Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 17:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ładowarka EMOS - problem 
Autor Wiadomość

Post Ładowarka EMOS - problem
Witam wszystkich,
mam gorącą prośbę o pomoc. Otóż zakupiłem (zresztą zgodnie z sugestiami przeczytanymi na forum) ładowarkę MW 9168 wraz z akumulatorkami Energizer 2300mAh. Nowe akumulatorki włączyłem wczoraj (według opisu powinny się ładować max. ok. 4 h). Po ok. 5 h ładowania (kiedy zarówno ładowarka jak i akumulatorki stały się już niebezpiecznie bardzo gorące) przełączyłem ładowarkę w stan rozładowywania (ok. godz. 24.00). Przez cały czas dioda świeciła się na czerwono sygnalizując ładowanie. Po włączeniu w stan rozładowywania dioda zaczęła się świecić na pomarańczowo. Dzisiaj ładowarka cały czas pracowała sygnalizując to kolorem czerwonym. Ok. 10 rano dioda zaczęła świecić na pomarańczowo. I tutaj już zaczynam się niepokoić. Dlaczego ani razu nie pojawił się kolor zielony na diodzie? Dlaczego tak długo ładuje akumulatorki bez przełączenia w stan doładowania? Czy objawy te są prawidłowe (akumulatorki są przypominam nowe)? No i jeszcze to niesamowite rozgrzewanie się akumulatorków oraz ładowarki...
Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem, czy juz powinienem reklamować urządzedzenie, czy też w ogóle się nie martwić. Mam nadzieję, że pierwszym, który odpowie, będzie Vendeur (w końcu zachwala tę ładowarkę wszędzie, gdzie się da, więc coś o niej pewnie wie ... :) )

piątek, 6 sierpnia 2004, 10:17

A widzisz... Jednak nie! Pierwszy odpowiem ja! :P

Rowniez calkiem niedawno zakupilem sobie ta ladowarke wraz z czterema akumulatorkami Sanyo 2300 mAh... Musze przyznac, ze objawy o ktorych piszesz z cala pewnoscia nie sa normalne. U mnie moje Sanyo laduja sie niecale 4 godziny, natomiast rozladowanie trwa okolo 10 godzin. Bez problemu wykonalem formatowanie akumulatorkow poprzez funkcje roladowania. Podczas procesu ladowania da sie odczuc delikatne, podkreslam delikatne cieplo wokolo ogniw NiMH. Osobiscie mysle, ze to cos z ladowarka, chociaz moze zle zalozyles akumulatorki [odwrotnie?!], czy tez nie przestawiles ladowarki w tryb ladowania 4 akumulatorkow. Nie sadze, zeby to aku byly padniete. Jak mowie, byc moze to ladowarka, ale sprawdz najpierw czy wszystko masz dobrze podlaczone!

piątek, 6 sierpnia 2004, 14:40

Ja aurat uzywalem dokladnie tej ladowarki z dokladnie takimi samymi ogniwami (czyli energizer) i caly proces ladowania jak rowniez rozladowywania przebiegal poprawie (czyli tak samo jak opisal to TWec). Przy czym pierwsze kilka ladowan faktycznie trwalo dluzej niz zaklada to ladowarka (instrukcja do ladowarki) - rowniez po pierwszych naladowaniach aku trzymaly jakos dziwnie krotko (w porownaniu do opisywanych osiagow inych osob). Niemniej po kilku ladowaniach wszystko sie unormowalo - ladowanie trwa okolo 4 godzin i 10-15 minut, rozladowanie - nigdy tak naprawde nie liczylem dokladnie, no i aku zaczelu trzymac juz tak normalnie (na poczatku starczaly na okolo 100-115 zdjec - z czego 80% z lampa, a teraz starczaja na okolo 200 zdjec z czego 70% z lampa).

piątek, 6 sierpnia 2004, 14:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]