Teraz jest sobota, 23 czerwca 2018, 04:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 FZ-20-pytania dodatkowe 
Autor Wiadomość
Post FZ-20-pytania dodatkowe
W związku z niemożnością znalezienia w necie odpowiedzi na poniższe pytania zwracam sie z prośbą do UŻYTKOWNIKÓW, a nie do TEORETYKÓW o odpowiedzi na następujące pytania (wszystkie dotyczą FZ 20):
1. Czy jest możliwość aktualizacji softu aparatu drogą dostępną dla przeciętnego użytkownika?
2. Czy ładowanie akumulatora może sie odbywać tylko w osobnej ładowarce, czy również w aparacie?
3. Czy jest możliwość nagrywania samego dzwięku i jaka jest jego jakość/czułość mikrofonu?
4. Jaka jest jakość nagrywanych filmów 10fps/30fps czy to jest duża różnica?
5. Czy w czasie nagrywania filmu można używać zooma?
6. Czy korzystając ze zwykłej karty SD o prędkiości ok. 2-3 MB/s można nagrywać fimy bez zacięć w trybie 30fps?
7. Jaka jest maksymalna prędkość zapisu/odczytu karty realizowana przez aparat?
8. Jaki % pola powierzchni obejmuje pomiar punktowy i w ilu (z 9) polach pomiaru może być realizowany?
9. Jaka % jest różnica w zaszumieniu zdjęć pomiędzy ISO 80 a ISO 100? (niestety mam kiepski monitor i dojrzeć nijakiej nie mogę)-oczywiście chodzi mi o subiektywną ocenę, a nie o pomiar.
10. Czy jest możliwość podłączenia zasilacza i jaki prąd jest potrzebny do pracy w trybie ciągłym?
11. Aparat ma 3 poziomy odszumiania, jakie jest ich wykorzystanie w praktyce, jaka praktyczna różnica?
12. Na jakim najdłuższym czasie optyczny stabilizator pozwala robić OSTRE zdjęcia przy max. ogniskowej z ręki przy dobrym podparciu, ale nie ze statywu?
13. Czy zdjęcia ze stabilizacją są zawsze ostre lub nieostre (jak w IS Canona), czy też istnieje możliwość "prawie ostrości" lub "minimalnej nieostrości"?
14. Pierscien ręcznego ustawiania ostrości "Nie jest połączony mechanicznie z grupą soczewek" Co to oznacza???
15. Czy istnieją jakieś sensowne nasadki wide/tele? Jeśli tak to jakie, ile kosztują i jaka jest jakość zdjęć?
16. Czy warto kupić ten aparat biorąc pod uwagę całość? Tzn. gdybyś miał TERAZ kupić ten model za ok. 2000 PLN to kupiłbyś jeszcze raz? Czy może kupiłbyś coś innego, jeśli tak to co? Chodzi mi w tym pytaniu o baaardzo subiektywne odpowiedzi ;-)

Ufffff... ale sie napisałem, aż mnie klawiatura boli ;-)
Z góry dzieki za wyczerpujące odpowiedzi :D
Mam nadzieję, ze wybaczycie mi tak wiele pytań w pierwszym moim poscie na tej grupie :wink:
Taddy

poniedziałek, 21 lutego 2005, 20:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]