Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 17:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
 [rename] Zmiany. 
Autor Wiadomość

Post [rename] Zmiany.
To co właśnie zrobiłeś to była esencja tego, o czym pisałem.
Leżę na dechach.
Nie każdemu się to udaje. Gratuluję.

Dobranoc.
( może tu wrócę )

środa, 3 listopada 2004, 01:30
To co sie stało, to że niby w interesie tego forum :?: :?: :?:
Mnie sie to za bardzo nie widzi...

środa, 3 listopada 2004, 01:39

środa, 3 listopada 2004, 01:43
Moderator

Silent, gdzie Twój temat?! Czyżbym się domyślał...? :evil:

środa, 3 listopada 2004, 01:43
No właśnie "( out of the ) silent planet" Silent Planet'a..... był i nie ma :!: Ale ja mam w historii :twisted:

środa, 3 listopada 2004, 01:50

środa, 3 listopada 2004, 02:04
Administrator

Temat zostal usuniet poniewaz nic nie wnosi w merytoryke forum. Wywewnetnienia na temat jakie to forum nie jest dla ciebie slabe nic nie wnosza dla reszty. Ponadto wiele ludzi sobie ceni to co tu czyta.
Tak wiec jesli poziom forum jest dla Ciebie niski nie musisz z niego korzystac. Sa tysiace ludzi ktorzy maja inne opinie.

SwiatObrazu.pl

środa, 3 listopada 2004, 02:12

Uściślijmy na wstępie kilka faktów.
Domyślam się, że jesteś na mne "cięty", ponieważ to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia taka reakcja na niektóre moje posty.
To jestem w stanie Ci wybaczyć, wiem jaki jestem i jak czasem piszę. To nie Twoja wina.

Jako administrator powinieneś spędzać tu więcej czasu, by poznać specyfikę tego forum, pewne niepisane prawa jakie nim rządzą. Dla Ciebie liczą się prawa pisane; mój temat i odpowiedzi do niego na pewno łamały połowę punktów regulaminu. Ok.

Zauważ, że nawet moderator tego forum - Vendeur - zrozumiał treść tego posta i nie usunął go - a mógł.
Ten post nie miał na celu obrazy nikogo, miał na celu coś odwrotnie całkowicie innego.
I mylisz się myśląc, że "moje przemyślenia na temat forum nic nie wnoszą dla reszty". Równie dobrze mogę odpisać "Twoje wypowiedzi również nie wnoszą dla reszty".
Więc po co tu jesteśmy?
Może więc skasuj wszystko z tego forum, przyklej i zamknij jeden temat z zawartością: "chcesz coś wiedzieć - http://www.google.pl" i po sprawie, co?

Forum jest miejscem do wymiany poglądów, informacji, doświadczeń itp. Jest także miejscem kontaktu między różnymi ludźmi - tak różnymi jak ich poglądy i podejście do pewnych spraw.
Czasem nie wolno po prostu czytać wszystkiego poprzez pryzmat regulaminu.
Czasem to co chcesz powiedzieć musi być z pewną dozą emocji - pozytywnych lub nie.
Jeśli tego nie widzisz - przykro mi, mam nadzieję, że taki nie jesteś w prywatnym życiu, bo musisz być samotnym i nieszcześliwym człowiekiem.
Jeśli taki nie jesteś - nie bądź taki i tutaj.

Post skasowałeś i OK, nie będę się bronił. Napisałem co napisałem i wyleciało to ze mnie - miałem nadzieję, że ci którzy przeczytają zastanowią się nad tym co i jak tutaj jest poukładane.
To forum jest dla nas, a my dla niego, tak?
Więc i Ty bądź dla nas.

Pozdrawiam serdecznie, Silent Planet

środa, 3 listopada 2004, 11:42
Moderator

To ja jeszcze pozwolę sobie na odniesienie się do tej kwestii.

Tamtego tematu nie usunąłem, bowiem uznałem, że warto, aby niektóre osoby go przeczytały i się zastanowiły (choć jestem pewien, że Silent kierował go także do mnie, ale o tym za chwilę). W swoich stwierdzeniach miał sporo racji, ale nie wszędzie.

