Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 14:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Zakup body cyfrowego do obiektywów m42 
Autor Wiadomość

Post Zakup body cyfrowego do obiektywów m42
Jestem pierwszy raz na forum i w zwiazku z tym pozdrawiam Wszystkich serdecznie.Posiadam w swojej kolekcji/na chodzie/kilkanaście aparatów tradycyjnych i kilkanaście obiektywow.Aparaty na film35mm i 120.Obiektywy z mocowaniem -średni format i z gwintem 42mm.Są rożne tj jakość średnia i bardzo dobra -chodzi głownie o te m42.Także duża rozpietość jeżeli chodzi i ich ogniskowe.Od 28mm do 350mm.Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie kupno samego body aparatu cyfrowego by robić zdjęcia wykorzystując te posiadane obiektywy.Jednym z motywów jest fakt ogladania zdjęć robionych aparatami cyfrowymi z wykorzystaniem obiektywów m42 z przejsciowkami na forum fotograficznym Flickr-zdjęcia wręcz bajeczne.Co o tym sądzicie?Prosze o doradzenie mi jaki aparat cyfrowy-samo body/bo wiadomo,ze mniej kosztuje niż z obiektywem mogę kupić przeznaczają na ten cel ok.1500zł i gdzie najlepiej szukać.Za wszelkie sugestie z gory Wszystkim dziekuje.

czwartek, 20 stycznia 2011, 15:29

Post Re: Zakup body cyfrowego do obiektywów m42
1. Body powinno mieć możliwość wymiany matówki na matówkę z rastrem i klinem. Na oryginalnych matówkach cyfrowych lustrzanek kiepsko się ostrzy. Po założeniu przejściówki z chipem można mieć potwierdzenie wyostrzenia - ale nie zawsze może być ostro ze względu na FF/BF
2. Body powinno mierzyć ekspozycję - uwaga na low entry modele Nikona i Canona.
3. Do 1500zł to kupisz jedynie korpus z cropem 1.5, 1.6, 1.7, 2 - wtedy raczej nie masz szerokiego kąta z 28mm masz 42mm i więcej.

Generalnie z manualnymi obiektywami najlepiej pracują Pentaxy - one nawet przymykają przysłonę do wartości roboczej, ale chyba tylko ze swoimi obiektywami.

Ja czasami używałem M42 z E1, E3 i E300 Olympusa, z 50mm1.4 robi się fajna portretówka 100mm/1.4

czwartek, 20 stycznia 2011, 23:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]