Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 23:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ładowarka Tatarek ZL 7 
Autor Wiadomość
Post Ładowarka Tatarek ZL 7
Witam nabyłem dzisiaj ładowarke ww i mam taki problem ładowałem na razie akumulatorki AAA do myszki ładowara ładuje jakąś godzinę i gasną ledy na niej, akusie powinny się ładować około 13 godzin wg. danych producenta. Mam takie pytanie do posiadaczy tej ładowarki może tacy tu są : pomimo zgaśnięcia ledów dalej ładuje akumulatory czy już nie moze miał ktoś taki przypadek bo nie wiem czy iść reklamować czy nie ??
Są to akumulatorki o pojemności 750 mAh, dziwne jest jeszcze to ,że ladowarka się bardzo mało grzeje lekko wyczuwalna jakaś tam temperatura, a akumulatory są w zasadzie zimne. Mam jeszcze takiego starego Philipsa i tam proces ładowania wygląda zupełnie inaczej ( akumulatorki ciepłe wraz z ładowarką). Nie próbowałem jeszcze ładować akumów z aparatu 2100 mAh ale podejrzewam że będzie tak samo co robić??
Pozdro...

niedziela, 8 lutego 2004, 14:36
nie znam się ale z tego co wyczytałem chodzi tu o pojemność. Te które ładowałeś mają tylko 750 mAH więc ładują się b. szybko. A czemu się nie nagrzewają ??? odpowiedź jest prosta. Zapewne jest to ładowarka procesorowa która dostarcza prąd pulsacyjnie dzięki czemu więcej prądu nie szkodzi akumulatorką.

Jest to tylko opinia amatora więc lepiej skonsultuj się z ekspertem.
pozdrawiam :)

sobota, 3 kwietnia 2004, 19:58
Sprawdz w dokumentacji ladowarki prad ladowania, mimo ze jest on pulsacyjny to i tak ma okreslona wartosc. Wiekszosc ladowarek tzw szybkich ma prad ladowania okolo 500mA dla AA i np 300 mA dla AAA. Przy pradzie ladowania 500mAh dla akumulatorow 750mAk czas bedzie wynosil 1,5 h + kilkanascie procent dla sprawnosci.

poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 00:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]