Teraz jest poniedziałek, 25 marca 2019, 14:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy ktoś z Forumowiczów pracuje na GIMP-ie ? 
Autor Wiadomość

NT nie ma nawet kawałka DOS-a, "Tryb MS-DOS" działa jako wirtualna maszyna. [ciach]

...i do tego napisana dla Microsoftu przez firme SUN :lol:

deniZ

czwartek, 28 października 2004, 11:49

[ciach]
o windowsie 2003 server i jego zaulkach tez moglbym wiele napisac, ale chybe to nie jest forum na temat windowsa...
[ciach]

Hhi, rozumiem, ze to co piszesz o windows jest opinia zaslyszana od kogos kto slyszal? No bo przeciez Ty nie uzywasz tego, to skad bys mial wiedziec, ze jest taki 'be' ;)

EOT ;) to dyskusja podobna do takich jak wyzszosc atari nad commodore czy wyzszoscia swiat bozego narodzenia nad swietami wielkanocy ;)

pozdrawiam
deniZ

czwartek, 28 października 2004, 11:54

Hhi, rozumiem, ze to co piszesz o windows jest opinia zaslyszana od kogos kto slyszal? No bo przeciez Ty nie uzywasz tego, to skad bys mial wiedziec, ze jest taki 'be' ;)

to przemysl to raz jeszcze; wszystkie wnioski o ms poparte wlasnymi doswiadzeniami; moimi i zespolowymi w trakcie testow i pracy z msdnaa :-)
deniZ napisał(a):
EOT ;) to dyskusja podobna do takich jak wyzszosc atari nad commodore czy wyzszoscia swiat bozego narodzenia nad swietami wielkanocy ;)

porownanie Ci srednio wyszlo; wiadomo ze wielkanoc jest wazniejszym swietem, choz bozenarodzenie jest bardziej skomercjalizowane...
nawet ja to wiem :wink:

pozdrawiam :-)

czwartek, 28 października 2004, 12:59

porownanie Ci srednio wyszlo; wiadomo ze wielkanoc jest wazniejszym swietem, choz bozenarodzenie jest bardziej skomercjalizowane...
nawet ja to wiem :wink:

Porownanie jak porownanie, tak sie poprostu mowi ;)
Mnie szczerze mowiac oba te swieta tak interesuja jak ramadan, 1 maja czy helloween.

Pozdrawiam
deniZ

czwartek, 28 października 2004, 15:37

tak to juz wiem; nie wiem czy pamietasz, ale wyjasnialismy to sobie kiedys :wink:

swoja droga - czasem milo pogadac, kwestia ze w pewnie nasz niedlugo przeniosa do hydeparku :wink:

pozdrawiam :-)

czwartek, 28 października 2004, 21:21

Pewnie, ze pamietam, milo sobie porozmawiac ;)
Zwlaszcza, ze prezentujemy skrajnie odmienne swiatopoglady.
Byle bez obrzucania sie blotem ;)

A zeby ten watek nie trafil do HP, to podaje to co obiecalem:
GIMP 2.0.1
GTK+ 2.2.4-20040124

...chodzi i sie nie sypie 8)

pozdrawiam
deniZ

czwartek, 28 października 2004, 21:50

Co do Gimp'a: ja zainstalowałem Gimp'a 2.04 i też niby chodzi ale tak jak mówiłem wcześniej - trochę jakby kulał. Pytanie do deniZ'a: robiłeś coś z warstwami, wycinaniem kawałków, przenoszeniem do innej warstwy, narzędziem do klonowania? Ja przy tych czynnościach zauważyłem co najmnie kilka dziwnych zachowań. Przykład w pewnym momencie nie mogę przejść do innej warstwy myszą (nie moge zaznaczyć jej jako aktualnej) myślę sobie: pewnie akurat teraz się nie da - coś trzeba wyłączyc lub włączyć i będzie OK - za jakąś chwilę zauważyłem że nic podobnego - da się - trzeba zaznaczyć sąsiednią i przejść strzałkami!
I wiele podobnych aczkolwiek wkurzających. Strasznie mi żal bo program fajny i darmowy. Może wersja 2.01 jest stabilniejsza?
A co do Linuksa i Windoze (króciutko bo nie mogę się powstrzymać) - kiedyś sobie wręcz myślałem że to nie wypada krytykować Linuksa, ale po wielu zmaganiach (co prawda już parę lat temu) doszedłem do wniosku że Linuks jest świetny, ale dla osób które mają czas, chęć i umiejętności zrobić wszystko samemu niemal na piechotę. Mnie nie chwaląc się ale najbardziej brakuje pierwszego więc sobie odpuściłem. Ogólnie to niestety na obecnym poziomie komplikacji - przeciętny lub nawet zaawansowany użytkownik komputera uważam że ma za mało czasu aby robić wszystko samemu i wszystkiego się uczyć. Natomiast droga Windowsowa zawsze była moim zdaniem drugą i to znacznie gorszą skrajnością. Niewiedząc nic "zawsze se możesz zreinstalować". No cóż - niestety większość poszła w stronę Win - zapewne szkoda - bo naprawdę Linux jest jednak fajnym pomysłem.

czwartek, 28 października 2004, 22:34

No wlasnie nie robilem nic skomplikowanego...
Tylko zmiana rozmiaru fotki, konwersja formatu, lekki retusz (z przeklejaniem/przenoszeniem fragmentow zdjec).
To na wersji 2.0.1 z podana biblioteka GTK.
Nie instalowalem nowszej i po tych kilku postach nie bede zmienial czegos co dziala, na nowsze, ktore moze nie dzialac ;)
Udalo mi sie nawet w pracy plugina do odczytu plikow RAW zainstalowac, ale nie testowalem.

pozdrawiam
deniZ

czwartek, 28 października 2004, 22:49

Udalo mi sie nawet w pracy plugina do odczytu plikow RAW zainstalowac, ale nie testowalem.

moglbys sie pochwalic urlem :?:

piątek, 29 października 2004, 00:15

http://registry.gimp.org/plugin?id=4575

plug-in do Win32 :lol:

Idac dalej: http://ptj.rozeta.com.pl/Soft/RawPhoto

A tu loader, ktory chyba mozesz sobie przekompilowac (nie znam sie na tym, dlatego sciagnalem wersje skompilowana)
http://registry.gimp.org/plugin?id=332

pozdrawiam
deniZ

piątek, 29 października 2004, 10:56

dziekuje.

piątek, 29 października 2004, 11:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2