Teraz jest środa, 22 sierpnia 2018, 00:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 StatywNie mialem jeszcze okazji pracowac ze statywem. Juz n 
Autor Wiadomość
Post StatywNie mialem jeszcze okazji pracowac ze statywem. Juz n
Nie mialem jeszcze okazji pracowac ze statywem. Juz nadszedl czas na decyzje. Nie chcialbym przeplacac, a chcialbym wybrac cos co juz jest sprawdzone przez was. Czy moglibyscie mi polecic jakies statywy? Na co zwracac uwage? Zdjecia wewnatrz i na powietrzu, makra itd. Dziekuje.

poniedziałek, 31 maja 2004, 15:55
Moderator

Zależy ile chcesz wydać pieniędzy. Ja tradycyjnie będę polecał statyw, który sam posiadam, który jako jeden z niewielu, przy małych wymiarach po złożeniu (chyba 50 cm), jest jednocześnie duży po rozłożeniu (149 cm). Tylko, że przez to kosztuje troszkę więcej - w MediaMarkt był za 139 zł z pokrowcem. Uważam jednak, że to rewelacyjny wybór w tej cenie i jest naprawdę super.

poniedziałek, 31 maja 2004, 17:10
Ciekawa propozycja. Ale pytanie: poziomowanie glowicy, czy to dziala? Widzialem statyw gdzie byla ta mozliwosc ale po kilku sekundach od ustawienia, wskaznik ruszal z miejsca i nie wskazywal juz nic. Czy to jest wogole potrzebne? Hmmm... I wysokosc. Jaka powinna byc? Czy to zalezy wylacznie od mojego wzrostu?
No i na koniec, czy glowice da sie zamocowac odwrotnie (w dol)?. Dziekuje.

poniedziałek, 31 maja 2004, 22:04
Moderator

Jeśli chcesz mieć możliwość mocowania głowicy w dół - czyli odwracania nóg do góry, to musisz się raczej liczyć z dużo większym kosztem... Duuużo większym... :(.

Poziomica jest tutaj okrągła, czyli znacznie lepsza niż zwykła pozioma w tanich modelach na Allegro, która nic nie daje praktycznie, bo wyrównuje tylko poziom w jedną stronę. Na stronie http://www.-.prv.pl w moich fotkach jest gdzieś pokazamy ten statyw :).

Wysokość zależy od Twojego wzrostu oczywiście. Ale 150 cm to naprawdę dość dużo i jest bardzo wygodne jak dla mnie (175 cm). Ale ważne jest też aby sprzęt miał małe gabaryty po złożeniu a to udostępniają tylko modele z nóżkami 4 - segmentowymi. Dlatego właśnie polecam Velbon DX-888.

poniedziałek, 31 maja 2004, 23:09

Ja jestem zdania, że statyw sobie trzeba samemu przetestować w sklepie. A potem kupić taniej na Allegro :) Jak rozłożysz statyw, to dokładnie widzisz, na ile jest sztywny, na ile głowica trzyma, czy nie jest za niski, czy się nie trzęsie, itp. Raczej unikaj modeli z głowicą kulową - tańsze modele tego typu są zwykle do niczego. Statyw musi być na tyle wysoki, byś nie musiał się schylać - uwierz, dłuższe robienie zdjęć na zbyt niskim statywie to udręka dla kręgosłupa (zwłaszcza, że jakoś szczególnie niski nie jestem :)

poniedziałek, 31 maja 2004, 23:41
Moderator

TomkuK. Kupowanie na Allegro nie zawsze ma swoje dobre strony. Akurat nie jest tak w przypadku statywów. Taniej, albo w tych samych cenach są w sklepach, dlatego zdecydowałem się na zakup w MediaMarkt, ponieważ na Allegro nawet tego nie było... W ogóle nie było nic "4 - segmentowego"!

wtorek, 1 czerwca 2004, 00:33

Raczej unikaj modeli z głowicą kulową - tańsze modele tego typu są zwykle do niczego.

Jak możesz to sprecyzuj, nie znam się na głowicach, ale na oko ta kulowa wygląda OK, co z nią nie tak?

wtorek, 1 czerwca 2004, 00:48

Tanie bardzo słabo trzymają. Potrójne głowice, choć mniej wygodne w obsłudze, są zdecydowanie pewniejsze - ich konstrukcja jest dużo prostsza, więc dokręcasz - trzyma. Natomiast tanie głowice kulowe najczęściej trzymają słabo. Niestety, większość głowic kulowych które widziałem, z lekką przecież Minoltą Dynax 505si i niezbyt ciężkim tele (w sumie z 1kg) po prostu zjeżdżały. Sama dobra głowica kulowa to wydatek ok. 500zł. Takie utrzymają i kilka kilogramów bez problemu. Swój statyw też kupowałem w sklepie, ale wiem, że część na Allegro była tańsza (inne modele). W każdym bądź razie - warto zobaczyć, a potem kupić najtaniej :)

wtorek, 1 czerwca 2004, 21:58
Ja kupilem za 55 zeta na allegro taki sobie statywik (cos 115 cm. wys) aluminiowy, lekki, niecale 0,5 kg, po zlozeniu ma 36 cm dlugosci, narazie jestem zadowolony. Do moich skromnych potrzeb wystarcza zupelnie.

wtorek, 1 czerwca 2004, 22:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]