Teraz jest wtorek, 19 lutego 2019, 01:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Jaka ladowarka i aku za niewielkie pieniadze? 
Autor Wiadomość

barabros - co ta są te [ciachy!] :))) Ja na tym forum to od niedawna to moze niekumaty jestem :)

To cenzura. Vendeur komunizm wprowadza na forum ;)

sobota, 14 sierpnia 2004, 16:36
Aha, jeszcze zapomnialem czegos, generalnie to chyba nabede aku Energizera lub GP, ale mam pytanko: Warto sobie zaprzatac glowe takimi aku jak Forever, Camelion, czy Energyring? Ktos mi powiedzial, ze niektore aku potrafia explodowac, prawda to? :)

sobota, 14 sierpnia 2004, 16:44

Najepiej Sanyo, Energizer badz GP, cameliony nie sa tez jeszcze takie zle ale w stosuku cena/wydajnosc wypadaja blado na tle tych 3 pierwszych. Forever strasznie zawyza pojemnosci (nawet o 250-300mAh). Przy okazji wiekszosc ogniw forever ma tendencje to szybkiej "degradacji" ze tak powiem, przynajmniej jezeli chodzi o te do telefonow. Tych ostatnich wymienionych przez ciebie jeszcze nie widzialem ale nie sadze aby byly w stanie konkurowac z pierwsza trojka.

sobota, 14 sierpnia 2004, 16:49
wlasnie, nie ladnie wprowadzac ludzi w blad. akurat mam obie ladowarki w domu, jedna ma moja siostra, druga mam ja i wiem, co mowie, wiec nie sprzeczaj sie i sam nie wprowadzaj ludzikow w blad :). poza tym, trzeba zaznaczyc, ze 9168 jest duuuuuuuuuzo wieksza i moim zdaniem lepiej jest kupic 8168, osobiscie wole ladowac te kilkadziesiat minut dluzej, a miec cos "kieszonkowego", a nie nieporeczna ladowarke :). pozdro.

za lamanie regul przepraszam ja Cie, wpadlem w szal doradzania :).

wtorek, 17 sierpnia 2004, 02:33
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31617006
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31647343
Którą wybrać?

niedziela, 3 października 2004, 13:47

Niczym, poza napisami na obudowie.

Qbaa napisał(a):
Którą wybrać?

Ktorakolwiek - to nie gra roli, jako ze cenowo tez sa takie same.

niedziela, 3 października 2004, 14:13

Czytam i widze że proponujecie rózna ładowarki - ale mam pytanie czy lepiej kupć ładowarkę EMOS V-1000 czy MW1270 ?? POdobno ta druga jest następcą tej V1000 ?? Czy to prawda i czy w związku z tym ta MW1270 będzie lepsza ??

dzięki za odpowiedź.

środa, 13 października 2004, 10:37
Kurcze - jak tu cisza, jak makiem zasiał :shock:

Sorki że kolejny post, ale nie jestem zarejetrowany i nie moge edytować :(

sq8shq - widze że Ty masz taką ładowarkę co byś mi polecił ?? Dobra jest ta Twoja ?? Lepsza od tej V1000 Emosa ??

Któsik cos mi podpowie??

środa, 13 października 2004, 17:11

Moja czyli MW 1270 to jest to samo co V-1000 tylko ze firmy MW (Minwa Electronic) - nawet design jest prawie ten sam - w mojej ta klapka nie jest przezroczysta tylko calosc jest ciemno grafitowa - aku 2300 laduje w 3,8h - czyli tak na marginesie bezpieczenstwa aku. Zla nie jest, jak za takie pieniadze i do takich zastosowan to nie narzekam na nia - ale drogich i nietypowych aku bym jej nie powiezyl ;)

A co bym polecil.... hm. za jeszcze rozsadna kase to bym polecil V-1000 albo ta z mojego podpisu czyli MW1270 - one sa identyczne wiec kieruj sie wygladam i cena, moze byc MW9168GS - ale ona jest gigantyczna rozmiarami i zupelnie sie nie nadaje aby ja gdzies ze soba zabrac, ewentualnie V-6000 - tyle ze ta to juz laduje deczko za wysokim pradem, wiec osobiscie mam do niej duzy dystans.
V-1000, MW 1270 oraz V-6000 maja standardowo wtyk do zaplaniczki samochodowej i sa wielkosci paczki po papierosach, 9168 jest wieksza niz kaseta VHS i starsznie ciezka ale za to laduje rozne aku - AA, AAA, R6, 9V a te 3 wczesniejsze tylko AA oraz AAA

Jak cie stac to mozesz wziasc cos z GP - przy czym pamietaj ze kupujac GP placisz za ladna obudowe, jako ze kazdy GP ma odpowiednika w MW i Emosach albo jak kto woli na odwrot kazdy Emos i MW ma odpowiednika w GP - MW i Emos to dokladnie ta sama jakosc co GP za 3x mniejsza kase.

