Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 17:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 HELP-pogorszenie jakości gdy fotki składam w prezentację 
Autor Wiadomość

Post HELP-pogorszenie jakości gdy fotki składam w prezentację
Pomóżcie !!!
Miałem sobie dość ładne, ostre fotki w formacie .jpg (minolta Z3). Pewnego dnia postanowiłem zrobić z nich prezentację/pokaz na SVCD lub DVD (no wiecie - przejścia, tytuły, dźwięk i inne extrasy). Zdziwienie moje było zaje-duże, gdy stwierdziłem, że po złożeniu prezentacji (bez wypalenia) JAKOŚĆ SIĘ ZNACZNIE POGORSZYŁA - mniej przy DVD, więcej przy SVCD. Dlaczego ???? Do zrobienia pokazu użyłwałem NERO, a potem jeszcze jakiegoś 1 programu, żeby sprawdzić czy będzie tak samo. I było tak samo, niestety.
Pytanie - o co chodzi? Czemu nie wstawia mi jpgów w takiej jakości jaką mam, skoro nie ustawiałem żadnych kompresji itp?
Wszelkie uwagi mile widziane, nagród nie przewiduję.
Dzięki !!!

środa, 25 maja 2005, 12:41
To proste fotki zostały zmniejszone do rozdzielczosci filmów w systemie PAL o ile się nie mylę 720x576 a do tego skompresowana.Potem fotki zostały zamienione na plik video mpg2.Dlatego jak oglądasz na TV to pojawiaja sie artefakty,kwadraty i obraz czasem drży.

środa, 25 maja 2005, 13:15

środa, 25 maja 2005, 21:59
Sprawdz czy twoje DVD czyta jpg i nagrywaj normalnie jako data a nie DVD alboi SVCD.

środa, 25 maja 2005, 22:04

Czyta .jpg, ale szkoda mi podłożenia dźwięku, przejść itp. Ale rzczywiście za cenę pogorszenia jakości nie opłaca się robić prezentacji...

czwartek, 26 maja 2005, 11:20

są programy które wykonują pokazy foto na PC wtedy nie zmniejszająwielkości ani jakości fotek a mozna podlożyć dzwięk, ekran menu itp taki pokaz uruchamia siwtedy po wlożeniu plyty do cd rom lub dziala na zasadzie wygaszacza, do pokazów na tv lepsza rozdzielczość jest zbędna, choć widzialem w jakimś programie możliwość zmiany rozdzielczości obrazu wyjściowego

czwartek, 26 maja 2005, 18:05

Pacco - jesli zostaje ci miejsce na nośniku to zmniejsz kompresje, bądź podziel materiał na 2 części. Możesz spróbować pozmniejszać materiał do rozmiaru wyjściowego, ale głównie sprawa zasadza sie na kompresji.

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

czwartek, 26 maja 2005, 18:35

Mario - ale ja właśnie używałem programów do robienia pokazów foto na PC. Z moich (smutnych) doświadczeń wynika, że wszystkie tego typu programy pogarszają jakość. A o jakim programie Ty mówisz konkretnie?

Zatiochi - jak mam zmniejszyć kompresję, skoro programy do tworzenia pokazów slajdów nigdzie w opcjach nie mają w ogóle wyboru jakiejkolwiek kompresji.

Może źle mnie zrozumieliście - ja nie używam programów do tworzenia video, ja używałem programów przeznaczonych do tego co chcę zrobić, czyli do pokazu slajdów. Aż mi się nie chce wierzyć, że wszystkie są takie dupne, bo po co by były :roll:

czwartek, 26 maja 2005, 23:04

- programy te są przeznaczone glównie do prezentacji na tv a telewizory z zasady mają slabą rozdzielczość

a jeśli chodzi o programy to wg mnie są dwa najlepsze:

Ulead dvd PictureShow2 -
1.pozwala nagrać pokazy na VCD SVCD oraz DVD
2.prosty w obsludze podstawowej - problemy pojawiają się gdy chcesz stworzyć nietypowe menu - przydaje się wtedy ulead photoimpact ale tzreba trochę posiedzieć nad tym
3.do każdego zdjęcia możesz dodać: opis, notatkę dźwiękową, zatrzymać muzykę w tle ustalić czas przez jaki ma być zdjecie pokazywane
4.efekty przejść niestety ustawia się dla calej sekwencji pokazu ale są dobrze zrobione, jest ich jednak niewiele do wyboru
5.podklad muzyczny trzeba synchronizować ręcznie- czyli tak ustawić czas pokazu zdjęć żeby trafić z końcem pokazu na koniec muzyki
6. następnym minusem jest to, że podgląd pokazu nie ma suwaka czasu i musimy oglądać caly
7. do tla można dodać podklad muzyczny i tlo
8.możemy automatycznie na plycie oprócz pokazu umieścić pliki z których kożystaliśmy wykonując pokaz
9. nie mozemy ustalać rozdzielczości wyjściowej
program pozwala jeszcze wydrukować indeks zdjęć oraz okladkę

drugi progam to ProShow Gold
jeden z najprostzrych, najmiejszych i dających ogromne możliwości programów:
1 pozwala stworzyć pokaz w formatach:
a. Video,
b. VCD,
c. autorunCD
d. e-mail
e. exe
f. screen saver
2 efekty przejść, czas trwania przejscia i czas pojawiania się zdjęć mozemy ustawiać dla calego pokazu jak i poszczególnych klatek
3 w formatach: c,d,e i f możemy ustawiać rozdzielczość pokazu (vcd i wideo mają ograniczenia zwiazane ze standardem)
4 podklad można synchronizować automatycznie wyciszać go na początku i na końcu utworu, kolejny utwór może się zaczynać kiedy wybrzmiewa poprzedni
5 sporo różnych efektów przejść
i jeszcze wiele innych możliwości - trudno wymienić tu wszystkie

oba opisane powyżej programy są stworzone do domowego użytku nie mają dużych wymagań sprzętowych, nie są drogie a wiele można na nich zdzialać.

jest jeszcze jeden program - firmy pinacle - sluży on już do obróbki video lecz pozwala także na tworzenie pokazów foto - jest to już profesjonalny program ale ma duże wymagania co do sprzętu no i nie jest ani tani ani prosty w obsludze.

mi najbardziej podoba się ProShow Gold - i myślę że bylbyś z niego zadowolony. dema pierwszych dwóch programów możesz ściagnąć z netu są w pelni funkcjonalne ograniczone tylko czasowo.
z tego co się orientuję odnośnie rozdzielczości to dla VCD DVD są sztywno określone przez standard.

wtorek, 31 maja 2005, 00:23

mi najbardziej podoba się ProShow Gold

Zgadzam się w 100%! Testowałem kilka różnych i ten jest najprzyjemniejszy w obsłudze i daje bardzo fajne prezentacje.

środa, 1 czerwca 2005, 00:08

środa, 1 czerwca 2005, 21:57

środa, 1 czerwca 2005, 22:03

piątek, 3 czerwca 2005, 18:18

Teraz jest dużo uczciwych ludzi, ostatnio, jak policjant zatrzymał mojego szwagra... :lol: :lol: :lol:

Oby wszyscy byli bogaci i uczciwi! I zdrowi! I piękni!

piątek, 3 czerwca 2005, 19:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]