Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 05:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Nowy podział forum... co o nim sądzicie? 

Czy zgadzasz się, że nowa struktura forum jest zbyt rozbudowana, co powoduje trudności w szukaniu/udzielaniu informacji, czy raczej nie przeszkadza Ci to?
Wolałbym, aby było mniej działów - łatwiejsza nawigacja. 65%  65%  [ 13 ]
Podoba mi się i bez problemu się tutaj odnajduję. 35%  35%  [ 7 ]
Liczba głosów : 20

Nowy podział forum... co o nim sądzicie? 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Nowy podział forum... co o nim sądzicie?
Witajcie! Chciałem się spytać, co sądzicie o nowym podziale forum. Teraz poza podstawowymi 5 działami, mamy jeszcze 10 dodatkowych, dotyczących głównie każdej z firm z osobna.

Otóż moja opinia jest taka. Nie podoba mi się to!!! Nie rozumiem, dlaczego "dziks" (jeśli on to zrobił) nie spytał nikogo o zdanie i dokonał tego za plecami forumowiczów. Według mnie po pierwsze forum nie jest aż tak popularne, aby konieczne było tworzenie tak dużej i złożonej struktury. Ona bardzo utrudnia poruszanie się i czasami wbrew pozorom odnajdywanie potrzebnych informacji. Oczywiście na temat danego aparatu będzie można łatwiej się czegoś dowiedzieć w konkretnym miejscu, ale chodzi o to, iż wiele tematów dotyczyło różnych dyskusji i właśnie w dziale "Sprzęt" najlepiej się rozwijała debata.

A teraz wszystko zostało dziwnie rozbite... :( Ja już od kilku ładnych minut szukam tematu przyklejonego "Gdzie kupować...?" i nie mogę go znaleźć... To o czymś świadczy. A kiedyś był na swoim mijescu w dziale "Sprzęt" Nie rozumiem, dlaczego go już tam nie ma.

Poza tym u mnie działanie forum baaardzo zwolniło przez to rozbicie i nie wiem, czy to wina akurat pory, w jakiej piszę (choć rano zazwyczaj szybko internet działa), ale ładuje mi się wolno jak nigdy dotąd.

I jeszcze jedna sprawa. Taka ilość działów powoduje straszny zamęt, co potwierdziło się już na innych forach. Tzn chodzi o to, że do tej pory łatwo było znaleźć nowe wątki i na nie odpowiedzieć. A teraz? Trzeba przeszukiwać wszystkie 15 działów, aby odnaleźć interesujące nas posty. A np ja nie będę miał ochoty "wchodzić" (szczególnie przy takiej szybkości działania forum) do działów "HP", czy "Kodak", w których raczej niewiele się będzie działo. I tutaj mogą zostać pokrzywdzeni nowi użytkownicy, którym nie zawsze udzielimy odpowiedzi (bo wydaje mi się, że nie tylko ja nie będę zaglądał, do mniej popularnych działów).

Matwi mnie dziwna segregacja niektórych wątków. Chodzi mi głównie o mój wątek "Przyklejony: MINOLTA Z1/POLUSA - Allegro = RECENZJA i WRAŻENIA", który mimo, iż traktuje o Minolcie Z1, to skierowany był do wszystkich forumowiczów, nie tylko tych interesujących się daną marką i miał na celu poinformować ich, jak szybko i łatwo można kupić aparat na Allegro. A teraz? Niestety niekoniecznie wszyscy się o tym dowiedzą, bo nie wszyscy zaglądną do działu "Minolta".

Także temat "Nowe Canony !!! Kilka modeli. Dyskusja :)", który dopiero co stworzyłem, miał na celu prowadzić do "żwawej" dyskusji na temat nowych modeli aparatów. Nie sądzę, aby ona była taka, po przeniesieniu go do działu "Canon".

I najgorsze!! Dlaczego zniknął przyklejony temat o kupowaniu tanio aparatów cyfrowych :?: :?: :?: :!: :!: :!: Przeszukałem całe forum i nie ma go!! Nie wspomnę ile czasu mi to zajęło... chyba z 10 minut. Brrrr... Ale mi się tu naprawdę już nie podoba.

No nie wiem, co o tym Wy sądzicie, ale mi te zmiany w ogóle nie przypadły do gustu i wydaje mi się, że w pewnym sensie mogą źle wpłynąć na komunikację, między użytkownikami.

Czekam na Wasze opinie i pozdrawiam serdecznie! :)

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 marca 2004, 21:07 przez Vendeur, łącznie edytowano 2 razy

wtorek, 10 lutego 2004, 14:13
Moderator

No jedak po namyśle, muszę z przykrością stwierdzić, że chyba przestanę tu w ogóle zaglądać, ponieważ przeszukiwanie tych wszystkich działów jest jak dla mnie śmieszne i bardzo czasochłonne. A ja nie mam czasu czekać aż po kolei otworzy mi się ich kolejnych 15...

