Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 06:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 PANASONIC DMC-GF5KEG-K do kręcenia filmów? 
Autor Wiadomość

Post PANASONIC DMC-GF5KEG-K do kręcenia filmów?
Witam wszystkich, to mój pierwszy temat tutaj i od razu oczywiście proszę o pomoc.
Od kilku dni poszukuję kamery/aparatu do kręcenie krótkich filmów w miarę dobrej jakości, 720p albo 1080p. Nie chcę normalnej wielkości kamery HD więc wybór padł na kamerę Hd kieszonkową. Jednak po przejrzeniu recenzji oraz obejrzeniu wielu filmów z nagraniami z tych kamer doszedłem do wniosu, że one się nie nadają. Zresztą czego oczekiwać od zabawek przeważnie z przetwownikami 1/3.2 cala. Ponadto większość z nich sama nie może stać na stole czy biurku, wymagają przeważnie stawywu a to odpada.
Wczoraj w nocy kolejny dzień nad tym posiedziałem i kompletnie przeszło mi już z kieszonkowymi kamerami HD, to jednak bedziewie wg mnie. Doszedłem do wniosku, że albo dobry aparat kompaktowy (niestety przetworniki małe i słabe) albo w ostatecznosci aparat hybrydowy. Powaznie zastanawiam sie nad PANASONIC DMC-GF5KEG-K (nie stać mnie na G5 czy G6 choć wiem, że to już najwyższej klasy sprzęt jednak nie dla takiego amatora jak ja), czy ktos moze na jego temat sie wypowiedziec? Tutaj link do saturiona, aparat ogolnie mozna kupic za niecale 1400zl. Do czerwca byl na G5 i G6cashback i zwracali 200 lub 300zl za zakup tych apratow, ale niestety ta promocja sie skonczyla, chyba, ze jest inaczej to prosze sprostowac:-).
http://www.saturn.pl/apar...keg-k,id-291727

Przetwornik 4/3, przysłona od 3,5(czy 3,5 to troche nie za dużo???, spodziewałem się ok 2,8, i tak sądzę, że jasność będzie przyzwoita) do 5,6; f od 14mm do 42mm, co Wy na to? Możecie doradzić coś dobrego? Jakoś mam sentyment do Panasonica, być może przez mojego starego poczciwego Lumixa DMC FX-12;-). Jeśli chodzi o cenę do wspomniane 1400zł to już naprawdę górna granica cenowa, oczywiście warunek zasadniczy jest, aby kręcił filmy HD przynajmniej 720p czyli obsługa AVCHD.

wtorek, 1 października 2013, 14:47

Post Re: PANASONIC DMC-GF5KEG-K do kręcenia filmów?
Aż się zarejestrowałem żeby odpowiedzieć :) Mam GH3 i GF6, więc może pomogę.

Po pierwsze podany link do saturna nie działa.
Po drugie kitowy 14-42 to tylko zapchajdziura, do filmowania i tak w pewnym momencie (może nie od razu) musisz pomyśleć o lepszym szkle. Ja używam zazwyczaj stałki 20mm (1.7) lub 35-100 (2.8). Niestety one swoje kosztują.

Jeśli nie masz funduszy na nowszy aparat i nie chcesz czekać na promocje (ja kupowałem GF6 podczas promocji ze zwrotem gotówki o którym piszesz, przedłużali go z 5 razy, za każdym razem o miesiąc, komedia).

Alternatywą jest GX1, który jednak nie ma ruchomego ekranu, ma natomiast stopkę do zewnętrznej lampy. O ile się nie mylę jest też lżejszy, no i szumi ciut mniej.

Na koniec: zdecydowanie nie bierz kamerki kieszonkowej! :D

środa, 2 października 2013, 11:04

Witam. Bardzo dziękuję za odpowiedź:-). O ten link oczywiście chodziło:
http://www.saturn.pl/aparat-hybrydowy-panasonic-dmc-gf5keg-k,id-291727

Swoją drogą nie wiem czym różni się od tego:
http://www.saturn.pl/aparat-panasonic-dmc-gf5keg-k,id-868206

Chodzi trochę o kasę bo szkoda mi tyle pieniędzy wydawać a nie jestem nawet fotografem amatorem, a po drugie chcę żeby sprzęt był jak najmniejszy za cenę mniejszej ilości dodatków (wizjera nie potrzebuję raczej w ogóle). Mam nadzieję, że GF5 sprawdzi się, dzisiaj postaram się zamówić. Czytalem na wielu stronach, że ostatecznie ten cashback (zwrot części gotówki) skończył się jakoś w czerwcu, czy masz może inne informacje? Kilkaset złotych drogą nie chodzi;-)

poniedziałek, 7 października 2013, 20:03

Kolego panpablo bywasz tutaj jeszcze? Kurcze aż głupio się przyznać, ale nie miałem czasu jeszcze zamowić tego aparatu a po drugie trochę się wahałem, dzisiaj usiadłem i znalazłem GF6 jeszcze. Czy masz jakies porownanie pomiedzy tymi aparatami? czytalem testy i recenzje, myslisz, ze ten ulepszony procesor obrazu rzeczywiscie poprawia redukcje szumow i beda ladniejsze filmy oraz zdjecia w porownaniu z GF5? Ogolnie to rozkladany ekran i wi-fi jest mi niepotrzebne, a przez to lcd aparat jest nawet większy co nie jest mi na rękę, ale najbardziej chodzi mi o jakość obrazu/dzwięku. Doradzisz jeszcze???

piątek, 11 października 2013, 16:59

Eh, napisałem długi komentarz, ale gdzieś go wcięło.
W każdym razie GF6 ma wbudowaną lampę, oferuje mniejsze szumy (odrobinę), ma większy zakres tonalny, jest cięższy.
Różnice w jakości obrazu nie będą raczej zauważalne dla zwykłego usera, to co będzie zauważalne to głównie usprawniania w samej budowie aparatu (jak wbudowana lampa).

