Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 06:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Znawcy Pro Show Gold - pomóżcie PLS 
Autor Wiadomość

Post Znawcy Pro Show Gold - pomóżcie PLS
Witam,
Problem polega na tworzeniu płyty DVD z pokazem. Otóż do pewnego momentu wszystko dzieje się chyba dobrze, (prędkość renderingu mam 0,4-0,6 czy to jest OK?), wszystko jest wypalane itp. Ale gdy płyta jest już nagrana z opcją PC Autorun, to właśnie gdy uruchamiam ją na PC, to pokaz zacina się, skacze, dźwięk przerywa itp. Wszystko to dzieje się tylko podczas odtwarzania za pomocą Autorun, czyli wtedy gdy używany jest jakby odtwarzacz nagrany na płytę przez P.S.G. (nie wiem czy to jasne?), bo miga tam na początku jakieś małe okienko P.S.G.
Natomiast gdy uruchomię ten sam pokaz spod np. Real Playera, to wszystko jest płynne, tyle że zdaje mi się że jakość odtwarzanych zdjęć jest wtedy trochę gorsza. O co z tym chodzi?
Wolałbym więc odtwarzać przez Auto. A w ogóle to Auto mi działa w ten sposób, że nie wystarczy samo włożenie płyty do napędu. Trzeba kliknąć na ikonie napędu DVD, dopiero się uruchamia.
Nagrywam w opcji DVD Best quality, PAL, rozdzielczości nastawione na max. 1280x1024.
Komp chyba nie jest problemem - Athlon64, 512 RAM, 200 GB HDD.
P.S. Do czego służy "limit rendering size of show" w zakładce "PC Autorun" w zakładce "Create DVD Disc". Napiszcie łopatologicznie.
Wszelkie sugestie mile widziane. Dziękuję.

czwartek, 24 listopada 2005, 00:26

czy opcja autorun dotyczy pokazu DVD czy pokazu PC bo tworząc płytkę z pokazem DVD możesz do niej dołączyć dodatkowo pokaz PC różnica między nimi polega na tym że pokaz dvd jest w rozdzielczości 720x576 - więc jak dla kompa to trochę mało jeśli real player odtwarza dobrze a odtwarzacz DVD w kompie się tnie to coś jest z tym programem albo z samym czytnikiem - sprawdź płytkę na stacjonarnym DVD.
a "limit rendering size of show" oznacza chyba ogrraniczenie wielkości obrazu juz zrenderowanego pokazu PC autorun. a żeby program startował po włożeniu do napędu trzeba zmienić opcje dotyczące dvd-rom w windowsie.

czwartek, 24 listopada 2005, 08:35

Nie wiem, czy autorun dotyczy pokazu DVD czy PC. Czym się dołącza dodatkowo ten pokaz PC?
Odnośnie automatycznego startu, to nie wiem czy to problem opcji, bo inne DVD startują od razu po włożeniu płyty :roll:

czwartek, 24 listopada 2005, 10:10

jak tworzysz juz płytę DVD to masz jeszcze możliwość dołączyć ten sam pokaz w formacie PC autorun - opcja w tym samym oknie - czy po włożeniu płyty do dvd-romu uruchomi się od razu program odtwarzający zależy od ustawień jakie masz w kompie w proshow nigdzie tego się nie ustawia - ja miałem podobne problemy ale tylko w kompie na stacjonarnym było ok. w kompie dodatkowo nie pokazywało się menu. ale ta jak pisałem był to problem programu odtwarzającego.

czwartek, 24 listopada 2005, 13:32

Tak, mam zaznaczone PC Autorun. I rozdzielczości poniżej 1280x1024 i maksymalną 1600x1200 - i rozdzielczość (resloution) i display size.
Próbowałem na różne sposoby, ale nadal nie wiem dlaczego się tnie. :cry: Zauważyłem, że szczególnie tam gdzie używam przybliżania lub oddalania zdjęć.

czwartek, 24 listopada 2005, 23:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]