Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 09:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 aparat dla "jednej chwili" w cenie ok.2000 zł 
Autor Wiadomość

Post aparat dla "jednej chwili" w cenie ok.2000 zł
Przymierzam się do zakupu cyfrówki w cenie ok. 2000-2500zł.Zależy mi na bardzo dobrej jakości zdjęć i szybkości aparatu tzn. aby zrobić zdjęcie dziecku w tej samej chwili kiedy naciskam na spust migawki( ja jestem jak widać amatorką ale nie cierpię robienia pozowanych zdjęć i chciałabym choć trochę posmakować przyjemności fotografowania).Ponieważ jestem młodą mamą chciałabym zabierać aparat ze sobą i dzieckiem w plener także idealnie byłoby mieć aparat nie za duży i w miarę uniwersalny- zarówno portreciki dziecięce ale także zdjęcia wakacyjne ( niepozowane!!!!!!!!!!!!!!!!) w różnych "okolicznościach przyrody".
Bardzo proszę o pomoc i wszelkie sugestie w sprawie wyboru aparatu.
Naprawdę zależy mi na Waszym doradztwie!!!!!!!

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:16

Post Re: aparat dla "jednej chwili" w cenie ok.2000 zł
ofelka napisał(a):
idealnie byłoby mieć aparat nie za duży

I tu problem, bo odpadają najlepiej robiące zdjęcia i najszybsze cyfrówki

Najdłuższy etap w robieniu zdjęcia to (oczywiscie w nowszych aparatach) szukanie ostrości - mozesz poszukać aparatu z tzw. dobiegaczką (śledzenie ostrości). Jak się nie boisz to jako bardzo szybkie zachwalane są Ricohy - doskonała firma, tyle że bardzo mało znana na rynku. Za to waży 14 deko i ma stabilizację! Zajrzyj sama na http://www.olbrycht.pl/ricoh/main.htm i poczytaj (dość dokładnie opisane - kilka stron) o Caplio R3.

Problem w tym, że już taki Canon A-610 jest dość nieporęczny (duży), przynajmniej dla kobiet. Nie wspomne o typowych, zachwalanych Fuji, czy Panasonikach (duże zoomy, a panas jeszcze stabilizacja) a typowe kompakty są znowu dośc wolne.

Sama pomyśl - mozesz podźwigać te parędziesiąt deko, czy ciut zrezygnujesz z szybkości - bo moze jednak jakaś lustrzanka. No ale to ponad kilo i w torebcie się nie mieści. Tak naprawdę to dość trudne - małe i szybkie i jeszcze żeby naprawdę dobre zdjęcia robiło. Musi miec porządny, jasny obiektyw, a samo to już zwiększa wymiary i wagę.

A może Canon POWERSHOT Pro 1 waży troszkę ponad pół kilo i ma naprawdę dobre parametry?

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 16:09

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 16:53

Fuji F10

A przy okazji - czy w tym aparacie jest manual. Bo rzeczywiście leki i zdjęcia robi naprawdę fajne. Chodzi o wybranie czasu, przysłony, manualnie ostrości. Czasem (przy tych pieniądzach i ewentualnych ambicjach) się przydaje. Nigdzie nie mogę tego znaleźć, a z automatami różnie bywa.

Przynajmniej priorytety (migawki, przysłony) by się czasem przydały. I nie wiem czy on to ma, bo na obudowie (pierścieniu ustawczym) nie widać PSAM.

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 18:18

Może trochę nie na temat, ale tak naprawdę, to Twoje potrzeby zaspokoi Canon 350D, na początek nawet z kitem. Jak na lustrzankę jest on mały i lekki, a szybkość ma nieporównywalną z kompaktami. Nie bez znaczenia są też szumy. Dobre zdjęcia kompaktami można robić praktycznie tylko przy najniższej czułości, lustrzanką do ISO 800. Nie bez znaczenia przy ruchliwym dziecku. 8 Mpix daje spore możliwości kadrowania, ważne przy zdjęciach w ruchu. Stabilizacja obrazu nie ma w Twoim przypadku większego znaczenia, bo o czasie migawki decyduje ruchliwość obiektu :). Jesteś skazana na min. 1/125 - 1/250, dlatego ważna jest dobra jakość przy wysokiej czułości. Czyli możesz kupić cyfrówkę za 2000 - 2500 i raczej się rozczarować, lub kit 350D za około 3000 i cieszyć się z dobrych zdjęć.
Pozdrawiam

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 21:17

wszystko cacy, ale 350d do kieszeni to raczej nie wsadzisz. tymbardziej w damskich spodniach. :lol:

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 21:24

Wychodziłeś kiedyś z małym dzieckiem na spacer? Nie kończy się na kieszeniach, zwykle potrzebny jest wózek, albo plecaczek przy trochę starszym :).

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 22:26

Może trochę nie na temat, ale tak naprawdę, to Twoje potrzeby zaspokoi Canon 350D, na początek nawet z kitem. Jak na lustrzankę jest on mały i lekki, a szybkość ma nieporównywalną z kompaktami. Nie bez znaczenia są też szumy. Dobre zdjęcia kompaktami można robić praktycznie tylko przy najniższej czułości, lustrzanką do ISO 800. Nie bez znaczenia przy ruchliwym dziecku. 8 Mpix daje spore możliwości kadrowania, ważne przy zdjęciach w ruchu. Stabilizacja obrazu nie ma w Twoim przypadku większego znaczenia, bo o czasie migawki decyduje ruchliwość obiektu . Jesteś skazana na min. 1/125 - 1/250, dlatego ważna jest dobra jakość przy wysokiej czułości. Czyli możesz kupić cyfrówkę za 2000 - 2500 i raczej się rozczarować, lub kit 350D za około 3000 i cieszyć się z dobrych zdjęć.
Pozdrawiam

mysle ze potam to nie bedzie dobra propozycja, moze i szybkosc dla autorki tego tematu sie liczy ale w znaczeniu jak sama napisala robienia zdjec z duza szybkoscia migawki, a nie o szybkosc uruchomienia jej chodzilo. dzieci nie uciekaja jak motyle i nie widzi ich raz na dzien, przez kilkanascie sekund. jeszcze jedno po co rzucac sie na lustrzanke nie potrzebujac jakiejs strasznej jakosci zdjec, przeciez ona nie bedzie tego dopiecszczac godzinami. mysle ze jakis taki serdniej wielkosci kompakt bedzie idealny, po tekscie ofelkai od razu mozna zauwazyc ze jest typem ambitnego wakacyjnego pstrykacza( oczywiscie nie w zlym tego slowa znaczeniu) ktory chce zrobic cos wiecej, ladniej, staranniej.
do tego dochodzi jakosc obiektywu, na pewno nie bedzie ona wydawac tysiakow na obiektywy a czasami chce sie wiekszego zooma niz nedzna ogniskowa 18-55. popatrzylem na tego ricoha zaproponowanego przez jasia i wedlug mnie jest bardzo ciekawa propozycja spasujaca na pewno.
jezeli nie bez problemu mozna kupic cos ciekawego z manualem za 1500zl i to w zupelnosci wystarczy. widze ze obnizenie cen lustrzanek nie jest dobrym zajwiskiem poniewaz zaczyna sie je proponowac ludziom ktorzy do nich nie dorosli, denerwuja mnie frajerzy po 40 ktorzy moga pozwolic sobie na np canona 350D ktory jest ostatnio popularny wzwiazku z marketingiem canona i dlatego go kupuja,a potem lataja na wakacjach i pstrykaja co sie da nie probujac nawet przelaczyc na manualny tryb, mowia ze im to niepotrzebne, po co oni chca robic zdjecia ,wiec po co im aparaty z takimi mozliwosciami, to chyba tylko dlatego zeby pokazac ze maja fajny sprzet(sorry za ukryta pretensje) ok niech kupuja tylko po co wy zanjacy sie juz troche na tej rozleglej dziedzinie jaka jest fotografia
malpujecie ich, trzeba myslec z rozsadkiem a nie jak lustrznka tania to dla wszystkich.

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 22:39

Do tej pory zginęło mi bez wyjaœnienia 3 posty !

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 23:15

Trafiłeś, jestem frajerem po czterdziestce. Moim wcześniejszym aparatem jest Canon A 80 i zwyczajnie widzę na czym polegają różnice. Oki, wiem, że są nowoczesniejsze i lepsze kompakty, ale trzeba sobie zdawać sprawę z mozliwości jakie daje lustrzanka. Ambitnemu pstrykaczowi zdarzają się fajne fotki i szkoda jeśli nie można z nich zrobić odbitki większej niż 15x10. Przy zdjęciach statycznych kompakty są ok, ale dzieci są raczej uosobieniem ruchu, chyba, że ktoś chce zapełnić album zdjęciami potomstwa w kąpieli, spiącego, lub trzymanego na rękach. Przy zdjęciach obiektów ruchomych liczy się szybkość autofokusa, a tu jest ciągle przepaść. Nie do pogardzenia są zdjęcia seryjne, a tu kolejna przepaść. Czasem przyjemnie jest być frajerem, nawet starym :)
Pozdrawiam

PS
Przełączam na tryb manualny :)

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 23:27

Wielkie dzięki za wszystkie Wasze uwagi!To naprawdę fajnie ,że możecie mi doradzić.Macie rację - jestem typem amatora z ambicjami i na rzecz tych ambicji przemyślałam kwestię wielkości i wagi aparatu no i doszłam do wniosku ,że to nie jest najważniejsze- lepiej podżwigać trochę większy aparat a mieć takie foty z których będę naprawde zadowolona.Może teraz polecicie mi jeszcze coś godnego uwagi .Nie wiem co sądzicie np. o Nikonie D50- polecali go w sklepie ale zdaje się że maja teraz jakąś promocję na ten model i nie wiem co o tym sądzić.

Jetem bardzo ciekawa Waszych opinii!!!!

poniedziałek, 2 stycznia 2006, 23:36

Trafiłeś, jestem frajerem po czterdziestce. Moim wcześniejszym aparatem jest Canon A 80 i zwyczajnie widzę na czym polegają różnice. Oki, wiem, że są nowoczesniejsze i lepsze kompakty, ale trzeba sobie zdawać sprawę z mozliwości jakie daje lustrzanka. Ambitnemu pstrykaczowi zdarzają się fajne fotki i szkoda jeśli nie można z nich zrobić odbitki większej niż 15x10. Przy zdjęciach statycznych kompakty są ok, ale dzieci są raczej uosobieniem ruchu, chyba, że ktoś chce zapełnić album zdjęciami potomstwa w kąpieli, spiącego, lub trzymanego na rękach. Przy zdjęciach obiektów ruchomych liczy się szybkość autofokusa, a tu jest ciągle przepaść. Nie do pogardzenia są zdjęcia seryjne, a tu kolejna przepaść. Czasem przyjemnie jest być frajerem, nawet starym
Pozdrawiam

PS
Przełączam na tryb manualny

nie kierowalem tego tekstu do ciebie, jedynie z czym sie nie zgodzilem to z twoja propozycja, a o frajerach po czterdziesce tak mnie naszlo jak to pisalem, wiesz moze i jestes po 40 ale wiedze ze ty wiesz o co chodzi w tym co robisz i wiesz jakie aparaty maja mozliwosci, jezeli taka jest sytuacja kupuj co chcesz i zwiekszaj swoje umiejetnosci... :) jak oddczules ze to bylo do ciebie to sorry :(

tak zeby to potwierdzic co mowie to przytocze ci taka jaedna wypowiedz z http://www.- o canonie 350D, wedlug mnie facet ma zle w glowie i chyba cos mu sie pomylilo, jak cos takiego czytam i do tego widze w tym pretensje to mi sie niedobrze robi... :?

:::::::::::::::::::::

"Mam aparacik juz jakies pol roku prawie. Wykorzystuje amatorsko na wakacje (juz 2 razy)itp. Bardziej wole pstrykac zdjecia tak at hoh bez przygotowania w auto niz sie bawic. Wiadomno glownie wakacje. Myslalem ze ten aparat bedzie robil ladniejsze zdjecia tak szczeze mowiac. Mam analogowego eosa i zdjecia bez porownania przy zalozonych tych samych obiektywach. Jak dla mnie szkoda kasy. Bo ani nie jest to w pelni profesjonalne rozwiazanie ani jakosciowo takie jakie daje analog ktory jest nawiasem mowiac o 3 lub wiecej raza tanszy. Czasem mam wrazenie ze niektore kompakty ladniejsze zdjecia robia. Nie lubie sie zbyt dlugo zajmowac aparatem przy robieniu zdjecia i dla tego uwazam ze dla mnie to beznadzieja. Lampa blyskowa do kitu. Na wielu zdjeciach wychodza czerwone twarze w auto zawsze. Trzeba popstrykac pare zdjec zmieniajac kolejno ustawienia zeby pstryknac to jedno udane zdjecie.
Z lampa juz nawet ladniejsze olek c5060 zdjecia robil. Obiektyw kitowy jest naprawde kitowy. Zalamka w porownaniu np do 24-85. Po prostu zalamka na podstawieporownania. I ten kat 18. Ciemne zdjecia w porownaniu ze slaba lampa to tagic. Szeoki kat to fakt ale wtedy wszystko wydaje sie strasznie daleko a na wizjerze nie. Efekt taki ze robie normalne zdjecie a mam jakbym robil stojac ze 3-5metrow dalej. Moze tak ma byc i trzeba sie do tego przyzwyczaic. Ale przy 24-85 tak nie mam.
Optyke mam dosc dobra troszke przed lkami. Ale w gruncie zeczy nie jestem zadowolony z tego aparatu. Jest on po prostu nie dla mnie. Wzialem czarna wersje i tu wyszla najwieksza porazka. Na tym czarnym plastiku widac kazda ryske nawet od paznokcia. Prubujac zetrzec szmatka to slady od szmatki zostaja takie sa mikrohropy. Slady na tym zostaja i nie chca sie dac usunac. A tam gdzie sie trzyma palec wskazujacy przy migawce to juz wogole o tych sladach nie mowie. Jesl brac to tylko ten z jasnego plastiku bo ten ciemny jest jakis taki hropowaty i wszystko w sobie zatrzymuje. Dosc dobry wyswietlacz i zwarta konstrukcja.
Ogolnie aparat dobry tylko wymagajacy duzo czasu i cierpliwosci. Nie zbyt nadaje sie na wakacyjne pstrykanie.Mam wrazenie ponad to ze c5060 robil wicej szczegulow jakies ladniejsze te zdjecia byly szczegolnie zimowe. Nie wiem moze to subiektywne wrazenie.
A z czasem to zaczynam myslec ze sens tego aparatu to obiektyw li dobra lampa blyskowa. Wtedy moze by klase pokazal komus takiemu jak ja czyli barbazyncy fotograficznemu:-)) Sory za bledy (prawdziwa dysleksja) pozdrawiam"