Tak więc wybaczcie, ale chyba nie będę już zaglądał na to forum, albo bardzo rzadko:( Może się jeszcze spotkamy :) Au revoir mes amis :!:

wtorek, 10 lutego 2004, 14:33

Wg mnie bez sensu jest podzial na kazda marke z osobna....

Powinna byc kategoria sprzet i tyle... Ew. jaka osobna dla lustrzanek cyfrowych ale na pewno nie podzial na marki...

Moze to bylby dobry podzial jakby na forum bylo moze 100 userowo ktorzy codziennie klepia po parenascie postow i oprocz tego ludzie przypadkowi... u nas moze 10 osob cos pisze wmiare regularnie...

wtorek, 10 lutego 2004, 14:44
Moderator

Dokładnie! A ja np. siedziałem ostatnio cały czas przy komputerze i na forum wchodziłem średnio co 5-10 minut...:) Odpisywałem na nowe posty i robiłem swoje. A teraz? Wyobraźcie sobie, że miałbym tak co 5 minut przeglądać 15 działów (które powtarzam, że ładują mi się strasznie wolno (inne strony normalnie) ) i tracić na to dużo czasu... Po prostu mi się już nie chce. A żałuję bardzo, bo to forum było dla mnie czymś miłym i nawet ważnym - takie oderwanie od życia i możliwość wymienienia poglądów. Szkoda.

Jeśli nikt tego nie zmieni do poprzedniej struktury, to mnie już nie będzie razcej. Jedyne wyjście z tej sytuacji byłoby zrobienie jeszcze jednego (sic!) działu, w którym byłby dostęp do wszystkich tematów z całego forum i byłyby w kolejności od najnowszego. Wtedy możnaby szybko znaleźć nowe posty i na nie odpowiedzieć. Ale wątpię, aby komuś się chciało to zmieniać, bo pewnie według "władz" teraz jest porządek. Choć to pozory i mam nadzieję, że forum przez to nie "umrze".

Pozdrawiam.

wtorek, 10 lutego 2004, 15:02

Ja już dałem wyraz zdziwieniu nowym designem z samego rana, z lekka mnie zszokował.

Zgadzam się, że forum jest teraz zbytnio rozdrobnione. Co więcej - nie wiem, na ile sprawdzi się taki podział, bo tematów dotyczących wyłącznie jednej marki wcale nie ma tak dużo - dominują porównania + pytania ogólne. Taki podział może być rzeczywiście kłopotliwy przy wątkach, które rozpoczynają się od konkretnego modelu a wędrują z kierunku zupełnie odmiennym - a tak u nas często bywa.

Jednak jedna uwaga - Vendeur, masz coś takiego jak sprawdzanie postów, który pojawiły się od czasu Twojej ostatniej bytności na forum; wyświetla Ci się automatycznie cała lista. To jest chyba rozwiązanie Twojego problemu, zakładając, że "zamykasz" forum (wylogowujesz się).

Zakładam, że bywalcy tego forum tak łatwo z niego nie zrezygnują - skoro jest dla kogoś ważne, to chyba głupio się tak łatwo zniechęcać? Poza tym - przyzwyczajenie drugą naturą... Faktem jest, że wprowadzona właśnie "nowa przejrzystość" póki co utrudnia nawigację, ale nie wiadomo, jak będzie na dłuższą metę.

Pozdrawiam.

wtorek, 10 lutego 2004, 15:49
Moderator

Wiem, że jest taka możliwość odnalezienia nowych postów, ale ja się nie wylogowuję nigdy... Chociaż ona i bez tego działa chyba. Niemniej nie zmienię swojego zdania, co do trafności nowej struktury forum. Chodzi tu głównie o nowych użytkowników, którzy np. mając zamiar kupić Minoltę Z2 zaglądną tylko do działu "Minolta", a okaże się, iż akurat ten model nie będzie polecany i informacje o tym będą zupełnie gdzie indziej, przy okazji innego tematu. I taka osoba ich nie odnajdzie raczej, bo w przecież nie będzie wszystkiego przeszukiwać.

