są nijakie. Kilka obłoczków, najlepiej nisko wiszących, poprzecinanych "białym welonem" są o wiele ładniejsze i ciekawsze. Nie wybieram się w plener, gdy brak chmurek na niebie a słońce świeci niemiłosiernie. Takie jest moje zdanie.

niedziela, 11 marca 2012, 21:00

Pytanie jest o obróbke i wykonanie. O ile z wykonaniem trzeba poczekac na dogodne warunki o tyle nie ma problemu przeciez z obróbką w Photoshopie by dodać odpowiednie niebo.

Mnie do pewnego czasu urzekają ciężkie ciemne chmury z mąłymi prześwitami jasnych chmur. Często taki efekt jest powiązany równiez z zilnym wiatrem.

czwartek, 15 marca 2012, 13:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]