Jakkolwiek zgadzam się ze stwierdzeniem, że na forum jest ogólnie nudno i rzadko poruszamy ciekawe (bardziej inteligentne) tematy, to jednak w pewnym miejscu troszkę przesadził. Bowiem dał do zrozumienia, że goście, którzy odwiedzają forum i za dają po prostu idiotyczne pytania typu "jak włączyć makro" etc..., to nie można ich za to tępić. Faktem jest, że niektórzy, jak w przykładzie powyżej, przeginają, bo przecież jest instrukcja (albo wystarczy nieco pomyśleć...), jednak są osoby, które naprawdę nie mają odpowiedniej wiedzy i potrzebują odpowiedzi na niektóre pytania. Pomijam w kółko te same wątki w stylu "co kupić za 1300 zł" (kilka takich samych...).

Mnie także denerwuje ( i to bardzo), jak pojawiają się nowi i zadają te same pytania. Nikomu się nie chce za przeproszeniem ruszyć tyłka (ewentualnie głowy) i użyć opcji "Szukaj". A to ułatwiłoby nam wszystkim życie. Czasami mam ochotę tego typu wątki od razu blokować, jednak to nie moje forum, więc się powstrzymuję (dodam, że w normalnych forach zazwyczaj trzeba się rejestrować, aby mieć możliwość wypowiedzenia się, a czasami nawet "zdać egzamin" (jedno ze znanych forów GSM), co jest już przegięciem).

W sumie, aby wprowadzić jako taki porządek na forum należałoby zamieścić regulamin. Oczywiście dawno temu o tym pomyślałem (tuż po "nominacji" na Moderatora) i odopowiednie zagadnienia wypunktowałem. Regulamin napisałem na wzór innych, podobnych; przykłady czerpałem z niektórych forów, gdzie się także wypowiadam i gdzie panuje naprawdę niezły porządek właśnie dzięki odpowiednim przepisom. Pokazałem moją pracę kilku bardziej aktywnym użytkownikom i byli zgodni w ocenie => DOBRY. Pokazałem Adminowi i stwierdził, że nie jest dobry i trzeba wprowadzić poprawki (choć sam niczego podobnego nie pisał i chyba nie miał zamiaru tutaj zamieścić). Regulami miał się pojawić dość szybko.

To było chyba w maju... na początku miesiąca. Mamy listopad - wnioski wyciągnijcie sami.

Przyjmując funkcję Moderatora myślałem, że to coś pomoże Forum. Byłem pewien, że współpraca z Adminem będzie przebiegała bez problemu i że będzie możliwe naprawdę dobre opiekowanie się społecznością. Jednak tak nie jest. Poza przykładem regulaminu, z mojej strony są jeszcze inne. Będąc na forum nieco lepiej się orientuję w jego potrzebach niż Admin i prosiłem o utworzenie nowego działu w "Fotografii Cyfrowej" o nazwie "Praktyka, Porady", lub przeinaczenie w takowy działu "Technika". Podobny dział jest w "Fotografii 35mm" i tam pojawiąją się wątki związane z cyfrókami - jest ich pełno. Oczywiście moja prośba obiła się echem (żadnej odpowiedzi), w zamian powstał zupełnie inny dział Obróbka komputerowa zdjęć". Zgoda, może być przydatny, ale czy bardziej, niż wspomniany przeze mnie?

Ogólnie miałem nadzieję, że Admin będzie się starał, co najmniej tak jak ja. Jest chyba inaczej.

Silent - odnośnie moich 4k... Domyślam się, iż nie uważasz mnie za osobę zbytnio wykształconą w fotografii. Tak jest w istocie. To jedynie moje hobby. Może nie wiem zbyt wiele, ale staram się pomagać potrzebującym. Nie zawsze piszę długie wywody na dany temat. Czasami jedynie coś napomknę. Moja funkcja sprawia, że i tak przeglądam wszystkie tematy, więc jeśli ktoś coś napisze, to po prostu jeśli mam ochotę, to odpowiadam. Gdyby było kilka podobnych osób do mnie, to forum zaczęłoby w końcu żyć jak w zimie zeszłego roku. Ja nie piszę dla ilości, albo po to, aby jedynie pisać. Są fora, gdzie ludzie mają po kilkanaście tysięcy wypowiedzi w krótszym czasie niż ja - tam dopiero są brednie same.
Poza tym, każdy ma swój charakter. Ty może na moim miejscu inaczej byś postępował, ale mną nie jesteś ;).

Reasumując, bo chyba zbyt się rozpisałem, mam nadzieję, że nasza wspólna współpraca na płaszczyźnie tworzenia społeczności Forum będzie przebiegała nieco lepiej i w żywszej atmosferze (choćby ze wspomnianymi prze Silneta emocjami). Bo prawda, że to My jesteśmy dla Forum i ono jest dla nas. My je tworzymy, więc róbmy to dobrze, aby się tu czuć bez kompleksów i w miarę przyzwoicie. Bo są osoby, którym ciśnienie się podnosi, jak do nas zaglądają (np. Fatman :().

Silent. Mam szczerą nadzieję, że jednak zostaniesz z nami i będziesz się wypowiadał chociaż w tych ciekawszych dyskusjach. Na pewno wniesiesz do nich coś wyjątkowego, jak zawsze.

No to tyle chłopaki. Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie i życzę Miłego Dnia.

:D

środa, 3 listopada 2004, 12:18

Silent - odnośnie moich 4k... Domyślam się, iż nie uważasz mnie za osobę zbytnio wykształconą w fotografii. Tak jest w istocie. To jedynie moje hobby. Może nie wiem zbyt wiele, ale staram się pomagać potrzebującym. Nie zawsze piszę długie wywody na dany temat. Czasami jedynie coś napomknę.

Nie o to mi chodziło, ale miło, że to zauważyłeś :wink:

środa, 3 listopada 2004, 12:32

http://www.negatyw.org

środa, 3 listopada 2004, 12:39

Balcerowicz musi odejść.

Kto Twoim zdaniem z obecnych ma być tym Balcerowiczem?

( ps. Cichy, pana z Aerosmith siakoś nigdy w Samoobroniastym krawacie nie widziałem, ale widzę, że Ty taki nosisz... :wink: )

środa, 3 listopada 2004, 12:41
Moderator

Vendeur napisał(a):
Silent - odnośnie moich 4k... Domyślam się, iż nie uważasz mnie za osobę zbytnio wykształconą w fotografii. Tak jest w istocie. To jedynie moje hobby. Może nie wiem zbyt wiele, ale staram się pomagać potrzebującym. Nie zawsze piszę długie wywody na dany temat. Czasami jedynie coś napomknę.

Nie o to mi chodziło, ale miło, że to zauważyłeś :wink:

To napisz mi, o co Ci chodziło ;). Bo nie pamiętam dokładnie, co wtedy napisałeś, dlatego teraz się tak odniosłem. Wtedy też nic wprost nie napisałeś :roll: .

środa, 3 listopada 2004, 13:20

To napisz mi, o co Ci chodziło

Chodziło mi o to, że wałkowane są w kółko te same tematy - "co kupić za 1300 PLN" i "co to jest przysłona".
To nie jest Twoja wina - broń Boże - ale rozumiesz, że to jest jakieś koło dziwne.
To forum stanęło na jakimś etapie i za cholerę nie może poza niego wyjść...

środa, 3 listopada 2004, 13:59

akurat nieudalo mi sie przeczytac posta ktory wywolal ta dyskusje, ale odniose sie tylko do ostatniego:

jestem obiema rekami za obowiazkiem rejestracji dla kazdego uzytkownika. to naprawde nie boli a trwa jakies dwie minuty. poza tym gosc, ktorego nie stac nawet na tyle zachodu i zadaje pytanie (najczesciej juz potwornie przewalkowane), oczekujac ze inni na nie natychmiast odpowiedza - poswiecajac na to znacznie wiecej czasu - jest smieszny. samo w sobie podniesie to poziom.

poza tym sciagnac musimy wiecej doswiadczonych i renomowanych ludzi, od ktorych maluczcy tacy jak ja beda mogli sie czegos nauczyc. a bez jako takiego poziomu znow nie ma na to szans - czyli znow wymog rejestracji.

szkoda by bylo, aby to forum sie popsulo, bo darze je duzym sentymentem. Na cyberfoto.pl niemal sie nie odzywam bo czuje sie tam jakos tak obco, nie to co tutaj...

środa, 3 listopada 2004, 16:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona