Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 15:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 DMW-LTZ10 do LUMIXA FZ20 
Autor Wiadomość

Post DMW-LTZ10 do LUMIXA FZ20
Czy ktoś robił fotki z tą soczewką? interesuje mnie poziom aberracji przy ogniskowej 648mm. mile widziane uwagi o winietowaniu oraz dystorsji, które niewątpliwie występują spotęgowane użyciem tej soczewki tele. za wszystkie informacje serdecznie dziękuję.

sobota, 12 marca 2005, 14:32

Post Re: DMW-LTZ10 do LUMIXA FZ20
mr napisał(a):
Czy ktoś robił fotki z tą soczewką? interesuje mnie poziom aberracji przy ogniskowej 648mm. mile widziane uwagi o winietowaniu oraz dystorsji, które niewątpliwie występują spotęgowane użyciem tej soczewki tele. za wszystkie informacje serdecznie dziękuję.

Tak, możesz czekać bardzo długo na jakąś odpowiedź.
Polecam ci forum przyjazne aparatom Panasonic, tutaj są raczej uprzedzeni do tej marki.
oto link:http://www.cyberfoto.pl/viewforum.php?f=39

Pozdrawiam

sobota, 12 marca 2005, 16:25

Post Re: DMW-LTZ10 do LUMIXA FZ20
A szkoda. aparat to przede wszystkim szkło. optyka lumixa to leica. ciężko tutaj coś zakwestionować. boli mnie tylko ta ogromna rozpiętość ogniskowych. wolałbym mniejszą lub nawet stałą z naciskiem na najdłuższą;) f 2.8 to przy ogniskowej ponad 400mm przemocny wynik.
w dodatku optyczna stabilizacja... ja w tym aparacie widzę mocnego kandydata na sprzęt do fotografii dzikiej przyrody. liczę że optyka leicy podoła matrycy 5mpx, choć to duże wyzwanie dla obiektywu. na razie jednak staram się znaleźć jak najwięcej materiałów dotyczących tego pudełka;) stąd moje pytanie o soczewkę tele. ogniskowa ponad 600 przy f2,8 i stabilizacja to naprawdę niemało. tylko coś to kolorowo zbyt wygląda;) tak czy inaczej dzięki za link, no i pozdrawiam oczywiście.

sobota, 12 marca 2005, 23:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]