środa, 13 października 2004, 18:32

Potwierdzam- mam 9168 i jest to waga mamucia. Jednak ma parę przydatnych funkcji i ładuje nie tylko aku AAA, lecz także R14, R20 (ale komu to się przydaje?- właściwie mnie czasem).

środa, 13 października 2004, 18:47
Ja szczerze polecam ładowarkę EMOS MW 8168 GS + akumulatorki Energizer 2300 mAh. Sam mam taki zestaw i jestem bardzo zadowolony.

środa, 13 października 2004, 19:32

Potwierdzam- mam 9168 i jest to waga mamucia. Jednak ma parę przydatnych funkcji i ładuje nie tylko aku AAA, lecz także R14, R20 (ale komu to się przydaje?- właściwie mnie czasem).

E no przydaje sie, przydaje czasami - np. latarki korzystaja z R20 i sporo osob jednak z latarek korzysta - przy czym nie zawsze az tak czesto aby potrzebowac aku, moim zdaniem najmniej sie uzywa 9V aku - ja mam takowa tylko w zamku do drzwi z jakims pseudo alarmem ale siedzi tam zwykla alkaliczna bateria bo to tak ciagnie prad ze te baterie sie szybciej przeterminowuja niz zuzywaja ;).

Podumowujac powyzsze:
1) Jezeli chcesz cos uniwersalnego pod katem aku ale nie zlaezy ci na mobilnosci ladowarki (czyli ze bedziesz z niej korzystal tylko w domu) to tanim i dobrym wyborem bedzie MW9168 badz jej odpowiednik firmy BEN - nie pamietam modelu ale wyglada dokladnie tak samo.

1) Jezeli cos mobilnego ale tylko do AA i AAA to trafnym wyborem bedzie V-1000 (to chyba robi BEN electronic jak mnie pamiec nie mysli) badz jej odpowiednik MW1270 (produkcja Minwa)

To sa takie najbardziej popularne i w chyba najlepszym stosunku cena/jakosc

No oczywiscie moga tez byc odpowiedniki GP - ale po co przeplacac za ten sam sprzet.

Wyprzedzajac zapewne kolejne twoje pytanie. Jezeli aku do tego to ktorekolwiek z wielkiej trojki (Energizer, GP, Sanyo - ale o tym juz bylo 1000x albo i wiecej)

pniesu napisał(a):
Ja szczerze polecam ładowarkę EMOS MW 8168 GS

Obecnie to juz nie ma czegos takiego jak EMOS w sensie producenta a to co podales to jest MINWA (wszystko oznaczone MW to minwa) a Emos to tylko sprzedaje - rozne zrodla twierdza ze obecny EMOS to juz nie ten EMOS tylko zupelnie nowa firma sprzedajaca roznego rodzaju sprzet innych firm.

środa, 13 października 2004, 20:33

JUz mi świta - akku tez juz chyba wiem :)

Ale zauważyłe, że ta MW1270 mo opcje rozładowywania - a V1000 nie - czy to ma jakies znaczenie czy nie bardzo ?? Przydatna jest opcja rozładowywania w ładowarce czy tez nie ?? Te akku trzeba czsem pierwsze rozładować czy wystarczy jedynie je ładować :>

środa, 13 października 2004, 22:05

1270 ma funkcje rozladowania na rzadnanie - czyli jak wsadzisz aku to ona je laduje od momentu w ktorym padly czy tam wsadziles je do ladowarki ale jak wcisniesz przycisk to sie beda rozladowywaly do 2,5% - sprawdzałem to, co prawda jest to o 0,5% ponizej normy ale to i tak o wiele lepszy wynik niz np. najnowszy GP Smart costam, ktory wykancza aku do poziomu 0,1% - tez sprawdzalem.

v-1000 rozladowuje aku za kazdym razem - w zasadzie powinno sie mimo wszystko za kazdym razem rozladowywac aku wiec to niewielka roznica czy jest na stale zainstalowane czy na rzadanie. W sumie na rzadanie jest o tyle dobre ze jak sie bardzo spieszysz to mozesz sobie podladowac aku bez ich rozladowywania.

Zasadniczo nowe aku rozladowuje sie i laduje 3x - z tym ze mimo wszystko powinno sie tak robic caly czas - jest to bezpieczniejsze dla aku.

środa, 13 października 2004, 22:49

Wiecie, do tej pory myślałem, że było trzech wielkich filozofów: Tales z Miletu, Erazm z Roterdamu i Sedes z Bakelitu. Ale jak Wasze kłótnie przeczytałem to widzę, że jest jeszcze kilku z tego forum.

Z akumulatorkami jest dokładnie tak jak z całą resztą sprzętu (nie mówię o badziewiu tylko o sprzęcie firmowym). Poziom techniczny bardzo podobny. Każdy je wykorzystuje z różną intensywnością, każdy jest niezadowolony, a każdy aku prędzej czy później padnie.
Nie lepiej pisać o swoich doświadczeniach i niech reszta ludzików czyta, myśli i sama wyciąga wnioski.

Całe szczęście, że pod koniec zaczęła się rozsądna rozmowa zamiast tłuczenia się po łbach.

środa, 13 października 2004, 23:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4