Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 10:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Lumix TZ2 - opinie 
Autor Wiadomość
Post Lumix TZ2 - opinie
Witam
Szukam opinii użytkowników nt. aparatu Lumix TZ2
ewentualnie alternatywy dla aparatu z szerokim katem
panasonic posiada dośc długi zoom /28-280/
- co nie jest do konca istotne,
ale sprawia że jest interesujący...

z góry dzięki

niedziela, 24 czerwca 2007, 18:05

Post odp
Witam.
1) Też bym się czegoś chętnie dowiedział na temat tego aparatu. Zastanawiam sie nad zakupem takiego sprzętu. Chciałem sie dowiedziec dlaczego ten zoom nie jest do końca istotny???
2) Czym on TZ2 rózni się od LZ7 po za ceną i zoomem i który wg was bardziej opłaca się kupic??

wtorek, 26 czerwca 2007, 19:45
Post Re: odp
kane8 napisał(a):
Witam.
1) Też bym się czegoś chętnie dowiedział na temat tego aparatu. Zastanawiam sie nad zakupem takiego sprzętu. Chciałem sie dowiedziec dlaczego ten zoom nie jest do końca istotny???
2) Czym on TZ2 rózni się od LZ7 po za ceną i zoomem i który wg was bardziej opłaca się kupic??

Różnica miedzy TZ2 i LZ7 jest zasadnicza - obiektyw - jego zakres
Mnie interesuje szeroki kąt- TZ2- od 28; LZ7 od 37...
Dlatego napisałem że długi zoom nie jest dla mnie priorytetem...
aczkolwiek na pewno by sie przydał
To co jest interesujące w TZ2 / TZ3 to uniwersalny zakres obiektywu w kompaktowej /do kieszeni/ obudowie - i dlatego rozważam zakup tego sprzetu
tu test TZ2 jaki znalazłem /nie za dużo tego/
http://www.fotoplaneta.pl/aparaty-cyfro ... 6034#86034
inny
http://www.trustedreviews.com/digital-c ... DMC-TZ2/p1

Obecnie mam Olympusa C4000 - wg jeden z lepszych aparatów, i obiektywów mimo ze to stara /wiekowa/ konstrukcja - jednak ograniczenia karty SM /poj. do 128mb - i cena /obecnie ok 180-190 za 128mb/ zmusza mnie do kupna drugiej cyfrówki - przede wszystkim z myślą o wakacjach

jest jeszcze Fuji 6500fd / 28-300/
oly FE 200 /28-140/ - jakies opinie nt tych aparatów? a może TZ3 ?

jeśli dla Ciebie zakres obiektywu nie jest taki istotny to LZ7 moze byc dobrym wyborem - choc podobno matryce panasonica szumią bardziej niz inne, warto rozważyc do takiego wycieczkowo-imieninowego pstrykania canona z serii A np A550, A560, A630 (A550 juz od 580zł) i na początek to wystarczy - zresztą ten ostatni zakładam jako "wariant ekonomiczny" z przeznaczeniem dla żony i na wakacje właśnie.

[ Dodano: Pią Lip 06, 2007 5:25 pm ]

[ Dodano: Pią Lip 06, 2007 5:26 pm ]
no coż.. rozmawiam prawie sam ze sobą..
ale skoro zacząłem:

zdecydowałem się na kupno TZ2
co przeważyło:
- po obejrzeniu sprzętu w sklepie, wykonaniu paru fotek okazało sie że nie jest źle z matrycą,jak mowią, owszem szumi, ale od ISO400, (przy ISO200 tez czasem coś widac ale dopiero przy powiększeniu na kompie), dla moich potrzeb wycieczkowych i odbitek 10x15, 13x18 w zupełności wystarczy
- aparat jest mały - co istotne dla mnie- dość ciężki jak ten rozmiar ale za to jaki obiektyw
- bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze
- bardzo fajny lcd, czytelny 2,5'
- ładne kolory
- mimo ze to generalnie automat, bez manuala- można korygować EV, blokować ISO, kontrolować flesza, jest pare innych dodatków których jeszcze nie testowałem i sporo użytecznych programów np do robienia fotek nocą(przy ISO100 wychodzą bdb +statyw, podpora)
- stabilizacja działa, ale zdrowego rozsądku nic nie zastąpi
- obiektyw rewelacja- szeroki kąt 28 i długi zoom - super = w takiej obudowie!!!
- obiektyw mógłby być nieco jaśniejszy /f:3,3-4,9/ ale jest ok- robiłem kilka fotek w ciemnych pomieszczeniach przy ISO200 i 400 i było ok - nie wszystkie ostre, pewnie przy części stabilizacja popracowała - ale jak widać da sie zrobić dobre foty (mój stary oly c4000 jest pod tym kątem lepszy: stałe 2,8 ale obiektyw 32-96)
-niezłe filmiki ale bez zooma /848x480, 640x480
WADY:
-szumy ale inne cyfraki też szumią szczególnie od ISO400 a poziom jest do zaakceptowania
-złacze USB - wolne usb1.1 - jakieś nieporozumienie -owszem jak sie ma czytnik kart jest ok - ale coś tu nie tak

podsumowując:
aparat mam 3dni, zrobiłem ok 100 fotek, i nie wszystko przetestowałem ale już w tej chwili zakup uważam za udany
po urlopie wiecej informacji dla zainteresowanych
kupiłem karte Kingstona elite pro i działa ok, filmy tez zapisuje - choć najdłuższy testowy to ok 1min przy max ust

wtorek, 26 czerwca 2007, 20:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]