EDIT: zapomniałem wspomnieć, że GF6 ma sporo większa matrycę.

sobota, 12 października 2013, 10:41

@digidy

Zdecydowanie polecam GF6, ma dość rozbudowany tryb wideo z możliwością nagrywania w trybie automatycznym i manualnym z użyciem dwóch kodeków (AVCHD lub MP4) i z cichą regulacją parametrów ekspozycji, jest też opcją użycia kilkunastu filtrów cyfrowych, szybko i prosto można naprawdę skręcić cudo :))))))))))))))))
Mata

sobota, 12 października 2013, 19:11

Mata napisał(a):
@digidy

Zdecydowanie polecam GF6, ma dość rozbudowany tryb wideo z możliwością nagrywania w trybie automatycznym i manualnym z użyciem dwóch kodeków (AVCHD lub MP4) i z cichą regulacją parametrów ekspozycji, jest też opcją użycia kilkunastu filtrów cyfrowych, szybko i prosto można naprawdę skręcić cudo :))))))))))))))))
Mata

Kolego a napisz czego z powyższych rzeczy nie ma GF5, chyba tylko mniej filtrów jeśli już;-). Tryby wideo obydwa mają chyba prawie identyczne, jeśli chodi o kodeki i bitrate, tylko może ten nowszy procesor coś bardziej z szumów redukuje...

sobota, 12 października 2013, 21:21

@digidy

Pierwsze primo - koleżanko :)
Drugie primo, nie miałam do czynienia z GF5, ale na pewno GF6 różni się od niego wyglądem, funkcjonalnością - odchylany o 180 st ekran LCD (autoportret/samojebka), ma wifi i nfc, dedykowany przycisk video i filmy Full HD. Dla samego wifi, ekranu i nfc warto. Podobno szumy są znacznie ograniczone versus GF5, ale nie wiem, w jaki sposób to uzyskano.
Pozdr.
Mata

sobota, 12 października 2013, 21:47

Mata napisał(a):
@digidy

Pierwsze primo - koleżanko :)
Drugie primo, nie miałam do czynienia z GF5, ale na pewno GF6 różni się od niego wyglądem, funkcjonalnością - odchylany o 180 st ekran LCD (autoportret/samojebka), ma wifi i nfc, dedykowany przycisk video i filmy Full HD. Dla samego wifi, ekranu i nfc warto. Podobno szumy są znacznie ograniczone versus GF5, ale nie wiem, w jaki sposób to uzyskano.
Pozdr.
Mata

Przepraszam, nie wszedłem w profil, ale tam chyba nie ma płci zaznaczonej mimo wszystko;-/. Pisałem to na innym forum chyba: wi-fi i nfc raczej nie będę w ogóle używał, lcd ruchomy nie jest mi potrzebny a przez to GF6 jest trochę grubszy co jest mi nie na rękę, poza tym górna część body - korpusu jak i obiektwy 14-42 jest srebrna co mi się nie podoba ( w GF5 jest czarne - ładne). Chodziło mi tylko o jakość filmów. Poza tym dedykowany przycisk wideo jest chyba taki sama jak w GF5, obydwa mają także wbudowane lampy błyskowe.
Dłużej się nad tym zastanawiając to jednak ruchome lcd byłoby super - chodzi o samowyzwalacz tak jak napisalaś. Tylko jak to jest ustawiając LCD w stronę przeciwną - w stronę obiektywu tak abym widzial gdzie wycelowany jest obiektyw??? Będę miał odwrócony obraz w lcd, prawda? Mam na myśli np. autoportret przy samowyzwalaczu i obróconym do mnie lcd abym widział dokładnie co widzi obiektyw...Ze wzgędu na lcd to rzeczywiście plus wielki.

niedziela, 13 października 2013, 23:19

Najlepiej będzie jeśli przejdziesz się do sklepu i porównasz obydwa aparaty - jak leżą w ręku, jak się z nimi pracuje, etc. Wtedy opinia będzie najtrafniejsza.

poniedziałek, 14 października 2013, 16:57

panpablo napisał(a):
Najlepiej będzie jeśli przejdziesz się do sklepu i porównasz obydwa aparaty - jak leżą w ręku, jak się z nimi pracuje, etc. Wtedy opinia będzie najtrafniejsza.

Już zamówiłem GF6 w promocji za 1800zł i koniec, dziękuję za pomoc:-)

czwartek, 17 października 2013, 23:22

Nie ma problemu :) A zdradzisz jeszcze gdzie zamówiłeś?

piątek, 18 października 2013, 12:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]