Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 09:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 G3 - jakie obiektywy? Tanie i dobre :) 
Autor Wiadomość

Post G3 - jakie obiektywy? Tanie i dobre :)
Witam wszystkich, nabyłem ostatnio taki aparat, mam tylko problem z doborem obiektywów i całej niezbędnej reszty. Po długim okresie używania Lumixów z serii TZ, postanowiłem spróbować czegoś teoretycznie lepszego. Stąd wybór G3, z obiektywem kitowym i co za tym idzie potrzebny mi jakiś obiektyw/y. Pewnie inny osprzęt także. Najgorsze jest to, że powoli zaczynam żałować zakupu widząc ceny obiektywów. Na Lumixy zdecydowałem się lata temu, począwszy od TZ1, przez TZ3, TZ5, TZ18, TZ40, TZ57... i już miałem wziąć TZ71, jak przyszedł mi do głowy właśnie G3. Ale nie spodziewałem się, że obiektywy do niego tyle kosztują. Czasem robię jakieś makro, ale bardzo często używam teleobiektywu jeśli tak można powiedzieć, czyli max zoom. Poza TZ używałem z tego powodu LZ40, nie chodzi o jakość zdjęć, ale o możliwość wykonania zdjęcia z kilometra. Najlepsze jest to, że robiłem LZ40 zdjęcia z ręki i były dobre. Max zoom mam na myśli. I teraz widzę, że do makro obiektyw za 500-1000 a tele 1500 w górę. LZ40 miałem zamienić na FZ72 (FZ1000 za drogi) bo zoom x60 a w LZ40 x42. I licho mnie podkusiło w nagłym odruchu kupić G3. Ale może jest jakiś pomysł na tanie obiektywy? Widzę przejściówki z M43 na inne systemy. Jeśli tak dobrze to działa, bo znalazłem też negatywne uwagi, to może jednak warto G3 używać? Jak to wygląda dokładniej?

PS.

Przy okazji, może jest jakiś program który pokazuje ilość wykonanych zdjęć w Panasonicu? IfranView próbowałem który odczytuje niby takie informacje, ale nie widzę nic takiego. Innym programem próbowałem i też nie udało się niczego odczytać, w Nikonie i Canonie owszem, bo próbowaliśmy z kolegami na ich zdjęciach, EXIF pokazywał ilość zdjęć, włączeń itp, ale takich danych u Panasonica nie podawał. Jaki program pokaże?

I już dodatkowo pytanie, czy ktoś wie jak w TZ57 uruchomić tryb serwisowy ? Chcę zmienić język, aparat kupiony za granicą bez polskiego, chcę go dać komuś kto nie zna języków z obecnych do wyboru a w trybie serwisowym można zmienić paczkę językową.

czwartek, 5 maja 2016, 10:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]