Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 16:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Panasonic DMC-FZ10 
Autor Wiadomość
Post Panasonic DMC-FZ10
Witam

Czy już ktoś testował Panasonic DMC-FZ10, robi pozytywne wrażenie, nie ma go chyba jeszcze w sklepach Polskich , a bardzo mnie interesuje cena w Polsce bo w Usa 600$ :shock: a w Europie :cry: 800 :cry: Euro no troche dużo kupiłbym go za Dolary :-) hehheh

niedziela, 28 grudnia 2003, 17:57

Nie miałem go w ręku, ale zoom 12x przy stałym świetle f/2.8 budzi moje ogromne obawy (mimo, że to chyba Leica). Najtańszy obiektyw do lustrzanki o takich parametrach dający przyzwoite zdjęcia, który widziałem, kosztował tyle co 10 tych Panasoniców. Mało prawdopodobne, żeby dało się zrobić taki obiektyw typu Wash&Go (2 w 1). To oczywiście może być bardzo dobry aparat, ale proponuję jednak ostrożność.

niedziela, 18 stycznia 2004, 20:04

A czy fakt, że 12x zoom w tym przypadku to f=6-72mm (35-420mm w analogowej fotografii) nie ma znaczenia? Zaznaczyć trzeba, że obiektyw ten nie ma średnicy dwuzłotówki, tylko około 40mm. Nie jestem fachowcem, mam więć nadzieję, że ktoś znający się na rzeczy fachowo mi odpowie. Dziękuję i pozdrawiam. Francuz.

PS. Na pewno Leica.

czwartek, 22 stycznia 2004, 11:43

Oczywiście, że ma znaczenie, ale wcale nie działa to na korzyść tego obiektywu! Niestety nakładają się tu dwie rzeczy - łatwiej zrobić dobry obiektyw o ogniskowej stałej niż zmiennej (w tym łatwiej o mniejszym zakresie ogniskowych niż o większym) i druga - łatwiej zrobić obiektyw o większej niż mniejszej ogniskowej. Stałe światło zwykle też stawia duże problem technologiczne. Wszelka ocena ma tu jednakże charakter "statystyczny". O obiektywie trudno coś mówić, nie mając go w ręku. Wydawałoby się na przykład, że legendarny Tessar Zeissa po prostu nie może mieć tylko 4 (CZTERECH) soczewek. Okazało się jednak, że można. Ja bym jednak poczekał z kupnem takiego aparatu - jeżeli ktoś ma dokonać złego wyboru, to lepiej, żeby był to kto inny. Natomiast jeżeli będzie to dobry aparat, będzie go można kupić i za miesiąc.

czwartek, 22 stycznia 2004, 18:44

Post FZ-10
Jeżeli mógłbym coś powiedzieć to super aparacik, ale wszystko zależy od ciebie.

niedziela, 25 stycznia 2004, 17:13

Capo12 - czy mógłbyś nieco zmniejszyć obrazek Lumixa, bo niepotrzebnie zwęża tekst odpowiedzi. Dzięki.

niedziela, 25 stycznia 2004, 20:14

Miałem w ręku FZ2. W sumie nic specjalnego choc bardzo ale to bardzo polecam bo naprawde w stosunku do ceny ma duże możliwości (no może oprócz matrycy) Natomiast jesli chodzi o FZ10 to jeszcze nie udało mi sie spotkac z nim sam na sam ale z tego co widziałem w sieci to uważam że nie ma w tej kategorii canowej lepszego sprzętu a i nawet zachaczając o profesional można powiedzieć ze wiele może. Sprawdzcie sobie choćby poglądówke Steve'a - http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/fz10.html Wiadomo że wiekszość profesjonalistów nawet nie bedzie chciała spojżeć w jego strone (FZ10) choćby z faktu ze jest kompaktem w takim wypadku powiem jedno - jesli stać Cie na SLR'a i do niego obiektyw o podobnych (bo nie jest możliwością uzyskać tych Leca'owskich w lustrzankach) to znczy ze jesteś już naprawde renomowanym fotografem i nie jest Ci potrzebna pomoc w zakupie sprzętu. Sugeruje także udać się na strone producenta - firmy Matsushity - http://panasonic.jp/dc/fz10/index.html - jest tam pokazany w sposób coprawda subiektywny ale z wielkim smakiem. Wracając do profesjonalistów to jest jeden który używa tego aparatu i uważam ze nieźle mu to wychodzi - Luis Castenda.
Jeśli ktoś już sobie kupi ten aparacik to chetnie porozmawiał bym z nim o odczuciach z użytkowania bo prawdopodobnie też sobie go kupie. Pozdrowienia

niedziela, 25 stycznia 2004, 23:53
Moderator

Na Allegro widziałem FZ10 za 2500 zł ... dość tanio... Polska gwarancja... Więc po co kupować w USA za $600??

