Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 04:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Studio domowe ,światło stałe czy błysk ? Kilka pytań 
Autor Wiadomość

Post Studio domowe ,światło stałe czy błysk ? Kilka pytań
Witam.
Postanowiłam zrobić swoje mini domowe studio.
Czytałam na wielu forach : softbox vs parasolka .
Pozostałam na parasolce gdyż w miare tanie softboxy są o wymiarach 40x60 (więc dość małe) na dodatek kijowego wykonania. Wydaje mi się także że parasolką uzyska wiekszy obszar oświtlenia niż takim małym softboxem.
Dobra , powiedzmy że się zdecydowałam na parasol i tutaj pojawiły się kolejne pytania i kłótnie użytkowników na forach - światło stałe czy błyskowe ( zdania są podzielone) Uczestniczyłam w warszatatach fotografii studyjnej , tam oczywiście pracowaliśmy na błyskach , aczkolwiek kiedyś sama stworzyłam swój parasol , przymocowałam do niego folie aluminiowe , zamontowałam białą żarówkę i dawało radę więc myślę że to światło stałe nie jest takie złe jak na początek.Stad pytanie do was w co uderzać błysk czy światło stałe ?
Jeśli w błysk to znalazłam na allegro :
http://allegro.pl/zestaw-swiatlo-blysko ... 65046.html
ale tu pojawiają się kolejne schody bo gdybym chciała tą lampę wyzwalać kablem to nie mam wejścia PC w body. Więc znalazłam to :http://allegro.pl/kostka-synchro-iso-gniazdo-pc-canon-nikon-wawa-i3559120431.html

Podpowiedźcie mi co jest bardziej warte i czy ten "zespół" z dwóch aukcji będzie ze sobą dobrze współbrzmiał ?
Dziękuję z góry za pomoc ! :-)

czwartek, 17 października 2013, 18:59

Post Re: Studio domowe ,światło stałe czy błysk ? Kilka pytań
co do pierwszego pytania o to czy stale czy blysk, to ja wybieram blysk ze wzgledu na mobilnosc. zadaj sobie pytanie co w sytuacji gdy bedziesz chciala wyjsc poza studio. choc fakt ze nad stalym latwiej panowac, a do blyskanego trzeba miec jakas tam wiedze (lub dochodzic do wlasciwego efektu metoda prób i błędu). po drugie- parasolka, jesli nie masz dużego studia to musisz pamiętać ze parasolka dużo szerzej "sieje" niz np softbox lub BD. Ale prawda tez jest taka ze kazdy ma swoje ulubione modyfikatory, na podstawie wlasnych doswiadczen. co do tego smiesznej lampki z allegro, to nie pakuj sie w to bo to jakas zenada. tego typu zarowki blyskowe czesto nie maja regulowanej mocy blysku, jakakolwiek kontrola nad takim badziewiem jest zadna. Rada? kup najtańsze lampy reporterskie: yongnuo lub nawet cos w stylu starych sunpackow, so tego zestaw wyzwalacz- odbiornik bezprzewodowy moze byc np youngnuo rf-602 lub 603. Kasa do zainwestowania pewnie wieksza ale mozliwosci nieporownywalnie wieksze, poza tym taki zestaw nie ma problemu rozbudowac o kolejne lampy.

piątek, 18 października 2013, 10:31

W sumie poźniej też o tym myślałam że jednak błysk lepszy gdyż można wyjść z tym.Podesłałeś mi lapki, tak się składa że mam dwie , metza i Nissina .Czyli w tym przypadku 2 stojaki z parasolami i do tego wyzwalacz wystarczy ? Nad parasolami myślę dlatego że jednak są troszkę tańsze , bo dobry soft to jednak troche grosza .
Ah ... można zadziałać tak że jeden nadajnik i dwa odbiorniki ?

piątek, 18 października 2013, 10:50

tak nadajnik na aparat a odbiorniki podpinasz pod lampy, wiec jak masz 2 lampy to 2 odbiorniki. no chyba ze ktoras z tych lamp da sie wyzwolic przez fotocele to wowczas nie trzeba odbiornikow-nadajnikow (ale takie rozwiaznie ma tez swoje wady).

piątek, 18 października 2013, 11:10

no właśnie , a jak sprawdzić czy można je odpalić z fotoceli ? W takim wypadku jedną np wyzwolić przez kabel i kostkę PC a ta wyzwala drugą z fotoceli ?

piątek, 18 października 2013, 11:26

szukaj w instrukcji ja nie wiem jakie masz modele. co do drugiej czesci, to jesli druga lampe ustawiasz jako kontre, lub wypelnienie, to niekoniecznie bedzie ona widziala blysk przez parasol, trzeba probowac. Ewentualnie wyzwlac wbudowana, ale wtedy nie wiem czy da sie odpalić lampe i rownoczesnie miec kostke na sankach. nie mam doswiadcznie bo ja od poczatku budowalem zestaw pod katem zestawu plenerowego. A fotoceli używam tylko kiedy potrzebuje krótkich czasów. (RF-602 i RF- 603 synchronizują sie tylko do max 1/250).

piątek, 18 października 2013, 11:44

no dobra , wracając do radiowych wyzwalaczy , to da rade : http://allegro.pl/wyzwalacz-radiowy-pt- ... 87290.html lub to : http://allegro.pl/bezprzewodowy-wyzwala ... 97580.html ? bo tylko to znalazlam gdzie sa 2 odbiorniki.

piątek, 18 października 2013, 12:52

nie znam ani jednej ani drugiej firmy, ale jakies dziwne parametry w opisie (rozne czasy synchro dla wnetrza i zewnatrz - odbiorniki albo sie komunikuja albo nie, nie moga sie komunikowac czesciowo), drugi jakis dziwnaczny sposob montowania obiornikow (brak stopki) plus zasilanie odbiornikow 230 V, czyli znow poza studiem staja sie bezuzyteczne. w cenie niewiele wiekszej znajdziesz Yongnuo RF 602 (lub 603). Tutaj aukcja uzywek(pod Canona) :
http://allegro.pl/yongnuo-rf-602-nadajn ... 66871.html
a w nowy zestaw odbiornik + 2 nadajniki skompletujesz w cenie w okolicach 200 zl. Sprzęt sprawdzony, pracuje na dalsza odległość ( w plenerze czasem te 10 m z pierwszego przykladu to smiech na sali). Czestotliwosc wieksza wiec rowniez stabilniej pracuja.
p.s. jeszcze jedno YN RF-ki moga zastapic pilota :)

piątek, 18 października 2013, 13:30

Dobra , chyba jednak zdecydowałam się póki co na jeden zestaw ale na kupno 2 parasoli by móc zmienić w razie potrzeby.

http://allegro.pl/zestaw-reporterski-pa ... 98813.html

http://allegro.pl/parasolka-fotograficz ... 74310.html

http://allegro.pl/wyzwalacz-yongnuo-rf- ... 23847.html

Czy taki zestaw bedzie dobry ? Nie widzę tam wymiarów stopki czy będzie pasować w te sanki od statywu . Mogę do tego zawsze dokupić odbiornik żeby działać na 2 lampy ?

piątek, 18 października 2013, 16:00

tak zawsze mozesz dokupic. a co do rozmiaru to jesli chodzi ci o uchwyt na parasol/lampa to uchwyt jest zwykle regulowany, wiec pasuje do wszyskiego, zreszta rozmiar sanek wiekszosci lamp jest taki sam, roznia sie tylko iloscia i rozmieszczeniem pinów.

piątek, 18 października 2013, 18:37

I think Lights are much better than flash because sometimes flash distract the subject. You should buy LED lights because it saves the power and LED's are also environment friendly. Lights with stand and on-camera lights are very useful.

środa, 29 października 2014, 14:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]