Teraz jest środa, 19 września 2018, 07:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 ARW z Alfy - niewidzialne dla kompa! Horror! 
Autor Wiadomość

Post ARW z Alfy - niewidzialne dla kompa! Horror!
Od paru dni męczę się z dużą serią reprodukcji - 704 kadry, parę dni roboty. Robiłem moją sprawdzoną Alfą 350, na karcie Pretec x233 poj. 16 GB. Są podzielone tematami na 8 folderów. Póki co udało mi się wydłubać z aparatu ok. 30% używając programu Rescue Pro De Luxe od Sandisc. Prawdziwy Horror! Można je wszystkie przeglądać w aparacie, ale po podłączeniu aparatu do kompa przez USB obydwa moje lapki - stary z XP i nowy z Win7 każą formatować kartę! Przez czytnik - wogóle jej nie widzą! Oczywiście nie zrobiłem tego, tylko odpaliłem program ratunkowy i też nie daje rady. Odzyskał niektóre, przy nastepnej sesji program znalazł 614 plików ARW, ale... nieotwieralnych (mam kilka programów które to łykają i żaden tego nie otwiera) Potem - 34 pliki ale dwa powyżej 2 GB, też nieotwieralne! Karta nie sprawiała dotąd kłopotów - duże RAW-y+Jpeg na Nikonie D 700 - bez problemów! Bardzo proszę o jakąś radę - jakiego programu użyć, zanim się poddam i wybólę w jakiejś firmie odzyskiwania danych, która to robi za sporą kasę :( Poooomocy :idea: Jakieś pomysły?

niedziela, 17 marca 2013, 20:37

Post Re: ARW z Alfy - niewidzialne dla kompa! Horror!
Na wszytko jest rada, wstrzymaj się, na spokojnie odpiszę co i jak.

poniedziałek, 18 marca 2013, 21:24

Zacznę o pytania:
- Dostrzegam złe pojęcie "wydłubać fotki z aparatu", fotki musimy wydłubać z karty, dlaczego więc podłączasz do laptopa aparat, skoro możesz włożyć do niego samą kartę jak się domyślam dla Alpha jest to SD, czyli standardowa karta, której port posiada niemal każdy laptop? Chyba, że czytnikiem nazywasz właśnie port karty SD...
Aparaty często potrafią formatować kartę mimo tego, że jest ona dobrze sformatowana, a to wszystko po to, by nadać jej jakieś indeksy, etykietę, dopisać pliki systemowe aparatu.
Ważne:
Wszystko jest do odratowania, pod warunkiem, że nie nadpisałeś plików (nie nałożyłeś nowych na niewidoczne, ale obecne na karcie stare).
Jeśli cokolwiek udaje Ci się przywrócić na tej karcie, natychmiast to kopiuj do komputera, nie patrząc na rozszerzenia plików.
Napisz do mnie na PW, podeślę Ci na maila mały, sprawdzony, uważam najlepszy z możliwych programik do odczytu utraconych danych nawet ze sformatowanych nośników.
Mam kilka pytań, bez odpowiedzi na które dalsze moje porady mogą okazać się zbędne, więc czekam na sygnał.

poniedziałek, 18 marca 2013, 21:51

Darku, dziękuję za chęć pomocy - to Sony Alfa 350 (nagroda EISA w roku 2007) na staroświeckie karty CF! Jak wspomniałem - po podłączeniu czytnika z tą kartą jest ona niewidoczna dla obu moich lapków! Dopiero w podłączonym przez USB aparacie jest widoczna, ale z żądaniem sformatowania!

wtorek, 19 marca 2013, 10:19

Sprawdź pod powiększeniem zarówno w slocie, jak i w karcie, czy nie oderwał się i nie pozostał w niej któryś z cieniutkich bolczyków, już nieraz miałem przypadek, że trzeba było prostować go, bo nie trafiając w otworek karty po prostu się zgiął. Nie trudno też, aby się po prostu oderwał.
Komputer musi sygnalizować obecność karty, nawet jeśli jest roformatowana, no chyba, że padł sam czytnik.
Aparat nie jest najlepszym czytnikiem, gdyż w tym przypadku sformatowanie karty może ją naprawdę wyczyścić.
Jeśli to wszystko sprawdzisz odezwij się na PW.
Pozdrawiam

wtorek, 19 marca 2013, 15:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]