Teraz jest niedziela, 19 sierpnia 2018, 14:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 ZDJĘCIA W SŁONECZNY DZIEŃ 
Autor Wiadomość

Post ZDJĘCIA W SŁONECZNY DZIEŃ
czy filtr UV moze mieć wpływ na jakoś zdjęcia, jestem początkujący, robiłem ostatnio zdjęcia w samo południe prawie pod słońce i zdjęcia są niewyraźne. / nie wiem jak zamieścić zdjęcia/
robiłęm zdjęcia nikonem d3100, obiektyw AF-S nikkor 18-105 filtr uv marumi uv haze / ten filtr kupiłem jako zabezpieczenia dla obiektywu/

ustawienia ISO 100, CZAS 1/100 PRZYSŁONA 16

JAKAŚ RADA, POMOC MILE WIDZIANA

piątek, 22 kwietnia 2011, 12:10

Post Re: ZDJĘCIA W SŁONECZNY DZIEŃ
faraon28 napisał(a):
czy filtr UV moze mieć wpływ na jakoś zdjęcia, jestem początkujący, robiłem ostatnio zdjęcia w samo południe prawie pod słońce i zdjęcia są niewyraźne. / nie wiem jak zamieścić zdjęcia/
robiłęm zdjęcia nikonem d3100, obiektyw AF-S nikkor 18-105 filtr uv marumi uv haze / ten filtr kupiłem jako zabezpieczenia dla obiektywu/

ustawienia ISO 100, CZAS 1/100 PRZYSŁONA 16

JAKAŚ RADA, POMOC MILE WIDZIANA
Jak robisz zdjęcia pod słońce to obowiązkowo usuń z obiektywu wszystkie filtry.

To że fotki pod słońce tracą kontrast (są niewyraźne) to normalna sprawa.

Co do pory dnia na robienie zdjęć to poczytaj sobie o tzw. złotej i niebieskiej godzinie ...

wtorek, 26 kwietnia 2011, 09:15

Spróbuj sfotografować obiekt, gdy słońce zachodzi to jest właśnie idealny moment na zdjęcia nocne. Zdjęcia wychodzą bardzo dobrze w porze rannej, (kto rano wstaje temu pan Bóg daje) 8) hehe :) ale rzeczywiście jeżeli przestudiujesz zdjęcia najlepszych fotografów wykonywane były wcześnie rano. Również spróbuj zrobić zdjęcie przed zachodem słońca, a następnie gdy zachodzi ustaw się do niego tyłem zobaczysz jakie efekty to sprawia. Twoje zdjęcia nabiorą zupełnie nowych barw. Ale jeżeli robisz zdjęcia pod słońce to nie powinno cię dziwić że są one nie wyraźne, w takiej sytuacji zawsze tracą na jakości. Poczytaj o godzinach fotografowanie napewno wyjaśni ci to twoje wszelkie wątpliwości.

wtorek, 26 kwietnia 2011, 11:27

Rzeczywiście, każdy bardziej doświadczony fotograf przyzna, że zdjęcia w godzinach południowych wychodzą najgorzej - chyba, że specjalnie wykorzystujesz takie warunki i ewentualnie doświetlasz blendą, to bardzo przydatne akcesorium w fotografii portretowej. No i to nie jest jakiś mega duży wydatek, na quantuum.pl dużą blendę można dostać już za 65 zł.

poniedziałek, 27 czerwca 2011, 15:09

Mogę potwierdzić ;) zarówno jej zastosowanie jak i cennik. Sama gromadzę gadżety potrzebne do robienia zdjęć, więc na aparacie fotograficznym się nie kończy ;) zaczęłam od zakupów właśnie różnych elementów odbijających światło, z czasem zastanowię się nad dodatkowymi lampami i filtrami do aparatów :)

Anarchia w głowie to początek wyzwolenia

poniedziałek, 16 lipca 2012, 14:26

Za 65 zł to co najwyżej srebrno biała blendę się dostanie... Lepiej dopłacić kilka złotych i kupić porządna 5w1. 85zł we fripers.pl. Tylko 2 dychy różnicy a te powierzchnie się jednak przydają.

poniedziałek, 23 lipca 2012, 16:31

A no też prawda :) i w sumie wystarczy znać kilka dobrych trików, żeby robić naprawdę zajefajne zdjęcia, a nie od razu posiadać lustrzankę, która nie w każdych rękach robi ładne zdjęcia ;) widziałam już różne efekty ;p

Anarchia w głowie to początek wyzwolenia

środa, 12 września 2012, 14:25

Fakt, aby robić dobre zdjęcia nie trzeba mieć lustrzanki tylko znać parę chwytów, trików, które warto wykorzystać podczas robienia zdjęć a laik się nie pozna czym było robione zdjęcie.

poniedziałek, 1 października 2012, 23:22

czarnawrona85 napisał(a):
Fakt, aby robić dobre zdjęcia nie trzeba mieć lustrzanki tylko znać parę chwytów, trików, które warto wykorzystać podczas robienia zdjęć a laik się nie pozna czym było robione zdjęcie.

Zgodzę się częściowo, oczywiście zdjęcie będzie ładne, ale jego jakość pozostawi wiele do życzenia. Zwykłym kompaktem nie uzyskamy także wielu efektów co w lustrzankach ;P

poniedziałek, 8 października 2012, 16:09

Słońca to ja nie widziałem na niebie od miesiąca

sobota, 18 stycznia 2014, 10:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]