Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 18:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Panasonic Lumix FZ10 ważna sprawa!! 
Autor Wiadomość

Post Panasonic Lumix FZ10 ważna sprawa!!
Witam
Szkoda że mój debiut na tym forum dotyczy tak idiotycznej sprawy, ale jest ona dla mnie dość istotna ...

Sprawa jest dość prosta-zakupiłem FZ10 na Allegro od pewnej osoby do której z kilku powodów należy mieć ograniczone zaufanie -dlatego przy odbiorze paczki chciałbym ją dokładnie zbadać przed oddaniem kasy doręczycielowi (wcześniej nie mozna otworzyć paczki) .
W związku z tym proszę osoby posiadające aktualnie aparat Panasonic FZ10 o podanie dokładnych danych dotyczących:
-masy opakowania wraz z osprzętem , instrukcją i wszystkim co znajduje się w fabrycznym opakowaniu oraz
-dokładnych wymiarów opakowania fabrycznego FZ10.
Prosze o pilną pomoc bo paczka ma dojść lada moment....

Pozdrawiam i czekam na pomoc wyrozumiałych użytkowników Lumixa

środa, 16 lutego 2005, 15:28
Moderator

Nie masz możliwości otworzenia paczki przed zapłaceniem i nawet jeśli coś będzie nie tak, to po zapłacie nic nie zrobisz...

A pudełko i waga mogą być inne, chociażby przez zabezpieczenia towaru.

środa, 16 lutego 2005, 20:06

Post Re: Panasonic Lumix FZ10 ważna sprawa!!
wojtasjaz napisał(a):
Sprawa jest dość prosta-zakupiłem FZ10 na Allegro od pewnej osoby do której z kilku powodów należy mieć ograniczone zaufanie

Gratuluję odwagi / współczuję głupoty (niepotrzebne skreślić) i trzymam kciuki, by w paczce nie było "cegły".

Po co w ogóle kupowałeś od kogoś, do kogo nie miałeś zaufania??!!

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

środa, 16 lutego 2005, 21:12

kszychu to nie głupota tylko ufność i wiara w dobre intencje innych ludzi. Nie wszyscy muszą być cwaniakami i kombinować jak wydymać innych. wojtasjaz wierzę że wszystko będzie OK. Paczkę najlepiej otwieraj przy listonoszu. Pozdr Jaca

środa, 16 lutego 2005, 21:39

Dzięki za słowa otuchy-też licze że będzie dobrze, na wszelki wypadek otwarcie nastąpi (jeśli wogóle) przy obiektywnych świadkach-pracownikach poczty.
Już nie moge sie doczekać mojej pierwszej cyfry, mam nadzieje że nie będzie wtopy.... :?

środa, 16 lutego 2005, 22:20
Moderator

otwarcie nastąpi (jeśli wogóle)

Nie licz na to, poza tym to i tak nic nie da.

Ale wierzę, że wszystko będzie dobrze. Nie ma sensu się podniecać i robić afery zawczasu. Może nie trzeba się będzie martwić.

czwartek, 17 lutego 2005, 00:09

Po cichu licze, że będzie tak jak mówisz, ale wiesz jakie czasy.... kasa drogą nie chodzi a ostrożności nigdy za wiele.
A wracając do samego aparatu- to zdaje się że FZ10 to już przeżytek-ostatni wątek chyba z zeszłego roku... ale do nauki chyba wystarczy-jak myślicie?

czwartek, 17 lutego 2005, 02:04
Moderator

A wracając do samego aparatu- to zdaje się że FZ10 to już przeżytek-ostatni wątek chyba z zeszłego roku... ale do nauki chyba wystarczy-jak myślicie?

Aparat nie jest zły, choć najlepszy także nie. Ale bez problemu można się na nim wiele nauczyć.

czwartek, 17 lutego 2005, 11:08

No nie jest chyba az tak zle. Na poczcie np. mozesz otworzyc w obecnosci pracownika i jesli zawartosc bedzie sie roznila od podanej, to spisujesz odpowiedni protokól i przelew zostaje wstrzymany. Jesli odbior kurierem, umow sie na odebranie sprzetu w ich siedzibie i zrob podobnie, trzeba zaznaczyc ze Twoje pieniadze nie zostaja od razu przelane wiec jest małe pole manewru. A aparat do nauki na pewno dobry, ma pełen manua a Vendeur poprostu nie lubi tej marki, widzialem jego wypowiedzi i nie wiedzialem czy smiac sie czy plakac takie bzdury pisal i to moderator :shock:

czwartek, 17 lutego 2005, 11:53

zaczne od złej-
-nie tak prętko zostane pełnoprawnym , praktykującym członkiem tego forum... sprzedawca okazał się oszustem-na szczęście dowiedziłem sie tego przed odbiorem paczki (to ta dobra wiadomość)

Poczytajcie ku przestrodze jacy potrafią być ludzie -nie do wiary:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=2932507

czwartek, 17 lutego 2005, 12:02

W ogole to glupota ludzka nie zna granic, jak mozna kupowac od takiego uzytkownika ?? Zal mi tych ludzie, zal mi ze nie korzystaja z mózgu.

czwartek, 17 lutego 2005, 12:09

Cóż, naiwność ludzka nie zna granic.... Masz przynajmniej szczęście, że wybrałeś zapłatę za pobraniem. A na przyszłość nie kupuj u nowych sprzedawców wartościowych rzeczy!

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

czwartek, 17 lutego 2005, 12:12

Telefonicznie umówiony byłem na odbiór osobisty, ale otrzymałem informacje, że w natłoku klientów z poza allegro sprzedawca "omyłkowo" wysłał sprzęt do zwycięzców aukcji... Rozważałem więc odbiór paczki, bo trzaskac się ponad 130 km w zime do jakiegoś zadupia-też nie brzmiało ciekawie-stąd między innymi ten post.

Mam nadzieje że namierzą złodziejke i spotka ją zasłużona kara-choć w naszym kraju sprawiedliwość to raczej mit. Najlepiej samemu sie pilnować i nie pakować w ryzykowne sytuacje..

czwartek, 17 lutego 2005, 12:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]