i jego ocena canona 350D:

Jakość: 4 pkt
Funkcjonalność: 3 pkt
Niezawodność: 6 pkt
Zdjęcia: 4 pkt
Koszt: 1 pkt

dla mnie debil, niech sobie kupi pstrykacza za *** zl to mu podejdzie...

wtorek, 3 stycznia 2006, 00:12

a i odpowiadam ci ofelka, nikon D50 to bardzo dobry aparat, jezeli tylko podchodzi ci wielkosc i nie przeszkadza ci to ze bedziesz musiala dokupic z czasem moze jakis lepszy obiektyw i wydac troche kasy to polecam ci ten aparat, na pewno spelni twoje oczekiwania i to z nadwyzka, chociaz widze ze za bardzo z fotografia nie jestes zaprzyjazniona od dawna, proponowalbym cos bardziej kompaktowego, zobaczylabys jak mozna sie fajnie bawic fotografia i miec z tego przyjemnosc, jakby cie to kreciolo kupilabys cos lepszego, jednak z drugiej strony jak masz kase po co sobie zalowac, take moja rada na koniec kupuj cie stac i sie nawet nie zastanawiaj wiecej... zlym wyborem to nie bedzie a na pewno przynisie ci wiele frajdy. :)

pomysl tez nad canonem 350D, jest mniejszy na pewno dla kobiecej łapki spasuje, zdjecia robi na tym samym poziomie, idz zobacz co ci lepiej lezy i kupuj, i jeszcze jedna rada nie czytaj o tych aparatch wiecej opini bo dostaniesz swira, jedni sie sprzeczaja z innymi a bzdura jest mowienie ze jeden jest lepszy od drugiego, wszystkie maja swoje zalety i wady i nie mozna tu robic jakiegos rankingu...

Ostatnio edytowano wtorek, 3 stycznia 2006, 18:11 przez abrżda, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 3 stycznia 2006, 00:21

Zapraszam do lektury. Jak już chcesz lustro to na pewno Ci się to przyda.
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=3590
a Tu masz sam opis Nikona D50
http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&arch=1&e=3137
Ja osobiście kupiłem D50 i jak na razie jestem z niego zadowolony. Choć pogoda nie sprzyja by sprawdzić jego możliwości.
Tu masz kilka moich zdjęć.
http://img397.imageshack.us/img397/9834/przyroda6wy.jpg
http://img427.imageshack.us/img427/1926/motor19qa.jpg
http://img511.imageshack.us/img511/4412/plomyk1hz.jpg

wtorek, 3 stycznia 2006, 00:55
Nie ma co zachwalać konkretnego typu. Ze względu na konieczną szybką reakcję na spust migawki tutaj każda z najtańszych lustrzanek z kitem się sprawdzi. Wszystkie sa jak na lustrzankę "małe" i robią podobne fotki.
Canon 350D
Nikon D50
Olympus E-300 lub E-500
Minolta D5D
...
Powodzenia.

wtorek, 3 stycznia 2006, 13:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona