Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 10:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Panasonic wypuścił następcę FZ10 - FZ20 oraz FZ15 i FZ3. 
Autor Wiadomość

Post Panasonic wypuścił następcę FZ10 - FZ20 oraz FZ15 i FZ3.
Panasonic zaprezentowal nowe modele aparatow: FZ20, FZ15 oraz FZ3. Oto linki:
FZ20 (nastepca FZ10) - http://www.dpreview.com/news/0407/04072 ... icfz20.asp
Wszystkie razem: http://www.steves-digicams.com/pr/panas ... fz_pr.html

Aparat FZ20 posiada 5 Mpix matryce :!:

środa, 21 lipca 2004, 15:43
Moderator

Jeśli cena będzie równie wysoka jak za poprzedni model a sam aparat równie kiepski, to niczego dobrego mu nie wróżę.

środa, 21 lipca 2004, 15:56

To fakt, muszą przede wszystkim poprawic dzialanie AF w slabszym oswietleniu oraz zejsc troche z cena. Choc to pierwsze jest calkiem mozliwe, bo FZ20 ma calkowicie nowy procesor przetwarzania obrazu Venus Engine II, 9-punktowy AF oraz tzw. AF assist lamp rozszerzajacy zdolnosc AF w slabszym oswietleniu. No ale pozyjemy, zobaczymy, na razie to tylko suche dane, wiec trzeba poczekac na jakies testy....
Znalazlem jeszcze jednego linka (oficjalnego ze strony Panasonica, sa tam tez probki zdjec): http://panasonic.co.jp/pavc/global/lumi ... index.html
Kilka rzeczy juz mi sie NIE podoba, a mianowicie nadal tylko 8 sekudnowy max. czas otwarcia migawki, identyczna wielkosc matrycy jak poprzednia 4 Mpix (tu i tu 1/2.5") i tylko 5 cm makro....

środa, 21 lipca 2004, 15:57

Śmieszą mnie teksty typu "ma makro tylko 5 cm" . Ja mam w Tamronie makro od 90 cm, a strzela całkie ładne foty - oto jedna z kilku, jakie ustrzeliłem tego weekendu. Odległość - jakiś 1 metr.

Obrazek

http://www.negatyw.org

środa, 21 lipca 2004, 17:56

Cichy, doskonale wiem, ze mozna robic dobre makro z wiekszej odleglosci. Przyczepilem sie do tych 5 cm w Panasonicu, poniewaz konkurencja, np. nowy model Minolty - Z3 potrafi to robic juz od 1 cm... Ultrazoomy Olympusa tez sa na tym polu lepsze... Poza tym, mogac bardziej sie przyblizyc do obiektu mozna uzyskac ciekawsze zdjecia... Wiec nie bardzo rozumiem Twojego "czepialstwa"...
P.S Fotka calkiem niezla....

Ostatnio edytowano środa, 21 lipca 2004, 20:18 przez Daddy25, łącznie edytowano 1 raz

środa, 21 lipca 2004, 20:04

...Kilka rzeczy juz mi sie NIE podoba, a mianowicie nadal tylko 8 sekudnowy max. czas otwarcia migawki, ....

8 sekund to już naprawdę przyzwoity czas.

środa, 21 lipca 2004, 20:16

SamP zgadza sie 8 sekund to calkiem przyzwoity czas, lecz jak sam napisales jest tylko przyzwoity i niekiedy niewystarczajacy...

środa, 21 lipca 2004, 20:55

Nie rozumiesz czepialstwa Innych, a sam się czepiasz... :) :wink:

no ruch w interesie się robi, Zetki, Panasoniki, dla mnie by wystarczył jakiś Olek ze stabilizacją i LCD obrotowym na dzień dzisiejszy :) albo Nikuś ze stabilizacją, czy naprawdę jestem taki wybredny :lol: :wink:

środa, 21 lipca 2004, 23:42

Wienek, :D , taka natura czlowieka... :wink: (poza tym czepiam sie aparatu, a nie czyichs wypowiedzi, wiec chyba nie jest najgorzej :wink: ).
Pozdrawiam...

środa, 21 lipca 2004, 23:52

ale ja ne nie chyba nie bede czekac i wezme fz10
Mi się rzuca w oczy w fz20 bardzo mała jak na 5Mpix matrycz 1/2.5 taka do 4Mpix jest juz doac mala....
Ale bede musial znaleźć więcej czasu na dokładnmiejsze oględzieny!
O wiele bardziej podoba mi sie uchwyt!
Fajnie że jest TIFF
Ale pewnie fz20 nie bedzie tańszy od fz10 (fz15 chyba też nie) choć wg steva nie bedzie tak zle! :lol:

piątek, 23 lipca 2004, 13:16

[...] Ale bede musial znaleźć więcej czasu na dokładnmiejsze oględzieny!
O wiele bardziej podoba mi sie uchwyt ! [...]
Ale pewnie fz20 nie bedzie tańszy od fz10 (fz15 chyba też nie) choć wg steva nie bedzie tak zle!

Zenek czemu tak krzyczysz :!: :wink: My dobrze slyszymy Twoje wypowiedzi, a raczej widzimy :!: :wink:

zenek napisał(a):
ale ja ne nie chyba nie bede czekac i wezme fz10

"Polska język trudna język" :?: :twisted:

P.S Nawet na to nie licz, ze FZ20 bedzie tanszy od FZ10... Poza tym, kazdy aparat wg Steava jest opisywany w rozowych barwach... Praktycznie w kazdym podsumowaniu, obojetnie jakiego aparatu, przeczytasz, iz jest to super, hiper, extra aparat... Malo tego, zdarzaja sie "zywcem" wklejane fragmenty tekstow z poprzednich jego artykulow. Tak wiec, wg. mnie strona Steava jest slabym wyznacznikiem np. przy wyborze aparatu...
Pozdrawiam...

piątek, 23 lipca 2004, 15:12

No Steave sie zachwyca kazdym aparatem. Ja jednak lubie ta strone bo jest duzo testowych zdjec i one bardzo mi sie przydaja :)
Pozdrawiam

piątek, 23 lipca 2004, 22:21
sorki z mój język :wink: spieszyłem się.... ale nie wydaje mi się aby jedna literówka (ne zamiast na) była wielkim błędem?

Co do strony Steava to nie bardzo obchodzi mnie jego opinia...
Bardziej interesują mnie zamieszczone na niej zdjęcia
Nie wiele miejsc gdzie można porównać takie same zdjęcie z różnych aparatów. Porównanie tych zdjęć jest bardzo cenne w dokonywaniu analizy jakości zdjęć z poszczególnych aparatów
I generalnie mam gdzieś opinie steava na dany temat....wolę takową sobie sam wyrobić, a zdjęcia tam zamiszczone mi w tym pomagają :D

piątek, 23 lipca 2004, 23:00

Ten Gość to oczywiście ja....

piątek, 23 lipca 2004, 23:02

Obik i Zenek, z tym sie z Wami zgodze, bo faktycznie, zdjecia testowe sa przydatne i sa rowniez na tej stronie w miare rzetelne dane techniczne aparatow. Jednak wnioski koncowe, tak jak juz wczesniej pisalem, sa lekko mowiac przerozowione i nie powinny byc wyznacznikiem przy dokonywaniu wyboru aparatu (rzeczywiscie lepiej sobie samemu wyrobic koncowa opinie)...

Zenek, chyba Cie musze przeprosic, bo to ja chyba zbyt szybko przeczytalem Twoje zdanie i zamiast zinterpretowac wyraz "ne" jako "na", to ja zinterpretowalem jako "nie". Wiec wyszlo mi w glowie takie zdanie: "ale ja nie nie chyba nie bede czekac i wezme fz10. Przyznasz, ze wyszlo bez sensu :?: Stad moj poprzedni komentarz... Chyba musze sobie zmienic interpreter... :wink:

piątek, 23 lipca 2004, 23:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona