Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 06:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 TZ7 pytanie odnośnie iA 
Autor Wiadomość

Post TZ7 pytanie odnośnie iA
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Kilka dni temu zakupiłem Lumixa TZ7 i ogólnie jestem w pełni zadowolony . Jednak wertując instrukcje obsługi natrafiłem na coś co zaczęło mnie niepokoić. Otóż podczas korzystania iA czyli tego trybu inteligentnego aparat powinien sam dobierać sceny itp. Tak faktycznie jest np. rozpoznaje krajobrazy , makro jednak robiąc zdjęcia dzieciom aparat nie rozpoznaje i nie ustawia trybu iDZIECKO. W instrukcji jest napisane, że robiąc zdjęcia dzieciom poniżej 3 roku życia aparat ustawia sam tryb iDZIECKO. Jednak ja robiąc zdjęcia dziecku zaledwie kilku miesięcznemu nie zauważyłem by aparat ustawił taki tryb , jedynie ustawia tryb portretowy - rozpoznaje twarz i ustawia ostrość. Myślałem, że może wyłączając funkcje rozpoznawania twarzy to się zmieni jednak tak się nie stało. Nie wiem czy jest to wada/uszkodzony aparat czy może ja robię coś źle.
Jednak biorąc sprawę na logikę to tak jak by skierować aparat na drzewa i oczekiwać, że obliczy ilość liści . Czyżby chwyt marketingowy ?

czwartek, 16 lipca 2009, 14:29

Post Re: TZ7 pytanie odnośnie iA
A może by tak czasami zrobić użytek z własnego mózgu i samemu ustawić odpowiedni tryb :D

PS
1. Epoka lodowcowa I - scena z ptakami Dodo :mrgreen: Tak czeka nas przyszłość przez tą sztuczną inteligencję ...

2. Przypominam jedną z tez ewolucji: organ nieuzywany obumiera.

3. Zrób sobie dziecko z Japonką / Chinką / Koreanką wtedy będziesz miał dużo większe prawdopodobieństwo, że tryb iDziecko włączy się samodzielnie.

czwartek, 16 lipca 2009, 16:00

Post Re: TZ7 pytanie odnośnie iA
Takie wypowiedzi to zostaw dla swoich znajomych z podwórka. Starasz się zabłysnąć inteligencją jednak po twoich wysuniętych wnioskach sam się zastanawiam jaki użytek robisz z własnego mózgu . Nie wiem jakim cudem wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi, że zdaje się tylko na tryb iA. Z racji, że zakupiłem aparat kilka dni temu badam każdy jego aspekt . Polecam częściej wychodzić na dwór (wreszcie ładna pogoda), a nie lasować sobie mózg przed monitorem. Pozdrawiam !.

P.S jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to proszę nie wypowiadaj się .

czwartek, 16 lipca 2009, 23:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]