Teraz jest środa, 12 sierpnia 2020, 20:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Przechowywanie zdjęć 
Autor Wiadomość

Post Przechowywanie zdjęć
Witam,jak zrobic digitalizacje? Mam tysiace zdjec w iphonie na icloudzie , ogólnie chciałbym umieścić je w jakimś bezpiecznym miejscu Gdzie online najlepiej przechowywac zdjecia i zeskanowane dokumenty darmowo albo tanio?

Podobnie co robicie ze zdjęciami, do których macie sentyment? Wywołujecie? Zastanawiam sie obecnie nad wywołaniem zdjęć w fotoksiążce Cewe.

piątek, 24 lipca 2020, 11:24

Post Re: Przechowywanie zdjęć
Sam wlasnie porządkuję

Ostatnio edytowano piątek, 31 lipca 2020, 13:21 przez michallol, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 30 lipca 2020, 11:16

Ja właśnie robię porządek z moimi - swego czasu ponagrywałem ich sporo na płyty DVD czy trzymałem na dysku zewnętrznym. Z przejrzanych już 100 GB zdjęć wyłoniłem dosłownie 200 takich, które serio chcę zatrzymać. Reszta poszła do kosza. Fakt, przejrzenie tych danych zajmuje mnóstwo czasu, ale jest to o wiele lepsze niż przechowywanie mnóstwa plików, które się nie przydają, a kosztują. Planuje te zdjecia wywołać w fotoksiażce cewe. Szczególnie zdjęcia z podrózy, wychodzi taniej niż w przypadku albumów i taka fotoksiazka jest jednak ciekawsza.
Swoją drogą nie mam synchro z icloudem i żyję, w chmurze mam to, co ważne czyli kontakty, kalendarz, notatki i parę dokumentów z Biurka. W ten sposób nie mam problemu z przepełnionym dyskiem, a w telefonie regularnie robię porządek w zdjęciach. Zrzuty ekranu często po wysłaniu komuś (albo sobie samej na fb) usuwam z telefonu, bo są w konwersacji „jakby co”

czwartek, 30 lipca 2020, 11:16

Może warto zainwestować w dobry dysk zewnętrzny? Co prawda nie jest to przechowywanie online, ale dość wygodne. Ja używam MyPassport ultra 1TB Mam do tego wieksze zaufanie niz do chmury. Fotoksiążka dobra opcja, mam takich kilka, ze zdjęciami ze studiów, jak również jedną mam podróżniczą z wypraw. Na dniach będe robił pewnie kolejną ze zdjciami z ubiegłych lat, bo trochę się tego nazbierało i też chcę je uporządkować. Cewe równiez polecam, mają najwygodniejszy kreator fotoksiązki, ze wszystkich z jakich korzystałem, masz tam opcje wrzucenia zdjęć, które chcesz wywołać i kreator sam je układa w potencjalnej fotoksiążce, wprowadzasz sam ewentualnie jakies poprawki.

piątek, 31 lipca 2020, 13:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]