Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 10:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Jak uzyskac taki efekt w Photoshopie 
Autor Wiadomość

Post Jak uzyskac taki efekt w Photoshopie
Witam. Mam pytanie jak uzyskac taki lub podobny efekt ja na zdjeciu ponizej za pomoca photoshopa.
foto
z gory dziekuje za odpowiedz

piątek, 20 kwietnia 2007, 21:05

http://en.wikipedia.org/wiki/High_dynamic_range_imaging

http://www.cambridgeincolour.com/tutori ... -range.htm

http://lwn.net/Articles/225652/

piątek, 20 kwietnia 2007, 23:28

wg. mnie to nie jest standardowy HDR lecz manipulacja photoshopem i to znaczna. Oczywiscie nie wykluczam ze zdjecie powtsalo na bazie HDRa i bylo jeszcze "podkrecane". Widzilem kiedys tutorail do photoshopa jak takie cos uzyskac lecz teraz nie moge go nigdzie znalezc. I nie chodzi o polaczenie fotek w technice HDR.

sobota, 21 kwietnia 2007, 08:38

hmm... nie bardzo wiem o jaki dokładnie efekt chodzi autorowi - ale to wszystko można osiągnąć w PS - za pomocą masek...

pzdr
Kati

sobota, 21 kwietnia 2007, 10:44

skoro nie wiesz o jaki efekt chodzi to skad wiesz ,ze mozna za pomoca masek go uzyskac. No naprawde troszke powazniej, Widac na fotce ze jest ona przerobiona na cos ala HDR i podkrecone jest tez nasycenie kolorow i caly obraz wyglada inaczej niz rzeczywistosc, lecz sam HDR i zwiekszenie nasycenia kolorow nie dadza takiego efektu dlatego pytam.

sobota, 21 kwietnia 2007, 11:06

ja jestem śmiertelnie poważna... - ja pracuje zawodowo w photoshopie od wersji 2.0 - i pewnie Cię zmartwię - nie słyszałam o opcji "coś ala HDR" - przecież wszystko zależy od materiału bazowego - to jakich opcji, jakisz "sztuczek" użyjemy, by uzyskać konkretny efekt...

przyznaje - nie wiem jak autor uzyskał taki efekt - może prosto z aparatu;P - przypuszczać mogę co najwyżej, że są tu zastosowane subtelne korekty - nadal się będę upierała przy maskach - tylko wtedy możemy zastosować np. sugerowaną przez zmianę nasycenia wybiórczo na konkretnym fragmencie, być może są również duplikowane przepuszczone przez siebie wymaskowane warstwy... ale to tylko gdybanie - wszystko zależy od bazy - więc nie oczekuj porady w punktach 1.2.3... - na moje oko podkręcane mogło być niebo i front budynku

to tyle ode mnie

pzdr
Kati

sobota, 21 kwietnia 2007, 16:49
Moderator

Równie dobrze może to być połączenie HDR i sporej obróbki w PS. Wszystko możliwe i tylko autor wie jak było.

poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 10:16
ja jestem śmiertelnie poważna... - ja pracuje zawodowo w photoshopie od wersji 2.0 - i pewnie Cię zmartwię - nie słyszałam o opcji "coś ala HDR" - przecież wszystko zależy od materiału bazowego - to jakich opcji, jakisz "sztuczek" użyjemy, by uzyskać konkretny efekt...

Opcja dostepna od wersji CS2, latwiejszy w obsludze i lepszy 'photomatix'

poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 12:06

oczywiscie wypowiedz uzytkownika Vendeur jak zawsze powala. W kazdym temacie zabiera glos i poucza wszystkich. Radze przeczytac jak brzmi pytanie. Pewnie zaraz sie obruszy i mi zrobi wyklad jak innym uzytkownikom. Jesli pytnie brzmi jak zrobic cos w photoshopie to widocznie oczekuje jakichs porad. Uzytkownik tomek_wap staral sie przynajmiej i stwierdzil ze to moze byc hdr. A napisanie, ze to hdr i moze mocna obrobka photoshopem jest bardzo wymnowna. Odpowiedz w stylu chcesz upiec chleb zrob ciasto i upiecz w piecu.

poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 22:18

pzdr
Kati

środa, 25 kwietnia 2007, 14:45

Dzieki bardzo Kati i o to chodzi, na pewno to mi pomoze uzyskac ten efekty jeszke moze kilka masek i bedzie to co chciałem. A co do Vendeura to jesli nie posiadasz wiedzy na jakis temat to sie nie wypowiadaj i nie rob zamieszania. A moje zwrocenie uwagi bylo jak najbardziej podstawne bo nie odpowiadasz na temet w poscie.I mnie nie strasz - troche kultury.

środa, 25 kwietnia 2007, 17:17
Moderator

Kulturę pokazałeś kolego w swojej wypowiedzi wyżej. Nie będę tolerował tutaj cwaniaków, którzy uważają siebie za niewiadomo kogo.

Koniec dyskusji na ten temat. Jeśli masz coś do dodania, to na priv., tutaj wyłącznie odnośnie wątku. Posty nie na temat będą usuwane.

środa, 25 kwietnia 2007, 18:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]