Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 14:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak zminimalizować zdjęcie ? 
Autor Wiadomość

Post Jak zminimalizować zdjęcie ?
Mam problem z tą właśnie czynnością.
Zawsze robiłam to w Photoshopie cs [automatyzuj - wsad - miniaturki], lecz od pewnego czasu ta funkcja gdzieś zniknęła...
NIe pytajcie jak - sam nie wiem(((

Proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczna !))))

PS
[mam na myśli zmniejszanie wielkości wszystkich fotografii w folderze, nie tylko pojedynczo]
)))))

sobota, 18 sierpnia 2007, 13:27

Istnieje pewien, mniej lub bardziej użyteczny trik w photoshopie. Mozna go uzyc do zmniejszania zdjec. Nie jest to pełen automat, ale moze Ci sie przydać.

No więc standardowo po prawej stronie masz różne pływające palety, na jednej z nich jest zakładka ZADANIA. Klikasz na nią. W prawym górnym rogu palety jest symbol trójkąta w kole, klikasz, i z listy wybierasz nowe zadanie (w tym momencie bardzo ważne jest żeby zdjęcie było już otwarte i aktywne). Uzupełniasz nazwę i klawisz skrótu, np. F2. Teraz pomniejszasz zdjęcie wedle uznania. Na dole palety ZADANIA klikasz symbol kwadratu, taki jak na pilocie od DVD :). Teraz, gdy otworzysz jakiekolwiek zdjęcie i nacisniesz F2, pomniejszy sie ono do wybranych wczesniej rozmiarów. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale działa ;) Pozdro

sobota, 18 sierpnia 2007, 19:22
daj sobie spokój ze zmniejszaniem w photoshopie-ja zmniejszałem dotychczas w Corel Paint Shop Pro Photo XI-fajny program,wiele możliwości.Ale niedawno spróbowałem w programie IrfanView-tak z ciekawości.I powiem Ci,że IrfanView robi to o niebo lepiej.W Corelu było widać miejscami efekty kompresji-np. przy pomniejszaniu widoku gór,tuż nad szczytami wyraźnie takie efekty dawały o sobie znać.W irfanView tego nie zauważyłem.No i jest znacznie prostszy od corela.

wtorek, 21 sierpnia 2007, 20:28

Przetwarzanie wsadowe w Irfanie, lub po prostu VSO Image Resizer LINK :D .

wtorek, 21 sierpnia 2007, 22:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]