Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 11:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Exif ze zdjęcia z telefonu 
Autor Wiadomość

Post Exif ze zdjęcia z telefonu
Witam, wczoraj pobrałem z telefonu samsung sgh x640 zdjęcia za pomocą programu : Mobile Master. Daty zdjęć nadpisały się w modyfikacji i system windows 7 ultimate pokazuje : wczorajszą datę zapisu zdjęcia na dysk. Próbowałem wydobyć exif programem exif reader ale nie pokazuje nic prócz informacji: Cauld Open Exif file .

Moje pytanie:
1) Jak odzyskać daty zrobienia tych zdjęć ?
2) Można jakoś odzyskać datę zrobienia z modyfikowanego pliku -> nadpisała się data modyfikacji bo przez explorator windows obróciłem kąt zdjęcia , i nie mam prawdziwej daty tylko datę "modyfikacji" we właściwościach zdjęcia.
3) Odzyskana data prawdziwa z EXIF da się "przenieść" aby pokazywała się we właściwościach zdjęcia w systemie windows pod datą: wykonania zdjęcia; czy jej modyfikacji (chodzi mi oczywiście o prawdziwą datę).
Takie bajery wiem że obsługuje portal fotka.pl bo pokazuje dokładne info odnośnie zdjęcia.

A może jakiś inny program który pokaże mi informacje o dacie zrobienia zdjęcia > takiej samej jakby pokazał telefon w chwili jej zrobienia ;)

Dzięki za sugestie.

środa, 7 marca 2012, 09:10

Post Re: Exif ze zdjęcia z telefonu
Data modyfikacja, to sprawa systemu operacyjnego komputera i nie ma nic wspólnego z datą zrobienia zdjęcia, chyba że w tym samym dniu fotka zaostałą przeniesiona na komputer.

W telefonie (np. w Nokl E66) fotka zapisywana jest do katalogu który ma nazwę pochodzącą od daty wykonania zdjęcia - może u Ciebie jest to samo.

Nie zawsze urządzenie robiące zdjęcia (np. telefon) zapisuje jpega z exifem, i nic na to nie można poradzić.

środa, 7 marca 2012, 11:47

Nie w tym telefonie tak nie ma.
Na telefonie jak biorę właściwości zdjęcia to mam datę wykonania. No ale będę ręcznie wszystkiego przepisywał ...

środa, 7 marca 2012, 15:03

A sprawdzałeś w danych zdjęcia? Pewnie tak, ale dla pewności przypominam, że zdjęcie powinno mieć zapisane dane o tym czym było robione i nawet jakie wartości przesłony, jasności, itp było ustawione, chyba, że po przeróbce zapisałeś w jakimś innym formacie który wywala te właściwości. Sprawdź właściwości->szczegóły

niedziela, 16 września 2012, 11:20

Jeśli dane zostały nadpisane, to jak chcesz je odzyskać? Nie ma takiej możliwości.

poniedziałek, 24 września 2012, 11:57

Właśnie też tak myślę, że nie ma możliwości na odzyskanie tych danych

czwartek, 11 października 2012, 14:39

niekoniecznie. Da się odzyskać kilka warstw danych, nawet jeśli zostały nadpisane. Żeby całkiem usunąć jakieś dane trzeba używać specjalnych programów. Musiałbyś się wybrać do specjalisty

czwartek, 31 lipca 2014, 15:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]