Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 09:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Znawcy ProShow Gold - POMÓŻCIE !!! 
Autor Wiadomość

Post Znawcy ProShow Gold - POMÓŻCIE !!!
Cześć. Od poprzedniego postu zmagam się ze zrobieniem prezentacji zdjęć. Wybiliście mi z głowy SVCD, OK - robię DVD przy pomocy świeżutkiego ProShow Gold. Programik sam w sobie fajny (wart ceny), ale mam jeden problem - po nagraniu prezentacji na płytkę, nie odtwarza mi podłożonego dźwięku. Podkładałem MP3 i zgodnie z instrukcją powinien to czytać. Zresztą odtwarzając pokaz za pomocą PLAY SHOW, dźwięk jest. Nie ma go potem, z płyty po wypaleniu. Dźwięk podkładałem za pomocą Show Options -> Soundtrack -> Add, głośność ustawiona na 100% i inne pierdoły też ustawione OK. Próbowałem dźwięk nagrać i w formacie MP2 i PCM.
Z innych, "normalnych" DVD, dźwięk mam, więc o co chodzi? Czy spotkaliście się z czymś podobnym ??

wtorek, 7 czerwca 2005, 22:22

Sproboj zdekompresowac mptrojke jakims innym programem, np cdexem do wav'a, albo do asf, aac, czy jakos tak i wtedy wsadz do "swojego" programu.
Znajdz w programie ustawienia dotyczace dzwieku i tam sie pobaw. Wiecej Ci nie moge poweidziec bo nie znam tego programu. :roll:

środa, 8 czerwca 2005, 01:49

Aha, najlepiej sobie kupic DVD-RW i wtedy sprawdzac. Mam jeszcze pytanko to nie dziala juz w kompie czy tylko w stacjonarnym odtwarzaczu?

środa, 8 czerwca 2005, 01:50

ProShow to ogólnie najlepszy program do prezentacji zdjęć. Może nie ma efektów Kena Burnsa ale reszta rekompensuje te braki. Prezentacje nagrywam zawsze najpierw jako ISO, a później wypalam w NERO. Podkładany dźwięk to zawsze MP3, format DVD-R ponieważ plusy mi nie chodzą na odtwarzaczu. MP3 w Proshow nagrywam jako PCM. MP2 u mnie nie działa i nie wiem dlaczego, nie sprawdzałem jeszcze na nowej wersji Proshow, jak znajdę chwilkę to dam znać.

Wersja ProShow poniżej 2.5 miała buga związanego z dźwiękiem w menu, w niektórych odtwarzaczach nie było po prostu dźwięku, teraz już wszystko ładnie chodzi. Co do twojego problemu, to spróbuj odtworzyć prezentację na jakimś innym DVD (znajomy, rodzina) i będziesz wiedział czy ten problem występuje tylko u ciebie. Dźwięk zawsze mi działał podczas prezentacji, a przyznam że mam baaaaardzo stary stacjonarny odtwarzacz DVD Philipsa.

środa, 8 czerwca 2005, 08:29

Bodzio - nie działa już w kompie. Jeszcze nie sprawdzałem w stacjonarnym.
Mam jeszcze dwa spostrzeżenia :roll: - dźwięk był wporzo, kiedy nagrałem prezentacje jako SVCD (ale była też pixeloza :wink:) i jeszcze to, że dźwięk jest nagrany "gdzieś" na DVD, bo kiedy z Eksploratora XP bezpośrenio otworzyłem jednen z plików w katalogu TS-VIDEO (czy jakoś tak), to prezentacja poleciała Z DŹWIĘKIEM :evil: :?:

środa, 8 czerwca 2005, 09:39

No to moze jednak sprawdz u kogos innego czy i tam nie dziala ta plytka. Jesli nie bedzie dzialala to sie zobaczy inne rozwiazania. Ale moim zdaniem skoro MarekW mowi, ze "wsadza" do tego programu mp3 i zawsze dziala to musi Tobie tez dzialac. To moze byc problem z Twoim odtwarzaczem DVD albo mptrojka ktora uzywasz do prezentacji (ale raczej chyba nie to drugie).

środa, 8 czerwca 2005, 12:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]