Według mnie lepiej było poprzednio i szczerze, nie rozumiem dlaczego zostało wszystko pomieszane.

wtorek, 10 lutego 2004, 16:24
Moderator

Poza tym nie rozumiem, dlaczego zniknął jeden z ważniejszych tematów przyklejonych... Czy ktoś mógłby to wyjaśnić?

wtorek, 10 lutego 2004, 16:34

Jeśli chodzi o temat "Gdzie kupować", to zniknął on na prośbę admina. Ponieważ na stronie Świata Obrazu są jakieś oferty sprzedaży rozumiem, że ktoś, kto płaci za serwer, łącze do internetu nie chce, by robiono (za jego pieniądze!) reklamę innym. W związku z tym temat zniknął. Chciałem publicznie podziękować Dziksowi za to, że zanim ten temat usunął napisał do mnie i wyjaśnił sytuację (to ja założyłem tamten topic). Zresztą temat tamten, delikatnie mówiąc, popularny nie był. Myślę więc, że to nie jest wielki problem.
Natomiast co do podziału forum, mówię że zdecydowanie mi się to nie podoba. Uważam, że powinna się stać czynność odwrotna, tzn. powinny zniknąć niektóre działy, a nie pojawiać się nowe. Ponieważ łączę się przez modem (nie mam innej możliwości), a w pracy pracuję a nie obijam się :), nie mam fizycznej (czyt. finansowej) możliwości przeglądania pięćdziesięciu działów. Poza tym będzie bardzo dużo sytuacji, kiedy ludzie zaczną zadawać pytania typu "Co kupić Pentagram, Media-Tech, Olympus, Nikon, Premier, ...?" i umieści ją w piętnastu działach, z działami "Sprzęt" i "Co wybrać" na czele. Czasem miałem nawet wątpliwości, czy funkcje działów "Sprzęt" i "Co wybrać" za bardzo się nie przenikają, ale myślę, że wystarczyłoby przenoszenie niektórych postów, zwłaszcza z działu "Sprzęt" do "Co wybrać". Myślę więc, że ta akurat decyzja nie była trafna. Szczerze mówiąc, sam forum najprawdopodobniej podzieliłbym tylko na 3 działy: Co wybrać, Sprzęt i Inne. Wtedy w każdym byłby rozsądny ruch i przejrzenie forum nie wymagałoby tygodni. Chyba, że dałoby się wprowadzić możliwość oglądania wszystkich postów w jednym forum (możliwość, nie przymus). Byłoby to bardzo rozsądne, ale nie wiem czy phpBB to umożliwia.
Mam też propozycję - Vendeur, czy mógłbyś dodać ankietę z pytaniem (to Twój topic, chyba możesz to zrobić), czy użytkownicy woleliby mieć na forum tyle działów ile teraz, więcej, tyle ile było, czy jeszcze mniej. Myślę, że wyniki ankiety także byłyby jakimś argumentem.

wtorek, 10 lutego 2004, 21:19
Moderator

Zaraz zrobię ankietę i bardzo proszę wszystkich o głosowanie... oczywiście za przywróceniem starego podziału, bo ten to dla mnie delikatnie mówiąc troszkę "przegięcie".

Chciałbym też wysłać w tym celu oficjalną PW (jeśli PW może być czymś oficjalnym) w celu przedstawienia naszych opinii, z podpisami wszystkich zainteresowanych.

Pozdrawiam.

wtorek, 10 lutego 2004, 21:58
Moderator

PS. Czy ktoś zauważył, że dzisiaj nie ma ruchu na forum?? Trudno coś pisać, albo o coś zapytać, bo nie wiadomo za bardzo gdzie... Nawet TomekK oddał tylko 1 post tutaj i koniec. Nie dziwię mu się.

Trzeba to jak najszybciej zmienić.

wtorek, 10 lutego 2004, 22:11
jaki tu gszcz tych wątków i tematów możńa sie nei znaleść ^_^

wtorek, 10 lutego 2004, 22:16

nikt sie nie odzywa bo dla wielu to forum to pewna niezaleznosc i miejsce gdzie wszystko tworzy sie samodzielnie i bez ingerencji 3-cich
a tu nagle stalo sie....
jakby ktos z gory zszedł i poustawiał (posty) wszystkich ludzików

ale ogolnie smiesznie jest bo wczesniej chodzilo mi forum baardzo kulawo a Vendeur'owi super .... a dzis jest odwrotnie :) i kto wie dlaczego

wtorek, 10 lutego 2004, 22:27

ale owszem mnie tez chyba sie to "przemeblowanie" nie podoba

wtorek, 10 lutego 2004, 22:28
Ja jestem juz starym człowiekiem i nie lubię zmian.

wtorek, 10 lutego 2004, 23:16

Właśnie siedzę przy moim hiper-super-łączu-domowym (a dzisiaj i tak działa porażająco) i jestem lekko rozgoryczony.

A Media-Tech miał chyba więcej wątków niż Nikon i nie otrzymał swojego działu, to niesprawiedliwe...

Myślę, że do wszystkiego można się przywyczaić, ale rzeczywiście - od popołudnia poglądy mi się nie zmieniły - ten pozornie przejrzysty układ wprowadza póki co bałagan. Więc głos w ankiecie już oddałem...

Pozdrawiam.

wtorek, 10 lutego 2004, 23:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona