Teraz jest niedziela, 24 lutego 2019, 01:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Folia na wyświetlacz 
Autor Wiadomość

Ostatnio edytowano niedziela, 23 maja 2004, 22:38 przez emes, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 23 maja 2004, 22:24
Według mnie zrobiłeś bardzo dobry wybór

niedziela, 23 maja 2004, 22:27
Dzisiaj dotarła do mnie paczka z folią zorin. Dociąłem, nakleiłem. Troche roboty ale wygląda dobrze. Faktycznie, folie pcv nie mogą się równać z tą. Polecam wszystkim innym zainteresowanym!

@freek - miałeś rację :)

piątek, 28 maja 2004, 22:51

nie moga sie rownac pod jakim wzgelem :?:
pytam bo sam sie zaczalm zastanawiac...
ponoc pcv czasem kurcza sie na sloncu... :?

piątek, 28 maja 2004, 23:05

ponoc pcv czasem kurcza sie na sloncu... :?

Auć! To może zaboleć!! Już widzę te naprężenia stczne, powodujące zniszczenie lcd. :D (zboczenie zawodowe)

piątek, 28 maja 2004, 23:21
nie moga sie rownac pod jakim wzgelem :?:

Folia pcv jest miękka i cienka. Natomiast zorin jest sztywna, stostunkowo gruba. Jak się ją naklei to wygląda to tak jakby się nie nalepiło folię tylko cieniutką warstwe szkła (ot moje subiektywe odczucie :wink: ) No i całość robi solidniejsze wrażenie.

sobota, 29 maja 2004, 00:11

powoli zaczynam sie przekonywac, ale jak zawsze co drozsze, to sie trudniej kupuje...
kwestia czy robi wrazenie, czy jest :?:...

sobota, 29 maja 2004, 00:20
kwestia czy robi wrazenie, czy jest :?:...

Nakleiłem ją kilkanaście godzin temu więc troche za wcześnie by mówić jaka tak naprawde jest.
Póki co wygląda super - trzeba sie dobrze przyjrzeć by ją zauważyć :)

Aha... i podałem ją małemu testowi: "jeździmy wyświetlaczem po kancie metalowej blachy" (w roli metalowej blachy- szyna po której wysuwa się z biurka szufladę z klawiaturą komputera). Test zaliczony bez problemów 8)

sobota, 29 maja 2004, 10:34

nie ukrywam - ryzykowne testy stosujesz; czytalem, to mi cisnienie skoczylo do 300/400 :wink: jednak co raz to bardziej sie przekonuje do "wybulenia" za te "folijke" :wink:

sobota, 29 maja 2004, 10:45
Naprawdę warto wydać te 10 zł! Folia naprawdę świetnie chroni!
Ja testowałem folię gwoździem :lol: i zarysowałem ją dopiero przy użyciu naprawdę dużej siły, a ryska nadal była drobna :wink: Oczywiście testu dokonałem na kawałku folii, który pozostał mi po przycięciu :wink:

sobota, 29 maja 2004, 12:30

folijka wyglada konkretnie i miejmy nadzieje ze rownie dobrze spelnia swoja funkcje.
przy naklejaniu trzeba uwazac, zeby juz naklejona folijka nie odrywala sie przy sciaganiu celofaniku bo zostaja brzydkie matowe kreski, ale ogolnie folia jest ok.
zeby ja nakleic na minolte a1/a2 proponuje rozkrecic wycwietlacz; nie jest to trudne (uzywalem doslownie dwoch zwyklych malych srubokrecikow i lampki co by widziec cokolwiek :wink: ), wyglada lepiej i nawet sladu nie widac ze folijka, a gdy sie dobrze zrobi (np tak jak ja :D ) to sladow rozkrecania tez nie widac;
jezeli ktos chce, to moge mu to zrobic :wink:

wtorek, 8 czerwca 2004, 18:42
Od razu mówiłem że ta folia to świetny pomysł :D Pierwszy raz napisałem na forum coś mądrego :wink:

piątek, 11 czerwca 2004, 21:00
Post UWAGA NA FIRME ZORIN!!!!!!!!!
Na pewnej aukcji można kupić 'super' folię ochronną amerykańskiej firmy ZORIN...

Poczytajcie jednak co znalazłem na http://www.telefon.pl:

W związku z nawałem nielegalnej reklamy w usenecie (spam na grupach nie przeznaczonych do tego) reklamującym folie ochronne na ekrany telefonów, PDA i aparatów cyfrowych chcieliśmy ostrzec przed oszustem, żerującym na naiwności ludzkiej.

Firma ZORIN USA nie istnieje. Domena jest zarejestrowana na fikcyjną osobę prywatną z adresem w Columbus w USA. Jednak została zarejestrowana przez polską firmę, również w całości jest z Polski obsługiwana. Sama strona http://www.zorin-usa.com znajduje się na serwerze firmy Netart, obsługującym również domenę bazafirm.pl. Firma i jej produkt nie są znane NIGDZIE na świecie poza polskim kawałkiem internetu - głównie usenetem i Allegro.
Żadna ze stron internetowych czy periodyków fachowych nie zamieścił ani recenzji, ani nawet informacji o nich. Nie dziwi to, gdy się wie, iż firemka ta znajduje się w Poznaniu, na ul.Kraszewskego, a nie w mieście Columbus w USA.

Zarówno bazafirm.pl jak i Netart oraz większość obsługiwanych przez nich domen, jest listowana na większości wykazów RBL, czyli wykazów służących do blokowania spamu. Firma podająca się za bazafirm.pl wielokrotnie łamała polskie prawo rozsyłając niezamówione informacje handlowe. Jakakolwiek korespondencja mailowa niesie ze sobą sporą szansę, że Wasz adres e-mail znajdzie się w wielu spamerskich bazach i zaczniecie otrzymywać jeszcze więcej ofert powiększania penisa i zakupu viagry.

Kolejną sprawą są kłamliwe informacje na stronie http://www.zorin-usa.pl ? strona główna ma sprawiać wrażenie jakoby zawierała informacje w siedmiu językach ? podczas gdy są tylko dwa, polski i angielski. Dalej jest jeszcze gorzej ? tabela porównawcza folii zawiera kłamliwe i sfałszowane dane (jeżeli to w ogóle można nazwać danymi), mające pokazać, że folia Zorin jest najlepsza.

I tu przechodzimy do sedna sprawy ? folia Zorin nie jest najlepsza. Ona się w ogóle do tego celu nie nadaje. Największą wadą tego ?wynalazku? (w dodatku kuriozalnie reklamowanym jako zaleta) jest mocowanie za pomocą kleju ? jest to absolutnie niedopuszczalne, szczególnie w przypadku ekranów dotykowych. Prawdziwe folie nie mają kleju, utrzymują się za pomocą specyficznych właściwości fizykochemicznych. Klej na folii może zostawać (i ? jak informuja posiadacze folii Zorin ? czasami zostaje) na ekranie. W tym momencie powstaje gigantyczny problem ? ekranów dotykowych nie wolno ani myć rozpuszczalnikami, ani czyścić mechanicznie, ponieważ warstwa reagująca na dotyk jest miękka (inaczej nie mogłaby reagować na dotyk) i łatwo ją uszkodzić.

Podsumujmy ? przy pomocy nielegalnych działań (spam) reklamuje się towar, wprowadzając klientów w błąd co do jego cech użytkowych, naraża się klienta na uszkodzenie kosztownego sprzętu, oraz zachęca się go do kupna przy użyciu fałszywych informacji.

Reprezentanci tej firmy po zamieszczeniu tych informacji w usenecie potrafili jedynie posunąć się do inwektyw i brukowych zwrotów. Ostrzegamy ? należy omijać z daleka.

Jeżeli chcesz kupić folię ochronną na swoje urządzenie, przeczytaj archiwum grup dyskusyjnych lub zapytaj. Najlepiej posiadaczy PDA, którzy naprawdę mają co chronić ? dotykowe ekrany PDA są jednymi z najwrażliwszych.

W formie postscriptum kilka informacji o domenie zorin-usa.com:

whois zorin-usa.com
The Data in OnlineNIC's WHOIS database is provided by OnlineNIC
for information purposes, and to assist persons in obtaining
information about or related to a domain name registration record.
OnlineNIC does not guarantee its accuracy.
Registrant:
Albert Jerka xxx@xxx.xx +48.00000000
Chris Zorin
1929 Concord Blvd
Columbus,Columbus,US 31904

Domain Name:zorin-usa.com
Record last updated at 2004-03-01 05:55:24
Record created on 2004/2/27
Record expired on 2005/2/27

Domain servers in listed order:
ns.poltronic.net ns1.poltronic.net

Administrator:
name:(Ogicom Sp. z o.o.)
Email:(admin@spider.pl) tel-- +48.618494279
Ogicom Sp. z o.o.
Kraszewskiego 21
Poznan, PL zipcode:60-501

Technical Contactor:
Ogicom Sp. z o.o.
Kraszewskiego 21
Poznan, PL zipcode:60-501

Billing Contactor:
Ogicom Sp. z o.o.
Kraszewskiego 21
Poznan, PL
zipcode:60-501

Registration Service Provider:
name: http://www.az.pl Az.pl s.c.
tel: +48.914235594
fax: +48.918121269
web:http://www.az.pl

I jeszcze jeden drobiazg:

ping http://www.zorin-usa.com
PING http://www.zorin-usa.com (193.109.91.133) 56(84) bytes of data.
64 bytes from mail03.bazafirm.pl (193.109.91.133): icmp_seq=0 ttl=55 time=38.8 ms
64 bytes from mail03.bazafirm.pl (193.109.91.133): icmp_seq=1 ttl=55 time=39.9 ms
64 bytes from mail03.bazafirm.pl (193.109.91.133): icmp_seq=2 ttl=55 time=39.9 ms

/tekst zaczerpnięty z http://www.telefon.pl

piątek, 11 czerwca 2004, 21:25
1 e-mail ze spamem więcej :!: :!: :!: Straaaaaaaaaaaaszne.... I tak dostaję tony spamu :? A ekanik LCD w aparacie nie jest dotykowy więc nic mi się nie stanie!! Może wg. Repipi te foli za 1 zł są lepsze?? Tych Zorinów się "nie da" zarysować w normalnym użytkowaniu!!

piątek, 11 czerwca 2004, 21:44

Post !!
Ja kupiłem te 6 foli za 25 zł tylko że akurat była licytacja i zjechałem do 15 zł. Są nawet dobre bez kleju itd.

wtorek, 3 sierpnia 2004, 10:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona