Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 ŚwiatObrazu. Powrót do świetności. 
Autor Wiadomość
Moderator

Post ŚwiatObrazu. Powrót do świetności.
Witam.

Hmm... nie wiem jak zacząć. Niewielu z Was pamięta okres sprzed roku, a nawet więcej. Wtedy Forum wyglądało zupełnie inaczej. Trwało to w sumie do kwietnia/maja, potem coś poszło nie tak.

W każdym razie, ja za tym zatęskniłem i pragnę powrotu do czasów świetności. Ostatnimi czasy mam ogromne problemy życiowe. Praktycznie ciężko, aby było gorzej. Stąd moja nieobecność na forum i czasami niezbyt odpowiednie komentarze i wypowiedzi :oops: . Zakończył się u mnie pewien wspaniały okres, straciłem marzenia i motywacje; sens życia ogólnie. Jednak chcę teraz wszystko zmienić i naprawić. W każdej materii. Wierzę, że jeszcze nie wszystko stracone.

Także chciałbym pomóc naszemu Forum. Mam teraz mało czasu, jednak zrobię wszystko co w mojej mocy i dam z siebie tyle, co kiedyś. I dlatego proszę Was o pomoc! Proszę o pomoc wszystkich, szczególnie stałych członków naszej społeczności, jak i dziksa. Proszę zastanówcie się, jak było kiedyś, przypomnijcie sobie to i zerknijcie na całą sytuację z boku. Czy nie warto czegoś tu zmienić? Czy nie warto znów się cieszyć na samą myśl o wejściu na forum i wypowiadaniu się, pokazywaniu zdjęć i komentowani, udzielaniu rad? Sądzę, że tak!

Chciałbym aby Forum ponownie stało się miejscem, w którym spędzamy czas i na którym nam szczerze zależy, o które dbamy. Dlatego apeluję o zmianę swojego nastawienia, o próbę zrozumienia innych oraz o bardziej życzliwe podejście do nas samych i przede wszystkim Gości (których to zapraszam to masowej rejestracji)! Zacznijmy pomagać, pomagać szczerze! Niech Forum zacznie żyć i niech naprawdę będzie wspaniałym miejscem.

Ze swojej strony, zamierzam się zmienić i to nie tylko chodzi o mój byt tutaj, lecz w życiu rzeczywistym także. Mam nadzieję, że się uda. Poproszę także jeszcze raz admina, aby pomógł odbudować forum. Nadzieja na lepsze jutro dodała mi nieco sił i muszę to wykorzystać, zanim nie ogarnie mnie ponownie coś bardzo złego (przed czym się bronię z całego serca). Mam szczerą nadzieję, że będziecie ze mną i pomożecie!

A więc koledzy i koleżanki do dzieła! Piszcie tutaj, co Wam leży na sercu, popierajcie mnie lub negujcie.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 19:29

NIESTETY NIE WIEM JAK BYŁO ALE JAK TYLKO MI PRZYJDZIE DO GLOWY JAK MOGŁO BY BYĆ DAM ZNAĆ

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 19:50
Moderator

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 19:53

Ja jestem jak najbardziej ZA. Ale zastanowmy sie, dlaczego wogole ono takie sie stalo? Poniewasz nasz drogi administrator postawil na swoim - odblokowanie pokazoofki bedzie pierwszym krokiem... Pamietam tez, ze chcielismy rejestracji gosci (a przynajmniej w 90% tematach)... ale niestety Pan Dziks postanowil inaczej.

Daje glowe, ze wszystko wroci do normy, jesli nasz administrator wezmie sie do pracy (juz widac efekty... widoczna szukajka, system newsow na stronie), ale jeszcze czegos brakuje... i licze na jego wyrozumienie.

Mimo, ze od samego poczatku nie bylem, to jednacz spedzilem tutaj troche czasu.. zdazylem sie przyzwyczaic. Wiem o jaki klimat Wam chodzi. Bardzo bylbym zadowolony, gdyby to wrocilo...

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 19:54
Moderator

licze na jego wyrozumienie.

Wyrozumiałość ;)

Odnośnie rejestracji, to akurat najmniej przeszkadza naszemu forum, bo nigdy jej nie było. Chodzi o klimat i nasz stosunek. Dla mnie najważniejsze jest nasze podejście, oraz odblokowanie Pokazoofki. Oraz dodatkowo opcja raportowania postów.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 20:17

Czy możliwe było by po odblokowaniu Pokazoofki zaangażowanie lub zaproszenie jakiegoś profesjonalisty do oceny zdjęć??
Chciałbym , a myślę że nie tylko ja rozwijac swoje umiejętności - może mogło by to się odbywać na zasadzie konkursu bez nagród - nagrodą była by sama ocena lub umieszczenie w rankingu??

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 20:35

a może tak coś w rodzaju wirtualnej szkoły, wykłady już przecież są na forum:)
do tego ćwiczenia:
- zadany temat
- określony czas
- ocena profesjonalisty
- wybór najlepszych prac

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 20:39
Moderator

Hehe. Ciekawy pomysł, ale według mnie niemożliwy. Bowiem zdanie jednej osoby nigdy nie będzie obiektywne. Lepsze są oceny nach samych i komentarze, które naprawdę pozwają wiele zrozumieć i dostrzec błędy. Przynajmniej tak było do tej pory - nikt nie narzekał.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 20:41

Odnośnie rejestracji, to akurat najmniej przeszkadza naszemu forum

i tu bym się nie zgodził.
może też od początku mnie tu nie było ale jak już się zarejestrowałem to było całkiem przyjemnie a to z powodu stałych bywalców a nie masowego nalotu gości piszących pytania bez zastanowienia.
nie wiem czy forum było mniej rozreklamowane ale jak ja się tu rejestrowałem to takiej ilości postów pisanych przez gości nie widziałem - teraz tu już jak "zaraza"
ŚO nie jest jedynym forum na którym siesze i na pozostałych (6) konieczna jest rejestraca a każda głupi post jest kasowany w 10 min.
Nie ma sensu miejsce gdzie każdy może pisać co mu na jezyk przyjdzie ponieważ robi się jeden wielki śmietnik - dosłownie.
Pokazoofka ok - ale ja ją widzę troche inaczej. chodzi mi o możliwość zakładania tematów samemu do oceniania własnych fotek. chodzi o to, że wstawiam tam 4 zdjęć i robicie sobie jazde w ocenianiu ale wiem ze jak tam wejde to wszystkie tyczą się mojego zdjęcia.
Goście - co kupić i za ile ok - pozostałe tematy zablokowane.
Do czasu tych zmian jakoś nie widzę możliwości poprawy - raczej jestem optymistą ale tego akurat nie widze.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 20:47

ale wierz mi ze, kilka razy skorzystałem z oceny profesjonalnego fotografa i bardzo wiele mi ona dała - i nie mówię tu tylko o samej technice - uczmy się od najlepszych:)
z doświadczenia też wiem że fotografom z dużym doświadczeniem łatwiej zachować obiektywizm, poza tym prośby o konkurs już parę razy się pojawiały i myślę, że najmniej zależało by nam na nagrodzie.
jeszcze jedno takie własnie "wspólne zajęcia" zkonsolidowały by użytkowników forumi zachęciły nowych.
Następny argument - trudno porównywac zdjęcie pejzażu z portretem wykonanym w studiu
zastanów się nad tym troszkę dłużej;) proszę może coś w tym jest:)
p.s. nie chodzi o to żeby narzekać ale żeby iść naprzód:)
p.s.2 RYWALIZACJA ROZWIJA:)

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 20:53

Vendeur - tworzenie kolejnego tematu nic nie da - wszystkie przyczyny tego stanu rzeczy są/były już wyciągane na jaw i kilkakrotnie omawiane (opcja Szukaj :twisted: ;) ) . Trzeba poprostu zacząć działać, a i Ty i Ja,i inni wiedzą gdzie leży... pies pogrzebany. :|

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 21:01

Vendeur, mysle ze wiekszosc rozumie Twoje zdanie, ale w kwestii praw dostepu, popieram zdanie M.
dlaczego forum stracilo :?:
bo jest wiecej gosci niz stalych bywalcow.
gosc przychodzi - rzuci pytanie, gdziekolwiek i czeka na odpowiedz; nikt nie odpisuje, pisze nowy temat itd; niestety.
nie mowie ze niemozliwa jest sytuacja iz ktos sie zarejestruje zapyta i oleje forum; owszem, ale np ja.
przyszedlem tu przez przypadek - szukalem instrukcji do minolty a1 i dimage capture do a1 (z reszta powinienes pamietac ;-) ).
codziennie po kilka razy sprawdzalem i sprawdzalme, az mi sie sprawdzanie znudzilo; zarejestrowalem sie - informacje o postach w okolicy moich wypowiedzi przychodzily do mnie mailem; na poczatku; potem bylo to wkurzajace. na poczatku jednak rpzychodzily, pojawilem sie raz drugi trzeci, no i teraz jestem juz na kilku.

pod uwage trzeba wziac fakt, ze fotografia cyfrowa zaczyna sie intereowac co raz to szersze grono cykaczy; w przwazajacej wiekszosci - polacy krezusami jednak nie sa i zakup cyferki za 1,5k zawsze bedzie wazna decyzja, wiec pytania beda zawsze.
nie nalezy jednak robic smietnika z informacji, bo w kontenerze i tak ciezko jest cokolwiek znalezc.

zeby ktos poczul sie odpowiedzialny za pozadek na forum, musi mu na nim zaczac zalezec; i tutaj bylo wielu takich, byl ogromny potencjal. zostal on jednak niwykorzystany - zmarnowany; dlatego wlasnie stalo sie to co sie stalo i zaczely powstawac "nowe byty"...

ps.
Vendeur, witaj wsrod zywych

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 21:09
Moderator

Odnośnie tego oceniania, to pozostaje nam czekać na pojawienie się profesjonalisty, choć odwiedzają nas tutaj tacy. A konkurs równie dobrze możemy sobie sami zrobić. Każdy da najlepsze zdjęcie do oceny i zrobimy ankietę, kto na kogo zagłosuje.

