Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Producenci kart SM 
Autor Wiadomość
Post Producenci kart SM
Jaki wplyw na niezawodnosc kart ma nazwa producenta. Na allegro.pl znalazlem cos takiego dla kart SM 128MB: ScanDisk - ok 150zl, SimpleTech - ok 125zl, PnyTechnologies - ok 127zl, Kingston - ok 230zl. Czy roznice w cenach sa adekwatne do jakosci kart?

środa, 10 marca 2004, 15:15

Właśnie, bardzo dobre pytanie, a jak na złość nikt nie chce odpowiedzieć :) Mam dokładnie taki sam problem i nie wiem jaką 128 megową kartę wybrać - czy te tańsze po 130-140 czy dokładać i kupować najdroższą (Kingston)

wtorek, 16 marca 2004, 18:27

Miałem odpowiedzieć, ale zapomniałem. Raczej uciekałbym od nieznanych producentów takich jak SimpleTech czy PnyTechnologies. Sam mam SanDiska (SmartMedia 2x64MB, kupione po 49zł) i jestem bardzo zadowolony. Kingston też jest bardzo dobry (może lepszy - nie wiem), ale różnica w cenie tego nie usprawiedliwia.

wtorek, 16 marca 2004, 20:32

hmm, a czy to "uciekałbym" jest spowodowane gorszą jakością tych kart (np. awaryjność), czy gorszymi paramtetrami (dłuższy czas zapisu fotki). różnica w cenie jest naprawdę duża i chcę dobrze się zastanowić przed zakupem. No i do jakich producentów zaliczyć dane-elec (ten akurat chyba naprawdę mało znany), ale też dostępne w rozsądnych cenach na allegro Emteca i Samsunga? Nie są to marki które od razu kojarzą mi się z takim sprzętem... A swoją drogą to gdzie udało ci się dorwać karty 64 MB za taką cenę?

wtorek, 16 marca 2004, 21:16

Raczej obawiałbym się awaryjności niż wolnego transferu (to raczej byłoby niezauważalne w aparatach na karty SmartMedia). A karty kupiłem swego czasu w FotoJokerze (chyba październik ub. r.).

wtorek, 16 marca 2004, 22:39
Teraz w Fotojokerze nie maja wcale kart SM chyba ze na specjalne zamowienie z zaliczka

środa, 17 marca 2004, 16:10
Około dwa tygodnie temu kupiłem na Allegro CF Fuji 250MB za 190 zł. Nie widze żadnej różnicy w zapisie pomiedzy niš, a oryginalnš 16 Canona. więc po co przepłacać... :)

piątek, 2 kwietnia 2004, 19:41
ja kupiłem SM 128 mb firmy Dane Elec - podobno produkcja tych kart ma miejsce w tej samej fabryce co Kingston - na allegro za 140 były jeszcze 1,5 tyg. temu (kingston 170zl, w sklepie ok 200) za to w niektórych sklepach internetowych Dane elec byly droższe niż kingstn.
w kazdym razie polecam dane elec bo nie było z nią zadnych problemów (mój kolega tez ich nie ma)

piątek, 16 kwietnia 2004, 15:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]