Tu macie link, do opisu aparatu - całkiem miły tekst jak na początek: http://www.fotopolis.pl/index.php?gora= ... rarch=1428

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 01:05
Moderator

Wady:

1. Tylko 2 stopnie kompresji jakości zdjęcia (np. w mojej Z1 są 3) i zdjęcia tylko w formacie JPEG.

2. Migawka mogłaby być dłuższa - maksymalna to 8 sekund.

3. Wydaje się, że nie ma manualnego balansu bieli (Z1 ma :) ).

4. Akumulator.

5. Filmy mogłyby być w wyższej rozdzielczości (tylko 320x240).

6. Dość ciężki - 518 g.

Zalety (tylko kilka, wyróżniających troszkę):

1. Wyświetlacz LCD 2 ".

2. Stabilizacja obrazu.

3. Hmm... widać jakiś pierścień na obiektywie - ciekawe czy jest rzeczywiście użyteczny :) Miejmy nadzieję, że to nie tylko zabieg stylistyczny.

4. Inne byłu już tu opisywane.

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 01:13

Vendeur wspomniał o wadach. Poczytałem sobie swego czasu trochę o wspomnianym FZ10 po anglojęzycznych forach (bo tam już trochę ludzi ma ten aparat). I zarzucano mu kilka istotnych wad - przede wszystkim fatalnie działający przy słabszym oświetleniu autofocus w połączniu ze słabą lampą błyskową (o tym pisała znakomita większość, nawet entuzjaści FZ10, więc coś w tym musi być). Do tego dochodziły inne niepochlebne komentarze - przeciętna jakość zdjęć (zniekształcenia + odwzorowanie barw), szumy, kiepska jakość filmów, niezbyt rewelacyjne firmowe akumulatorki. Negatywnie o FZ10 pisali głównie ludzie, dla któych to już był któryś z rzędu aparat i stąd posiadali jakąś skalę porównawczą. Osoby, które nabyły go jako pierwszą cyfrówkę w życiu, ogólnie zachwycały się jego możliwościami (tak poza tym, to gdzieś już o tym pisałem).

Natomiast z pozytywów - podobnież dobrze sobie radzi przy silnym, najlepiej naturalnym oświetleniu i świetnie działa stabilizacja.

Wydaje mi się, że poprzednik FZ10 - czyli FZ2 - gigantycznej kariery nie zrobił, to też nie świadczy za dobrze na korzyść Panasonica.

To tyle. Pozdrawiam.

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 09:43
Witam po raz pierwszy i raczej na pewno nie po raz ostatni ;)

Jestem szczesliwym ( chyba ) posiadaczem LUMIXA FZ10... Chyba - bo cztery dni to za krotki okres czasu zeby poznac do konca to cudo... Po za tym nie wiem co mnie bardziej bierze, czy jakosc zdjec czy konstrukcja i nowatorstwo obiektywu. Nadmieniam, ze jezeli chodzi o sprzet fotograficzny to jestem amatorem, choc mialem w reku nie jedna lustrzanke ( na klisze ). Jezeli chodzi o cyfrowki to bawilem sie kilkanascie miesiecy Olkiem 2100UZ....
Przez ostatnie kilka miesiecy testowalem porownawczo Olympusy C-740, C-750, Minolte Z-1 no i na koncu Panasonica FZ10. Jakos mnie nie przekonywal aparat tej ostatniej marki, no bo sami powiedzcie jakie doswiadczenie w fotografi ma taka firma !!! Panasonic :) Doswiadczenie w porownaniu z Olympusem, Minolta, Canonem, etc. Jednakze im dluzej bawilem sie Lumixem, tym co raz bardziej sie do niego przekonywalem....

Na razie chcialbym potwierdzic dwie kswestie poruszone przez kolege VENDEURa.

1. Pierscien jest, i owszem jest uzyteczny, w pomieszczeniach w ktorych nie ma jasnego swiatla nawet nieodzownie konieczny - bo faktycznie jest problem z focusem ( C-2100UZ na tym polu lepiej sobie radzil ). Rownoczesnie musze zaznaczyc ze lepiej sobie radzi nic Olkek C-740 i 750.

2. Mozna ustawiac recznie balans bieli.

Teraz wlasne odczucia.

1. Przy najmniej dla mnie AKUMULATOR jest zaleta a nie wada.

2. Obudowa jest plastikowa, choc plastik sprawia wrazenie ze jest odlewem wyzszej klasy. Zdecydowanie lepszej niz w przypadku Olympusow z serii C-7xx

3. Ma delikatne luzy na obiektywie, ale znowu duzo mniejsze niz Olki z serii C-7xx.

4 Stabilizator dziala wysmienicie i to w przypadku ustawienia MODE-1 !!! Nawet nie wiem po co dali MODE-2, bo pierwszy w zupelnosci wystarcza... Nie uwlaszczajac nikomu, druga opcja jest chuba dla alkoholikow ktorym reka lata jak skrzydla u muchy ;) Uwazam ze ostrosc przy pelnym ZOOMie jest lepsza niz u C-2100UZ - lepszy Stabilizaror ??!