Grisza[Gen] napisał(a):
Vendeur - tworzenie kolejnego tematu nic nie da - wszystkie przyczyny tego stanu rzeczy są/były już wyciągane na jaw i kilkakrotnie omawiane (opcja Szukaj ) . Trzeba poprostu zacząć działać, a i Ty i Ja,i inni wiedzą gdzie leży... pies pogrzebany.

Tu się chyba mylisz. To temat dla nas, abyśmy my coś zmienili. Nie wolno zwalać wszystkiego na jedną osobę.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 21:19

Wierzę, że jeszcze nie wszystko stracone.

nigdy nie jest :) zawsze może byc gorzej :) Głowa do góry :) Całe zycie czeka :) Tylko trzeba je zdominować :) Bądz jak Windows Total Word Dominator:) OLE! :)

shadoow napisał(a):
chcieliśmy rejestracji gości (a przynajmniej w 90% tematach)...

kto, co postanowił to nie wiem, data mojej rejestracji mówi za siebie :) Wstrzeliwanie postów z partyzantki ma swoje plusy, czasem ktoś chce powiedzieć mysl na dany temat, mniej lub bardziej trafnie i teoretycznie ważne jest, aby ta możliwość była. Często słuszne uwagi były. Minusem tego jest kolejny temat "mam xxxPLN.Co kupić ?" lub celowo podjudzany wątek aby wywołać sensacje. Nie raz miałem takie skojarzenie czytając od poprostu wrzucony post.

Możliwość wrzucania postów tylko przez zarejestrowanych user-ów może przez pewien czas zmniejszyć liczbę wypowiedzi(chociaż sądząc bo osobach które notorycznie stukają literki i są reg. user-ami może poddać w wątpliwość, moją wątpliwość ;) ). Powinno zrobić się "konkretniej":) i nie pisze tutaj o kółkach wzajemnej adoracji(nie wykluczam dobrych znajomości online-byle nie kółko różańcowe pani Jadzi[zbieżność imienia przypadkowa ;)] Może popłynie morze doświadczeń-choć sporo go tu.

Biorę pod uwagę fakt, że ktoś ma spory bagaż doświadczeń i nie chce wiązać się rejestracją z forum a chce podpowiedzieć. Wtedy ciężko będzie umożliwić pomoc jeśli zrobi się tylko rejestrowalne wypowiedzi. Ale biorąc pod uwagę fakt, iż pojawiła się cała masa GOŚCI, którzy zamiast przejrzeć archiwum i to nie tylko tutaj ale i w necie w poszukiwaniu odpowiedzi zamulają całość kolejnym, dublującym się pytaniem. No i wątek Judasza też nie jest obcy...

Można by zrobić krótki test, jakieś banalne pytanie. Za dobrą odpowiedz możliwość np. otrzymania kodu na x wpisów bez rejestracji i to powinno ograniczyć małych Jaśków przed śmieceniem, ale z drugiej strony jak odbierze takie coś wysoko zaawansowany amator lub zawodowy fotograf, który w formie relaksu przegląda to forum i napotyka wejściową łamigłówkę a jego wiedza pozwala na udzielenie treściwej wypowiedzi ?

mario1275 napisał(a):
a może tak coś w rodzaju wirtualnej szkoły,

a co z wagarowiczami ? ;) ehehehe

Reasumując!
Jestem za, obecne zmiany podobają mi się! "Ktoś" nie śpi aby czytać i pisać miał kto :) Myślę, że forum nabierze wiekszego wigoru. Śmiało napiszę, aby zabronić i z miejsca usuwać posty co kupić! Było tego tyle tutaj, jest i toczy się w starych postach pełno wiedzy. Reanimujmy stare posty! Po co nowe, tej samej treści. Nie pokazało się na rynku tyle nowych modeli aparatów, aby zaczynać nowe posty o A,Z,G itd. a o tych co są jest od groma napisane Wystarczy mieć chęci i przejawić odrobine zaangażowania w to, co chce się dowiedzieć :)

MÓZGI SMIAŁO, NA OBROTY ! :)

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 21:32

Nie wolno zwalać wszystkiego na jedną osobę.

Zgadzam się i popieram - społecznosć to grono ludzi kazdy czuje się odpowiedzialny za całość - ale ma też swoje przywileje - odwiedziłem kilka forum i w wiekszości goście mieli ograniczone możliwości do czytania postów - może to zbyt drastyczne ograniczenie ale przyznam że coś w tym jest że anonimowi goście nie będą się utozsamiać z tym konkretnym forum i nie będzie im się chciało szukać tylko będą wstawiać nowe tematy.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 21:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona