Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 08:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jak uzyskać efekt? 
Autor Wiadomość

Post Jak uzyskać efekt?
Witajcie!
Fotografią interesuję się od niedawna i przyznam, że do miana fotografa jeszcze mi daleko...Przeglądam dużo galerii w poszukiwaniu inspiracji, czytam książki, artykuły itd.
Ostatnio, przeglądając galerię fotografii dnia, znalazłam to zdjęcie: http://www.ateliora.com/pl/fotografia-dnia/2012-05-12
Jestem zachwycona barwą, światłem...wszystkim. Wiem, że to zdjęcie robione pod wodą, ale w jaki sposób mogę uzyskać podobny efekt? Póki co mam jedynie aparat cyfrowy, więc w grę wchodzi obróbka komputerowa. Jaki program polecacie? Będę wdzięczna za pomoc.

piątek, 18 maja 2012, 12:12

Post Re: Jak uzyskać efekt?
Chyba łatwo takiego zdjęcia nie zrobisz ;)
To co widzisz, to doskonała inscenizacja i oświetlenie oraz obróbka. Na pewno nie było to oświetlone jedynie wbudowaną lampą błyskową, tylko lampami z góry i pewnie doświetlenie od przodu. Idealnie przejrzysta woda, jaskrawe kolory i dopieszczone na etapie obróbki nasycenie. Skłamałbym gdybym powiedział, że wiem jak to powtórzyć.
Czasem mistrzowie zdradzają tajniki swoich udanych zdjęć. Nie boją się tego, bo wiedzą, że amator i tak nie ma szans tego powtórzyć.

piątek, 18 maja 2012, 17:59

Post Re: Jak uzyskać efekt?
rzeczywiście świetna fota, ale ewidentnie robiona w warunkach studyjnych, no i grafik pewnie też coś przy tym podkręcał, choć może niekoniecznie. powtórzenie tego raczej mija się z celem, jak tylko masz możliwość pstrykania pod wodą to kombinuj w róznych warunkach oświetleniowych, w końcu natkniesz się na jakiś ciekawy efekt, i będzie on zdecydowanie bardziej "Twój" :)

czwartek, 22 listopada 2012, 11:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]