Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 08:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Jak precyzyjnie wycinać obiekty z kadru? 
Autor Wiadomość

Post Jak precyzyjnie wycinać obiekty z kadru?
Witam serdecznie.

Chciałbym poruszyć temat wycinania obiektów z kadru np. trawy , suchych drzew, rozpuszczonych długich włosów itp. Widziałem niedawno pięknie montowane zdjęcie przyrody z różnych planów( częśći). Drzewa i części i elementy łąki były tak precyzyjnie wycięte że nałożone na główne tło były nie do odróżnienia. Dodam że były tam jeszce biegnące konie z rozpuszczonymi grzywami.

Każdy z tych elementów można było obejżeć na osobnym zdjęciu, a tam możnba było zobaczyć niewiarygodną precyzję wyciętych elementów.

Zachęcam do podzielenia się swoimi uwagami i technikami w tym temacie.
W jakim programie zrobić to najlepiej ? Jakich użyć nażędzi? itp.

Pozdrawiam Bolero1 :lol:

wtorek, 28 grudnia 2004, 21:41
Jeżeli chodzi o zdjęcia to polecam PS, jest w nim pare urządzeń do wycinania. Osobiście uważam, że najdokładniejszym jest polygonal lasso
Obrazek

Na bardzo dużym powiększeniu możesz być super dokładny, ale jest to dosyć rzmudna robota, jeżeli do wycięcia masz powiedzmy drzewo(życzę powodzenia :lol: )
Zawsze możesz skorzystać z różczki, jest dużo szybsza ale też mniej dokładna- dobrze działa tylko w przypadku elementów kontrastowych np: drzewo na tle jasnego nieba...
Ciekawym rozwiązaniem jest też lasso powiązane z magnezem, jednak nie tak precyzyjne jak samo lasso, gdyż czasem źle przyciągnie...

wtorek, 28 grudnia 2004, 22:35

bardzo dobrym urzdznie jest szybka maska czy tez wtcinanie po sciezce ktora mozna sobie wedlugpotrzeb wyginac i przeksztalcac!
oraz narzedzie wydziel jest tez bardzo dobrym ae zmydnym sposobem na wyciecie obiektu z tla!
mozna tez wycinac nie dokladnie a potem pedzlem histroii powtarzac dana czynnosc do uzyskania zadowalajacego efektu!

wtorek, 28 grudnia 2004, 22:52

Ja używam wydzielania, menu Filtr>Wydziel. Obrysowujesz markerem to co chcesz wyciąć, wypełniasz, dajesz OK i gotowe:)

wtorek, 28 grudnia 2004, 23:04
ar--no nie -grzywy końskiej lub dziewczęcej tak nie wydzielisz. Znacznie lepsze są następujące narzędzia w tym/PS/ programie:
1.Magic eraser- magiczna gumka -usuwa piksele o podobny kolorach do wskazanych kursorem
2.Background eraser -gumka tła- usuwa piksele tła o podobnych kolorach do tych po których prowadzisz kursor.
3.Extract- wydziel-to jest najbardziej zadziwiające narzędzie- w Biblii PS7 pokazono lwa którego każdy włosek grzywy i wąsów został wydzielony. Moje próby z tym narzędziem nie były tak rewelacyjne ale nie mając specjalnych powodów nie za bardzo się przykładałem.
Polecam rozdział 9 w polskim wydaniu Biblii PS7/7CE.
Pozdrawiam Aldus.

wtorek, 28 grudnia 2004, 23:10
Zapomniałem dodać że w helpie Ps7 polecenia te są świetnie opisane, można się obyć bez Biblii. Aldus

wtorek, 28 grudnia 2004, 23:18
ar--no nie -grzywy końskiej lub dziewczęcej tak nie wydzielisz. Znacznie lepsze są następujące narzędzia w tym/PS/ programie:

Szczerze, to używałem tych urządzeń, jak narazie do kolaży powiedzmy artystycznych, a tam dokładność, aż taka super nie była potrzebna.
Dalej twierdzę, że tym lassem można zdziałać cuda..choć pewnie macie rację...już sprawdzam.

Sprawdziłem to extract, jest rewelacyje- nie ma to jak forum- kopalnia wiedzy...

środa, 29 grudnia 2004, 00:04

Sprawdziłem to extract, jest rewelacyje

Chodzi o to?
Masaccio napisał(a):
Ja używam wydzielania, menu Filtr>Wydziel. Obrysowujesz markerem to co chcesz wyciąć, wypełniasz, dajesz OK i gotowe:)

To jest to samo? (ja mam polska wersje jezykowa)

sobota, 22 stycznia 2005, 20:11
To samo. Aldus

sobota, 22 stycznia 2005, 20:49

sobota, 22 stycznia 2005, 21:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]