Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 23:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Problem z podłączeniem aparatu 
Autor Wiadomość

Post Problem z podłączeniem aparatu
Witam,posiadam aparaz konicaminolta Z10.Nie moge zainstalowac go w systemie,nie znajduje zadnych sterownikow choc posiadam plyty z nimi.
Po wlozeniu kabla do portu usb, wyskakuje ze znalaz Z10 i zaczyna wyszukiwac-na tym sie konczy bo co bym nie robil,Windows dalej nic nie znajduje.Dodam ze mam obecnie Win ME ale to samo dzialo sie na 98 i na 2000.Wczesniej bylo w porzadku,ladowal aparat jako dysk zewnetrzny i moglem sciagnac zdjecia.Bylem u znajomych i w sklepie,tam wszystko jest ok.Z USB nie mam problemow,neostrada dziala,drukarka tez i inne urzadzenia rowniez.

środa, 29 grudnia 2004, 17:45
Miałem podobne przejścia u siebie w Windows98. Nie podam ci przepisu bo sam nie wiem jak mi się wreszcie udało... W każdym razie w systemie instalują się dwie rzeczy: sterownik Z10 z płyty CD oraz "Konica_Minolta USB Storage Enumerator" i jakoś zmieniłem kolejność instalacji tzn. odwrotnie niż automatycznie była domyślna. Nie wiem czy pomogło to czy całkowite usunięcie sterowników USB z Systemu w Menadżerze Urządzeń i ich ponowna instalacja bo to też zrobiłem:) W sumie ponad godzinę mi to zajęło i nie chciałbym prędko tego powtarzać... :P
Z kolei ostatnio podłączałem Z10 do innego komputera z Windows2000 i jak się okazało nie było możliwości zainstalowania przy podłączaniu do portów USB z przodu komputera mimo wykrycia aparatu przez system a po dołączeniu do tylnych poszło bez problemów. Dodam, że porty z przodu są sprawne bo działa na nich inny aparat. Ciekawe :wink:

środa, 29 grudnia 2004, 20:56
W systemach ponizej Windows XP trzeba niestety instalowac sterowniki ktore sa w oprogramowaniu aparatu ( moze mozna je sciagnac ze stronek producenta ). Sterowniki te trzeba instalowac przed podlaczeniem aparatu do komputera,

niedziela, 2 stycznia 2005, 13:47
W systemach ponizej Windows XP trzeba niestety instalowac sterowniki ktore sa w oprogramowaniu aparatu ( moze mozna je sciagnac ze stronek producenta ). Sterowniki te trzeba instalowac przed podlaczeniem aparatu do komputera,

Dziękujemy Ryszardzie1! Myślę, że o tym wszyscy wiedzą jeśli postępują zgodnie z instrukcją :) Niestety właśnie z instalacją i działaniem tych sterowników są problemy... :wink:

niedziela, 2 stycznia 2005, 18:30

a próbowałeś ręcznie instalować?? tzn. po znalezieniu nowego sprzętu przez kompa, ręcznie wskaż miejsce gdzie znajdują się sterowniki na płytce.. moze to pomoże

niedziela, 2 stycznia 2005, 22:29
Witam. Ja zrobiłem sobie prezent i już 3 dni nad nim siedzę. Mam ten sam problem z cyfrówką SANYO i systemem 98. Walczę dalej. Pozdrawiam.

sobota, 29 stycznia 2005, 13:48
Ludzie - czy wy kur___ nie instalowoaliście nigdy żadnego pieprzonego sprzętu usb - NAJPIERW SOFT -POTEM WPINASZ HARDWARE

A 2k i pochodne powinny same se poradzić bez additional soft

sobota, 29 stycznia 2005, 16:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]