5. Nie wim czy wszystkie cyfrowki tak maja, ale po podlaczeniu do USB, system ( WinXO ) od razu rozpoznaje urzadzenie jako DYSKIETKE !!! Mozna przegladac, kopiowac NAGRYWAC !!! na karte w aparacie ! Wszystkie operacje jak na normalnej dyskietce :):):) za to DUZY PLUS dla Panasonica. Mozna nawet walnac zupelnie innego rodzaju pliki. Np. wlanalem tam dwie MP3jki zeby przeniesc je do pracy ( fajny bajer ).

6 Nawet niezle wyposazenie w pudelku

Reasumujac. Jestem bardzo zadowolony z tego aparatu, i jest to ocena obiektywna, bo przeciez za nim go kupilem bawilem sie troszke innymi aparatami. Jezeli moge komus doradzic, to polecam go z czystym sumieniem. W tej klasie cenowej, nie spotkalem ciekawszej propozycji.

Pozdrawiam.
Rafał ( fido2001 )

niedziela, 15 lutego 2004, 14:03
Moderator

Lepsza ostrość przy maksymalnym zoomie, to niewątpliwie zasługa stabilizacji obrazu.

Co to znaczy "walnąć zdjęcia"???... :) Żartuję :D System Windows XO :lol:

OK, starczy.

Jeśli chodzi o możliwość nagrywania na kartę czegokolwiek, to nie wszystkie aparaty mają taką możliwość i na pewno tu jest zaleta. Miałem w rękach Canona S50 i tam nie mogłem nic nagrać na kartę...:(

Ale Z1 też tak może i jest widziana jako dysk wymienny, a nie jako dyskietka... Może mam bardziej pojemną kartę (256Mb), niż Ty... :D

niedziela, 15 lutego 2004, 16:25
Przepraszam ze bledy ( Win XO zamiast XP ;) ) i za zargon " walnac zdjecia " :) Jestem wyluzowanym mlodym informatykiem, ale skoro pewne moje spatrzenia sa tak widoczne, postaram sie troszke zmienic sposob wyslawiania sie.... :)

Karte mam Kingstona 128, ale zastanawiam sie nad kupnem 256 rowiez Kingstona, tyle ze nie wiem jeszcze czy podstawowa wersje czy ELITE PRO, po prostu nie wiem czy 10-cio krotna szybkosc ELITE PRO jest mi potrzebna. Jest to karta duzo drozsza od podstawowej, wiec do poki nie bede widzial znaczacych korzysci to na pewno jej nie kupie... Zostane przy zwyklej. Zamowilem sobie natomiast zestawik akcesoriow do mojego Lumixa. ND filter, MC Protektor, Teleconversion Lens i Wide Conv. Lens... Jak bawic sie, to na calego... Jest jeszcze duzo opcji ktorych kompletnie nie rozumiem i nie wiem jak uzywac, ale pewnie jak dostane w lapki polska instrukcje lub pomoze mi jakis profesjonalista, to bede lepiej wykorzystywal to cudo...

Planuje w czerwcu wybrac sie na objazd po Europie, zostajac po kilka dni na Korculi ( wyspa przy horvacji - Adriatyk ) San Remo, Rimini, Wenecja - Wlochy i chcialbym uwiecznic tam swoje chwile. Mam patent nurka i sternika wiec moze do tej pory uda mi sie znalezc obudowe do zdjec pod woda, o ile Panasonic wypuscil cos takiego.. Nie wiem dlaczego, ale cos w tym jest... Im dluzej interesuje sie fotografia, tym bardziej mnie to wciaga... Chcialbym kupic kiedys profesjonalnego SLRa, ale na to jestem jeszcze za glupi i za biedny ;) Ale moze za pare lat, jak zlapie wiekszego bakcyla i przede wszystkim naucze sie lepiej wykorzystywac to co mam teraz to kto wie......

Pozdrawiam.

niedziela, 15 lutego 2004, 16:39
Moderator

Ja osobiście czekam na wrażenia z użytkowania tego aparaciku a także dodatkowych akcesoriów (koniecznie! :) ). No i mógłbyś zamieścić troszkę zdjęc w albumie forumowiczów (patrz temat przyklejony).

niedziela, 15 lutego 2004, 16:54
Pewnie ze przykleje, tylko daj mi ciut czasu wiecej, bo na razie sie ucze, i tylko bym popsul opinie Lumixovi ;)

niedziela, 15 lutego 2004, 17:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona