Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 20:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Panasonik fz2 i fz10 
Autor Wiadomość
Post Panasonik fz2 i fz10
Czy ktoś testował panasoniki? Wygląda zachęcająco, 12x zoom, stabilizator, szybkość no i cena. Piszcie, co sądzicie o tym sprzęcie? Chętnie przeczytam i będę wdzięczny za opinie.

niedziela, 28 marca 2004, 00:29

Posłuż się wyszukiwarką - wątek o wspomnianych przez Ciebie aparatach już tu był. Obawiam się, że w Polsce posiada je stosunkowo mało osób (chociaż na naszym forum pojawiło się dwoje użytkowników); sam szukałem danych na ich temat, gdy planowałem zakup aparatu, jednak znalezione opinie nie brzmiały zachęcająco - przede wszystkim spotkałem się z zarzutami dotyczącymi fatalnego działania autofocusa przy gorszym oświetleniu. Plus to niewątpliwie stabilizator.

Na marginesie - testy w czasopismach komputerowych nie cieszą się tu szczególnym poważaniem, ale FZ2 zajął nie tak dawno ostatnie miejsce w teście CHIPa. Co by nie mówić - to nie wróży najlepiej.

Pozdrawiam.

niedziela, 28 marca 2004, 02:17
Dzięki za opinie. Czytałem trochę opinii na stronach z US, niestety nic konkretnego się nie dowiedziałem. Widziałem parę fotek zrobionych przez sprzedawcę Panasonica, były niezłe, ale robione przy dobrym świetle i na FZ1.

niedziela, 28 marca 2004, 03:57
Moderator

Jeśli zależy Ci na stabilizacji, to może zerknij w stronę Canona S1 IS. Cena w sumie podobna (choć teraz jako nowość jest droższy). Zdjęcia mają szansę być lepsze no i ma również stabilizację :)

niedziela, 28 marca 2004, 18:26

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=773

Tu masz chyba wszystko, co napisano u nas o FZ. Trzeba przyznać, że raczej pozytywnie, jednak po opisach czytanych poza naszym forum, podchodzę z dużą rezerwą do UZ firmy Panasonic. Wymieniane tam zarzuty również pojawiają się w powyższym wątku.

Canonem bym się zbytnio nie interesował - cena za ten aparat w stosunku do możliwości jest absurdalna. Pierwszy UZ Canona (zatem niesprawdzony), 3MPix... Naprawdę przesadzili nieco. Jak dla mnie - nic nie tłumaczy takiej bezczelności. 2000 złotych - i nie więcej.

Jeżeli absolutnym priorytetem miałaby być stablilizacja obrazu - to może Olympus C-2100 UZ? Może i nie jest nowy ale to kultowy aparat, na Zachodzie powstają jego fankluby. Robi świetne zdjęcia (na mnie wciąż robią wrażenie). Zresztą to inna kategoria zdolnościowa, w chwili wypuszczenia na rynek jego cena wynosiła trzykrotnie więcej niż w przypadku premier powyższych Panasonica/Canona. Gdyby nie to 2MPix... Ale niektórzy po dziś dzień twierdzą, że mogą być i 2MPix, jeżeli będzie to Olympus 2100 UZ... A ja wciąż, oglądając zdjęcia robione tym aparatem, czuję taki lekki żal, że go nie kupiłem... Niewiele brakowało. Chociaż mojego C-740 bardzo sobie chwalę.

No dobra, możecie to potraktować jako żart, ale C-2100 UZ był (jest) świetnym aparatem.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 29 marca 2004, 02:23

Post Racja 2100 uz to genialny aparat
Zgadzam się z moim przedmówcą,,, c-2100 uz to genialny aparat,... ostatnio zapisałem się do kluby jego wielbicieli na Dpreview...
Niektórzy mają e-1 i wciąż używają c-2100 uz....

a z 2 mpix wywoływałem bardzo dobre zdjęcia 20x30 cm, oczywiście z ISO 100

środa, 8 września 2004, 14:15

sobota, 25 września 2004, 00:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]