Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 23:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 panas FZ30 pierwsze wrażenie 
Autor Wiadomość

Post panas FZ30 pierwsze wrażenie
:D Witam wszystkich .Właśnie dziś dotarł do mnie długo oczekiwany FZ30 ,właśnie jestem w trakcie testów jutro pójde gdzieś do lasu porobić parę fotek.Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne dobrze leży w ręku,super szybki rozruch -przesuwam i już jest ,opóżnienie migawki praktycznie żadne chyba 0,1 s,bardzo łatwa obsługa zoomu i manual fokus -pierścienie na obiektywie fajne gumowane, spory i bardzo wyrażny obrotowy wyświetlacz. Z wyglądu i wielkości prawie jak lustrzanka.
W sumie chyba na to czekałem-cena wysoka ale jak to nowość.
Więcej po więkrzych testach. Pozdrawiam.

wtorek, 20 września 2005, 22:40

Na ile starcza Ci bateria?

poniedziałek, 26 września 2005, 12:10

poniedziałek, 26 września 2005, 12:13

tylko żeby fotki odzwierciedlały to co naprawdę aparat potrafi ;-)

poniedziałek, 26 września 2005, 13:23

Bateria w miarę dobra, mam go tydzien ładowałem 2 razy,nie licząc oczywiście pierwszego,myślę że powinna starczyć na jakieś 300 fotek,ale jeszcze nie przetestowałem ,brak czasu. :)

poniedziałek, 26 września 2005, 22:40

Mam fz20 i fz30 i wydaje mi się, że bardziej 30-tka szumi i to widać w tym aparacie (ciemne kolory). Nie jestem fachowcem więc mogę się mylić. Aparat używam amatorsko i dlatego może trochę duży (coś za coś). Łączność z kompem na poziomie USB 1,1 (piszą w instrukcji 2,0 full speed - czyli jak 1,1), czyli jak się ma 1GB do przegrania to można .... iść spać. Poza tym dla mnie rewelacja.
Pozdrawiam i z chęcią poczytam opinie innych.
Tomek

niedziela, 20 listopada 2005, 16:35

Jesli ktos pyta o baterię to proponuję sformatować ja przy uzyciu małej zaróweczki (ja tak robiłem w FZ20) i 400 i wiecej fotek nigdy nie stanowiło problemu. Żaróweczka typu krypton 6-7.2 V do niej przylutowane 2 cienkie kabelki i rozładowanie aku aż całkowicie przestanie świecic (spoko aku nie wysiądzie) potem ładowanie 3-4 razy po kilkanaście godzin z wyłączaniem na chwilę z sieci i znów do prądu. Dopiero potem pierwsze zabawy z aparatem. No chyba, że ktoś kupi aparat uzywany czy prywatny import to juz po ptokach - wiadomo, że sprzedający focił i nie przejmował sie formatowaniem aku. :idea:

poniedziałek, 28 listopada 2005, 04:24
Dziś dostałem fz-30 i musze powiedzieć, że jestem naprawde bardzo zadowolony, jedynym mankamentem są szumy :? które widac juz przy ISO 100. W najbliższym czasie postaram się pokazać jakieś fotki.

Jesli ktoś ma jakieś pytania, zapraszam na PM, mail albo gg.

niedziela, 25 grudnia 2005, 00:57
Moderator

Duży, masywny, podoba mi się fakt, że żadna część obiektywu nie wysuwa się w trakcie zoomowania. Raczej przeciętnie skuteczny af na małokontrastowych powierzchniach. Jak dla mnie, kiepskie menu.

niedziela, 25 grudnia 2005, 13:39

Wydaje mi się, że takie przyciski jak przycisk na obudowie do zmiany trybu stabilizatora obrazu powinny ten tryb zmieniać, a nie wprowadzać nas do menu gdzie dopiero klawiszami funkcyjnymi zmieniamy odpowiednie parametry. Czy nie łatwiej by było żeby każdorazowe przyciśnięcie przycisku zmieniałoby tryb (1,2,OFF). Może gdzieś to idzie ustawić, ale nie doszedłem do tego. Pisze o wadach tego aparatu bo zdecydowanie ich jest mniej niż zalet.
Jeśli ktoś lubi kręcić aparatem filmiki (nie ja) to zmianą w porównaniu do 20-stki jast możliwość zmiany zoom'u w trakcie zapisu, co w połączeniu z ciągłym AF daje efekt tradycynych kamer.
Wszystkie moje informacje traktujcie z rezerwą bo jestem typowym amatorem pasjonatem :)
Pozdrawiam Tomek

poniedziałek, 26 grudnia 2005, 10:29

Niestety szumi bardzo i to przy niskiej kompresji .jpg iso 100. Mam również olympusa 740 ( już zabytek ), który szumi mniej. Do tej pory robiłem zdjęcia FZ 30 głównie w pomieszczeniach z lampą ( LP 20). Każde zdjęcie muszę odszumiać.
Czekam na słoneczną pogodę w tedy wypróbuję aparat w plenerze. Manualnie jest doskonały i bardzo szybki.
Niektórzy recenzenci pisali, że nikon 8800 szumi o wiele bardziej ; to musi być tragedia; jeżeli to prawda.

wtorek, 27 grudnia 2005, 11:49
Moderator

Manualnie jest doskonały i bardzo szybki.

Oj, manualnie doskonała to jest Minolta A1/A2... FZ30 brakuje mu i to ogromnie dużo. Nie ma porównania. Ale nie powiem, fajny aparacik. Jednak w tych czasach tak ogromne szumy to przesada.

Odnośnie tego przełącznika stabilizacji to 100mek ma absolutną rację.

wtorek, 27 grudnia 2005, 21:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]